Instagram reklam verme engeli kaldırma

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram reklam verme engeli kaldırmak için yapılacak belli başlı bir kaç öneri var ve bunların dışında itiraz için talep gönderilmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Sosyal medya ortamlarından en sık kullanılanları sorulduğunda birçok insanın vereceği cevap Instagram olduğundan reklam ve etkileşim konusunda başarılı olması da kaçınılmaz olur.

Reklam vermek ve bu alandan gelir elde etmek için yapılması gereken Instagram kurallarına uygun olarak reklam hesabı açmak olmalıdır. Açılan hesabın denetlenmesinden sonra kullanıma izin verilir. Sadece hesabınız olmamakla birlikte aynı zamanda gönderilerin denetlenmesi de söz konusudur.

Reklam vermek için hesabını kullanmak isteyenlerin karşı karşıya kaldıkları çeşitli sorunlar vardır. Bu sorunlar arasında genel olarak reklam verme engeli veya hesabın kapatılması ilk sıralarda yer alır.

Instagram reklam verme engeli neden çıkıyor?

Hesabınıza girmek ve reklamla alakalı işlemlerinizi yapmak istediğinizde ekranda bu konuyla alakalı çeşitli engeller aldığınızı gösteren açıklamalar olabilir. Böyle olması:

 • Hesabınızın güvenlik konusunda eksikliği olduğunu düşünebiliriz.
 • Kredi kartından belli bir süre para çekilememe nedeni.
 • Reklem içeriğinde sakıncalı görülen kelimeler olması.
 • Dolandırıcılık şüphesi yaşanması.
 • Hesabın eksik alanlarının olması. Profilde eksik görülen alanları doldurun ve ek giriş yöntemi ekleyiniz.
 • Bağlı olan hesabınızda yaşanan bir olumsuzluk buna neden olabilir.
 • Marka ihlalleri veya kurallara uyulmama durumlarında geçici veya kalıcı engelleme yapılabilir.

Hesap denetimi yapılmasının doğru olacağı yönünde yorumlanmalıdır. Reklamcılık riskleri olan ve güvenliğe son derece önem vermeyi zorunlu hale getiren bir etmendir. Bunun için Instagram da çeşitli önlemler almak zorunda kalır.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Reklam verme engelinin nedensiz yere koyulduğunu düşünmeniz durumunda yapılması gereken bu konuda uygulamadan destek almak olmalıdır. Destek isteyerek hesabınızın denetlenmesini ve sorunun ne olduğuna bakılmasını isteyebilirsiniz.

Instagram reklam verme engeli kaldırma
Instagram reklam verme engeli kaldırma

Reklam engeli nasıl kaldırılır?

Kısıtlama geldiğinde o gün veya bir kaç gün yapmış olduğunuz işlemleri gözden geçiriniz. Çıkan uyarılarda çoğu zaman detaylı şekilde bir açıklama yapılmamakta.

 1. İtiraz etmeniz için bir seçenek sunulabilir.
 2. Belki geçici bir kısıtlama yaşanabilir.
  1. Bir şey yapmadan bir kaç saat veya bir gün kadar beklemeniz gerekebilir.
 3. Kullanılan cihazın ya da internet bağlantısının ban yemesi olasılığı.
  1. Başka yerden ve cihazdan deneyelim.
  2. Tarayıcı ile deneyecekler gizli sekmeden yararlansın.
  3. Açık olan oturumların kapatılmasını öneriyoruz.
 4. Profilinize giriniz ve eksik alan varsa doldurunuz.
  1. Kayıt ederken işlem yapmanız engellenirse ceza almışsınız demektir.
 5. Ek doğrulama seçeneklerini açınız.
  1. Facebook ile giriş yapmak.
  2. Ekli olmayan numara veya e-posta ekleme.
 6. Başka bir Facebook hesabınızı bağlayınız. Yoksa yenisini açınız.
  1. Bağlı olanı kaldırmadan işlem yapınız. Eklerken kaldırırsınız.
  2. Bağlı olan Facebook hesabındaki profil alanında da boş olan alanların doldurulma gerekebilir.
 7. Manuel yardım formunu doldurunuz.

Kısa süre içinde geri dönüş yapılmaması halinde yoğunluğa bağlı olabileceğinden sabırlı davranmak gerekir. Reklam engeliniz nedensiz veya teknik kökenli ise hemen kaldırılacaktır.

Instagram reklam verme engeli nasıl kalkar
Instagram reklam engeli kaldırma

Reklam itirazı nasıl yapılır

Çoğunlukla size bir talep alanı açılacaktır ve gönderim yaptığınızda ilk gelen mail talep oluşturulduğunu belirten bir açıklama olacaktır. Sonrasında inceleme için sorulacak soruların cevabı ile görüşme talabiniz açık şekilde devam edecek. İncelendikten sonra olumlu ya da olumsuz yanıt bir kaç gün içinde de olabilir 1 hafta içerisinde de.

İncelemenizi düşündüğümüz bu tr-tr.facebook.com/business/help/968402779873601 bağlantıdan yararlanmanızı önermekteyiz.

Yayınladığınız reklamların belli bir topluluğun hoşuna gitmemesi ve çok sayıda şikayetin incelenerek olumlu görülmesi buna yol açmış olabilir.

Daha önce birden fazla ihlal yapan hesapların belli orana ulaşmasından sonra kesinlikle kalıcı veya geçici bir süreliğine kısıtlama yapılacağını düşünüyoruz. 

Reklam formatlarının düzgün olduğundan emin olduktan sonra yukarıdaki bağlantı içerisinde veya en alta yazan kuralların incelenmesini öneriyoruz.

Hesabınızı hiç test ettiniz mi?

Hesaplara uygulanan cezalarda veya geçici yaptırımlarda ne gibi kontroller yapıldığını çoğu kullanıcı bilmiyor. Biz bir çok sosyal uygulama kullanıcıları için olası sebepleri ve denemek için hangi bölüme bakmaları gerektiğini anlattık.

Uygulamanın ve hesabın testi için profil bölümüne giren kullanıcıların bu alanda bir şeyi değiştirmelerini istiyoruz. Değişikliği kayıt etmek adına kullandığını butona tıkladığınızda bakmışsınız ki kayıt olmadığını belirten bir mesaj karşımıza çıkmış.

Instagram reklam verme engeli kaldırma işlemlerinden önce başkalarının da bu şekilde bir paylaşımda bulunup bulunmadıklarını araştırmanızı öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir