Instagram selfie videosu neden istiyor

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Hesabıma giremiyorum hesap doğrulamak için Instagram selfie videosu istiyor sorunu yaşayanların sayısı bu aralar artmış gibi duruyor.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Selfie videosu yüklerken akış yenilenemedi yazısı ekran gelenlerin şikayetlerinde artış meydana geldi. Yapılan açıklamalara baktığımızda akış hatası çıktığında beyaz ekranla karşı karşıya kalınıyormuş. Bazılarında ise siyah ekranda error yazısı çıkıyor. Çok sayıda kullanıcının nasıl çözüme ulaşırım dediğini görüyoruz. Yazımızda olası çözümlerden bahsedeceğiz.

Hesabıma giriş yapamıyorum sürekli akı yenilenemedi hatası ekrana geliyor şeklinde şikayet edenlerin bir kısmı yaptıkları şeylerden dolayı etkilendiğini düşünüyoruz. Selfie videosu yükleniyor yazısında kalıyor ve bazen de yüklerken tamamlandı yazmasında rağmen giriş yapmaya izin vermeyebiliyor. Çok sık denediğinizde giriş yapmanız engelleniyor. Önerdiği selfie adımı da çıkmayabiliyor. Google uygulamadan onaylamanız gerekiyor yazısı çıktığında ise yine bir kısıtlama uygulanabiliyor.

Instagram neden selfie videosu istiyor?

Neden selfie videosu istiyor şeklinde sorular gelebiliyor. Neden ister sorusunun cevabı çoğunlukla güvenlik durumlarında bir onay özelliği taşır. Bu hesabınızı doğrulamanız için önerilerden sadece biridir.

Tahmini bazılarınız göndermezsem ne olur veya ne olacak şeklinde sorabilir. Göndermezseniz belki başka bir doğrulama yöntemi karşınıza gelecektir. Bunlara yanıt vermediğiniz sürece hesabınıza erişim yapamayacağınızı düşünüyoruz. En azından kendi kendine açıldı durumu belki uzun zaman alabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Gelelim bir başka probleme. Doğrulamalarda açılan sayfa yenilenmiyor sorunu yaşatabiliyor. Böyle bir şey çıkma olasılığı olabileceğini belirtelim.

Günlük milyarlarca kişinin aktif olduğu instagram uygulamasında, hesaplara giriş-çıkış yoğunluğu sebebiyle bazı problemler ile karşılaşmak olağan bir durum. Gerek kullanıcı gerek uygulama hataları yüzünden hesabımıza erişemeyebiliyoruz. Bu sebeple ortaya çıkan sayfa yenileme sorusuna cevap arayalım istiyoruz.

selfie videosu
Instagram selfie videosu neden istiyor

Selfie videosunda akış yenilenemedi çözümü

Selfie videosu yüklenmiyor sorununda veya sürekli akış yenilenmedi sorununda yapılacakların çoğu birbirine benzer. Önerilerimiz bir çok problemde yapılacak adımlardan bazılarıdır.

Alınan uyarı çoğunlukla şüpheli davranışlar neticesinde ortaya çıkar. Belki sizden kaynaklı belki başkalarından kaynaklıdır.

 • Hesaba giriş yapmaya çalıştığınız bağlantı içerisinde farklı bağlantı tipleri kullanıyorsanız bir son veriniz. Örnek vpn kullanımında bulunuyorsanız şüpheli görülme mümkün.
 • Çok sık herhangi bir şeyi yaptığınızda bunun sonucu bu veya farklı bir kısıtlama uygulaması olacaktır. Buna örnekse aşırı peş peşe yapılan yorumlar veya takipler.
 • Kullanılan internetin kısıtlanmış olma olasılığı var. Bu telefon içinde geçerlidir. Son zamanlarda kullanmadığınız cihaz ve bağlantı üzerinden işlem yapınız.
 • Tarayıcı kullanılarak hesaba giriş yapmaya çalışınız. Önerimiz bilgisayardan denemeniz olacak.
 • Aşırı kullanıma bağlı kısıtlamalarda belli bir süre hiç denemeden uygulamayı kapatıp bekleyiniz. Hatta bekleyebiliyorsanız bir gün üzerinden geçmesini bekleyiniz.
 • Yukarıdakilerden biri sayesinde erişim yapabildiyseniz, profil alanından ek giriş yöntemlerinden bir ikisini devreye alınız. Tabi daha önce uygulamadığınız.
 • Şikayetlerden dolayı ceza almış olma olasılığı için kısmı veya tamamen kullanım engeli alabilirsiniz. Talep gönderebilirseniz geliştiricinden bilgi alınız. Verilen cezanın günü dolmadan işlem yapmanıza izin vermeyebilirler.
 • Hesabın ayarlarına ulaştınız ama sorun devam ediyorsa o zaman hesap türünün değiştirilmesi çözüm sağlayabilir.
 • Telefondan kaynaklı olduğundan eminseniz, uygulamalar alanına girerek Instagram yazısına dokunacaksın. Sonra içerisinde bulunan seçeneklerin teker teker uygulanması gerekiyor. Birini denediniz ve çözüldüyse o zaman diğerlerine dokunmayınız.
 • “Cleaner for instagram” tarzı uygulamalardan hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Yani yardımcı uygulamaların işinizi çözeceğini düşünüyoruz. Bunların amacı birden çok sosyal hesabı olanların birden fazla uygulama kullanmak yerine bir uygulama üzerinden yönetmesini sağlaması. Tabi güvenir olanların araştırılarak kullanılması daha mantıklı olur. Bir başka öneri “Parallel Space” adlı uygulamadan yararlanmanız.
instagram kayitli hesabi 1
Girişte akış yenilenemedi çözümü

Selfie videosu yüklenmiyor veya yarıda kalıyor sorunu

İlk olarak e-posta hesabımıza giriş yapalım ve şifre yenileme yoluna gidelim. Bu adımda instagram giriş sayfasında şifremi yenile butonuna tıkladığınızda e-posta hesabınıza bir e-mail gönderilecektir. Buradan yeni şifre belirleyerek hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz.

E-posta veya telefon numarası ile ilgili bir problem varsa, kullanıcı adınızı girdikten sonra giriş yap butonunun yanında giriş yapmak için yardım al/şifremi unuttum seçeneğine tıklıyoruz. Karşımıza e-posta veya telefona sms gönder seçeneği çıkacaktır. Bu noktada e-posta hesap bilgilerini unutmuş olabilir, e-posta hesabımıza e-mail gönderilmeyebilir veya güvenlik sebebi ile telefon bu telefon numarasına sms gönderilmemektedir uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda telefonun ayarlar kısmından uygulamalar bölümüne giriş yapın. Arama bölümünden instagramı bulun ve depolama alanına giriş yapıp verileri temizleyerek size sms gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız yöntemler işe yaramadıysa son olarak daha fazla yardıma ihtiyacın mı var kısmına tıklayın e-posta ve telefona erişimim yok butonunu seçerek instagram yetkilileri ile iletişime geçmelisiniz.

Bu yöntemlerden birisi android telefonlarda hesabınıza erişimi sağlayacaktır. Fakat iphone kullanıcısıysanız yukarıda ki adımlara benzer işlemleri yapmadan önce uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeniz gerekmektedir.

Video yüklenmiyor hatası alanların belli bir süre ara vererek tekrar denemelerini öneririz. Artı başka cihazlardan ve bağlantılardan denenebilir.

Akış uyarısına neden olan etkenler

Gelelim diğer sayfa yenilenmesinde yaşanan olumsuzluklara. Bunların dönemsel değişime uğradığını belirterek yazımızda devam ediyoruz.

Instagram giriş problemlerinden birisi de hesabımıza giriş yaptığımız halde ana sayfamızın yenilenmeden sürekli aynı kalması durumudur. Sayfa yenilenmelerinde sorununun sebepleri şunlar olabilir:

 • İnternet bağlantınız zayıf veya hiç yoksa sayfanız yenilenmez. İlk olarak bağlantınızı kontrol edin.
 • Sorunumuz uygulamada yaşanan teknik problemlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda yapılacak tek şey yöneticilerle irtibata geçmek ve beklemektir.
 • Kullanıcının yapmış olduğu şüpheli işlemler. Bu bazen başka birinin hesabınıza ulaşmak için yaptığı şeylerden de alakalıdır.
 • Telefonunuzun ayarlar>uygulamalar bölümünden Instagram’ a ait verileri temizleyerek çözüm arayabilirsiniz. Tarama verileri de bazen bu tip sorunlara neden olabilmektedir.

Instagram selfie videosu neden istiyor adlı konumuz umarız yararlı olmuştur.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.