Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu

instagram video yüklenirken bir hata oluştu

Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu, lütfen tekrar dene hatası sürekli karşısına gelenlerin yapması gereken bazı işlemler olabilir. Buradaki belki kısa bir süre içerisinde kendiliğinden düzelecek bir sorundur.

teknik destek

İçeriğimizde selfie video ters dönüyor ve video yüklenmiyor hatasını ele alacağız. Nasıl çözülür adımlarında yapacaklarınız göreceli ve işlemler sırasında çık sık deneme yapmamanızı öneriyoruz. Aksi takdirde geçici bir işlem engeli alabilirsiniz.

Instagram paylaşımlara video ekleyince ters oluyor sorunu çok fazla görülen bir sorundur. Genellikle hikaye paylaşımı yapılırken fotoğrafların ters dönme sorunu olabilmektedir. Bunun yanında videolarda çok sık ters dönme sebebi olarak, artı eklenen şeylerden alakalı olabiliyor.

Selfie videosu yüklenirken neden hata oluşuyor

Aldığınız bu uyarının sizden alakalı olma olasılığı dışında anlık yaşanan aksaklıklarda yaşanabilir. Önerdiğimiz adımları uygularken deneme yanılma ile bir çözüme ulaşılacağını düşünüyoruz.

Olası sorun çıkma sebepleri şöyle:

 • Yükleme sırasında bağlantınızda kopmalar oluşması.
 • Yaptırıma uğrayan hesaplar. Ya da sürekli yapılan işlemlerden dolayı önlem amaçlı kısıtlamalar.
 • Yüklemeyi yaptığınız telefondan alakalı çıkabilecek sorunlar. Bunlar hakkında daha fazla içeriği aşağıda bulacaksınız.
 • Hesabınızda eksik görülen şeylerin olması.
 • Yüklediğiniz videonun formatı desteklenmemesi.
 • Dosya boyutunun yüksek olması. Ya da bozuk görüntü dosyası.

Selfie videosunda bir hata oluştu çözümü

Ağın yeni özelliklerinden bir çoğu, son dönemlerde kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Özellikle görsellere müzik eklemek paylaşıma güzel bir hava katıyor. Videolara da müzik eklemek içeriği daha kaliteli hale getirir. Fakat bu özellikte olduğu gibi çok sayıda çıkan yenilikler hayata girerken bazı sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlardan biri ise galeride düzgün olan bir fotoğrafı, paylaşmak isterken bir bakmışsınız güvenlik sebeplerinden dolayı doğrulama talep edilmiş.

Güvenlik durumlarından dolayı şüpheli görülme olasılığı için başka bir internet bağlantısıyla denemeniz ve hatta mümkünse başka cihaz veya bilgisayarla işlem yapılmasını öneriyoruz.

Sürekli gönderim yapan kullanıcıların belli bir dakikalığına engellenme olasılığı mümkündür. Eğer öyle bir durumla karşı karşıya kalmışsanız size önerimiz hiç bir şekilde deneme yapmadan belli bir saate kadar beklemeniz olacak.

Instagram selfie videosu yüklenirken bir hata oluştu

Telefon kaynaklı sebepler

 1. Cihazın içerisinde sistemin çalışmasına yetecek kadar boş alan olmayabilir. Bir çoğu var dese de hem yazılımın hem uygulamaların çalışmasına yeterli gelmeyebilir.
 2. Tarihin yanlış olmasından dolayı problem çıkarabilir.
 3. Uzun süre kapatılmamış telefonlarda yaşanabilir.
 4. Arka plandaki çalışanlardan biri buna sebep olabilir.
 5. Virüslü cihazlarda işlemi güvenliğin engellemesi.
 6. Cihazdaki güncellemelerin yapılmaması.

Bunların anlaşılması adına farklı bir telefondan denendikten sonra bunları değerlendirebilirsiniz. Belki cihazın fabrika ayarına çevrilmesi gerekebilir. Tabi bu en son düşünülecek seçenekten biri.

Uygulamadaki problemlere bir göz atalım

Güncel olmayan versiyonlarda görülebileceği gibi aynı zamanda yeni versiyonla cihazın uyum sağlamama olasılığı da değerlendirilmeli.

Telefondaki uygulamalar yazılı alana girip instagram yazısına dokunup ve içerisindeki çalıştırılabilecek seçeneklere dokunun. Her bir seçenekten sonra deneyip diğerine geçiniz. Yani denemeden tüm seçeneklere dokunarak işlem yapmayınız.

Yüklü olan başka benzeri bir uygulamanın sorun çıkarması olasılığı da değerlendirilmeli. Sonradan yüklenenlerin hepsini kontrol ediniz. Daha önce sorun çıkarmıyordu ama bunu yükledikten sonra oluştu dediğiniz varsa kaldırabilirsiniz.

Instagram video yüklenirken bir hata oluştu

Yaptırım ve sistem arızalarından kaynaklı durumlar

Kullanıcının hesabında yaptığı her şeyin aşırılığı bir kısıtlamaya sebep doğurabilir. Örnek sürekli peşe peşe birilerini takip etme veya yorum yazma durumlarında sistemin şüpheli görmesi mümkün. Hatta sizi bot olarak algılayabilir.

Kişinin almış olduğu bir veya daha fazla şikayetin bir sonucu olarak çıkabilir. Yaptırımlarda genelde işlem yapılmasında sorun çıkarabiliyor. Bu o güne özelde olabilir, yaptırımın süresinin bitimine kadarda yaşanabilir. Böyle bir şey çıkmış olabilir mi diye yapmanız gerekenlerden biri profilde bir değişiklik yapabiliyor musunuz diye kontrol etmeniz olacak.

Videoyu yeniden çek butonuna dokunmanıza rağmen aynı ekran sürekli geliyorsa, kesinlikle bilgisayardan oturum açmaya çalışmanızı öneriyoruz. Eğer oturum açılır ve profil alanına girebilirseniz ek oturum açma için kullanılan seçeneklerden ekli olmayan birini daha açıp onaylayınız.

Diğer bir mesele ise bölgesel veya yurt dışında yaşanan problemlerin yaşanması. Bunun araştırılması içinde farklı şehirlerde yaşayan arkadaşlarınızla iletişime geçmeniz olacak.

Instagram video yüklenmiyor problemlerinde son olarak hesap tarafında çıkan sorunlarla alakalı ağın destek bölümüne bildirimde bulunabilirsiniz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!