Instagram SFS nedir, nasıl kullanılır?

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Instagram SFS ne demek diye merak edenleriniz oluyor mu? Bu aralar yapılan paylaşımlardan dolayı belki bu nedir diyor olabilirsiniz.

Ad imageAd image

Instagram SFS, iki kullanıcı karşılıklı olarak profillerini hikayeler alanında paylaşma yapmasına deniliyor. Böylece hesaplardaki etkileşimin artışı ile beğeni ve takipçi sayısında artış hedefleniyor. Belki aklınıza takipçi sayısı az olanlar geliyordur ama ünlülerden de bu yöntemi kullananlar oluyor. Bazen etkileşim adına ve bazen reklam amaçlı bu şekilde paylaşımlarla karşılaşabilirsiniz. 

Ünlülerde marka reklam dışında, marka bilinirlik gibi amaçlarda gözlemlr yapılıyor. Bu işten iki tarafta fayda görmüş oluyor.

Kazan kazan felsefesi şeklinde gelişen iş birlikleri, geniş kitlelere ulaşmak adına büyük çalışmalardan sadece biri olarak görebiliriz. Özellikle değişen şartlara ayak uydurmak zorunda bırakılan belli kesimler var. Ağlar veya arama motorlarından faydalanmak istiyorsanız çok emek ve bazende para harcamak gerekebiliyor.

Instagram SFS nasıl kullanılır?

Bu özelliği kullanacağınız uygun kişileri tespit etmeniz gerekiyor. Burada önemli bir husus var ve buna göre oluşturabilirsiniz. Hesabınıza denk hesapları seçmeniz gerekiyor. En azından yakında olabilir. Buradaki etkileşim, takipçi sayınız ve beğenilere göre etkileşim imkanı verilebiliyor. Malum karşınızdaki düşük hesaplarla etkileşim yapmak istemeyebilir.

Ad imageAd image

Gelelim diğer önemli noktaya. Etkileşimde bulunacağınız hesapların güvenirliği ve kafaların uyuşması. Burada da farklı görüşlerde çatışmalar çıkma olasılığından dolayı yaptığınıza ve yapacağınıza pişma olma durumu yaşanabilir. 

Güvenilir olmayan fake hesapların etkileşiminin sonucu ya kullanılmak ya da dolandırıcılığa alet olmak gibi durumlarla karşılaşılabilir.

  1. Kişi seçimini özenle yapınız.
  2. Etkileşimden önce kişi ile mesajlaşınız.
  3. Gönderim isteği olumlu sonuçlandı ise profilin ekran görüntüsü alınarak hikayeniz üzerinde paylaşım yapacaksınız.
  4. İlgi çekici bir hale gelmesi için profil hakkında detay vermek ve hashtag kullanımı yapmak işinize yarayabilir.

İki tarafında aynı şeyleri yapması sonucu mevcut takipçilerin beğenmesi ve duruma göre takip etmeleri sağlanabilecek.

Instagram SFS nedir, nasıl kullanılır?
Instagram SFS nedir, nasıl kullanılır?

Instagram’ da SFS yapamıyorum

Üst yazımızda belirttiğimiz bir durum var. Benzeri seviyelerde hesapları hedefinize alınız. Yavaş yavaş büyük hesapları menzilinize alırsınız.

Teknik ve hesap kaynaklı problemlerde ise; hesabın ceza almış olma ihtimali, eksik alanlar, uygulama çakışmaları ve cihaz gibi çok sayıda aklımıza gelen şeyle var. Test adına başka cihaz, hesap ve internet üzerinden deneyiniz. 

Yazılım uyumsuzluğunda karşılaştığımzı bazı aksaklıklar olabiliyor. Eğer farklı cihazlarda sorunsuz işlem yapıyorsanız o zaman kullanmış olduğunuz telefona instagram‘ ın önceki bir kaç versiyonunu yükleyerek deneyiniz. Ek olarak şu an kullanmış olduğunuz uygulamaların problem çıkarma olasılığını da düşünelim. Benzeri işlevsel özelliğine sahip uygulamaların birbirini etkilediği zamanlar oluyor.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe