Instagram şifre değişmiyor nasıl değiştirilir

Andronova
2 Minimum Okuma

Instagram şifre değiştirme sırasında işlem yapılamadı ve şifre değişmiyor ise alternatif yapılacakların yer aldığı makalemizi inceleyiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Şifre değiştirme instagram uygulamasından kolay yoldan yapılabiliyor. Lakin hem kullanıcının hem geliştiriciden kaynaklı sebeplerden dolayı işlemler engellenebiliyor. Yazımızda ne gibi işlemlerin yapılmasıyla çözüme ulaşılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

  • Ayarlar / profil simgesine dokununuz. Seçeneklerden “Şifreyi Değiştir” yazısına dokunum mevcut şifrenizi ve yeni şifrenizi yazınız.

Eğer sık sık parolanızı değiştiriyorsanız burada bir kısıtlama görülebiliyor. Hatta şifre değiştirilemedi / değiştiremiyoruz gibi metinler çıkabiliyor. Bazende hesap kilitlendiğine şahit oluyoruz.

Resimlere bakarak hangi bölümlerin kullanıldığını görebilirsiniz. 

Instagram şifre değişmiyor nasıl değiştirilir

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Düzenleye girerken ekrandan atma durumlarında aklımıza birde telefonda yeteri kadar boş alan olmaması geliyor. Var gibi dursa da sistemin ve uygulamaların çalışmasında belli bir alana ihtiyaç duyuluyor.

Temizleme programlardan yararlanacakların birde daha sonra gereksiz şekilde arka planda çalışanları durdurmaları ile sorun çıkarmadan kullanım yaptıklarını gördük. Ekrandan ve uygulamadan atılma durumlarında işletim sisteminde yaşanan aksaklıkların neden olduğunu gördük. Tabi yer olmama durumunun her daim geçerli olduğunu söylememiz gerekiyor.

Instagram şifre değiştir

Şifreniz değiştirilemiyor ise;

  • Uygulamayı kapatıp veya oturumdan çıkarak sonradan tekrar denenebilir.
  • Birde bilgisayarınız veya mobil tarayıcı yardımıyla deneyiniz.
  • Cihazınızı yeniden başlatınız ve tarihin doğru olduğundan emin olunuz.
  • PC üzerinden giriş yapabilenlerin profil kısmında bir şeylerin değiştirilebiliyor mu diye denemelerini öneriyoruz. Uyarı veriyorsa geliştiriciye talep gönderiniz.
  • Genelleme olabileceğinden araştırmadan ileri derecedeki işlemlerden uzak durunuz.
  • İnternet erişiminde farklı bağlantıların denenmesi işe yarayabilir.
  • Ek şekilde giriş doğrulamalarını kullanın. Başka ağla, telefonla ve ekli değilse e-postayla. 

Kullandığınız başka bir hesabınız varsa birde onla deneyiniz. Uygulamadan kaynaklı durumlarda biz önceki bir versiyonu cihazımıza kurarak deniyoruz. Geliştiricinin çıkarmış olduğu yeni versiyonun kullandığınız telefonun yazılımıyla uyumsuzluk gösterebildiği dönemlerle karşılaştık.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2021, 20:57

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir