Instagram şifre değiştirme e-postası gelmiyor mu?

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram şifre değiştirme e-postası gelmiyor nasıl değiştirebilirim diyerek yardım isteyenleri görüyoruz. Burada oluşan birden fazla olası durumu ele almamız gerekiyor. Yapılacakları uygulamadan önce, yaşanan genel mi bunu araştırmanız daha sağlıklı olacağını düşünmekteyiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bazen yenileme bağlantısı gelmediği gibi, bazılarında ise geliyor ama bağlantı çalışmıyor sorunu yaşandığını duyuyoruz. Yani farklı aksaklıklar çıkma olasılığını değerlendirmemiz gerekiyor.

Bu ağ en trend sitelerden biridir. Bundan dolayı da bünyesi altında bir çok kullanıcı bulundurmaktadır. Kullanım yoğunluklarına göre yalanan olumsuzluklar olabiliyor. Girişlerde hesap oluştururken kullanılan şifreye ihtiyaç olduğu gibi bazense direk erişim yapılabiliyor. Lakin oturum sonlandırmaları veya zaman aşımı gibi farklı sebeplerden dolayı giriş sağlayabilmek için şifrenin doğru girilmesi gerekmektedir.

Ancak bazen şifre unutulduğu için giriş sağlamamaktadır. Bundan dolayı İnstagram hesap giriş işlemi sırasında unuttum kısmına giriş yapılması gerekmektedir. Bu kısma giriş yapılarak bilgiler doğru girildiğinde kullanıcılarının yeni şifre alabilmesi için maillerine yeni sıfırlama linki gönderilmektedir. Ancak bazen mail linkleri açılmamaktadır. Bundan dolayı kullanıcılara mağduriyet yaşayabilmektedir. İnternet üzerinden sorunların nasıl çözüleceği çok fazla araştırılmaktadır. Üst üste kod veya mail istendiği takdirde bazen aksamalar olabilmektedir. Bundan dolayı bir süre bekleyerek tekrardan işlem sağlandığı takdirde sorun çözüme kavuşacaktır.

Şifre değiştirme e-postası gelmiyor mu?

İnstagram sosyal medya adresini kullanabilmek için bir İnstagram profili ve şifresi gerekmektedir. Ancak bazen şifre kırma işlemleri yapıldığı takdirde yani İnstagram hesabı çalındığında kullanıcılar kendi hesabına giriş sağlayamamaktadır. Bundan dolayı da kullanıcılar mağduriyet yaşamaktadır. Ancak İnstagram güvenlik konusunda hassas bulunduğundan dolayı kullanıcıların şifrelerini ve hesaplarını tekrardan kurtarabilmeleri için fırsat sunmaktadır.

Kullanıcılar şifremi unuttum kısmına giriş sağladığı takdirde e-posta adreslerine mail gönderilmektedir. Gönderilen bu mail sayesinde ise kullanıcılar hesaplarını kurtarabilmektedir. Ama işlem yapılan hesapla alakalı olumsuz bir şeyler oluştuğunda bu mümkün olmayabiliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram şifre yenileme e-postası gelmiyor nedenlerinden bazıları şöyle:

 • Çok fazla gönder seçeneğini kullandıysanız geçici kısıtlama gelmiş olabilir. Ya da toplu olarak talepler gönderilebilir.
 • Şüpheli görülen davranış sergilendiğinde önlem amaçlı belli bir süre işlem engeli getirilebiliyor.
 • Kullanılan cihazların veya internetin banlanması olayından da bahsetmek istiyoruz. Aşırı yapılanların dışında herhangi bir nedenden dolayı yaptırım uygulama durumudur.
 • Kullanıcının kendisi veya birileri tarafından aşırı sıfırlama talebi gönderilmesi.
 • Kullanılan e-posta servisinde yaşanan aksaklıklar.
 • Yeteri kadar mail alanında yer olmaması.
 • Spam denilen durum algılanması. Gereksiz alana düşmesi.
 • Zaman aşımına uğramış olma durumları.
 • Şikayet sonucu bir yaptırım uygulanması ve alınan cezanın buna engel olması.
instagram sifre yenileme maili 1
Şifre yenileme e-postası gelmiyor

Instagram şifre yenileme maili nasıl gelir?

Yukarıdakilerin incelenmesinden sonra gerekli denemeler yapılabilir. Ama önce cihazın ve kullanılan internetin kapatılması gerekiyor. Açtıktan sonra biraz bekleyip denenebilir.

 • İki hizmetten birinde yaşanan sistem arızasından kaynaklı oluşabilir.
  • Googla ve Twitter’ da bunla alakalı yapılan paylaşımlar var mı diye kontrol ediniz.
 • Yönetim alanına girdiğinizde yeteri kadar yer olduğunu görüyor olsanız dahi yine yer açınız.
 • Kullanılan sistemin tarih ayarında yanlışlık olması durumunda aksaklıklar çıkarabilir.
 • Mail sağlayıcının gelen adresi otomatik engellemesi veya sizin tarafınızdan yanlışlıkla şüpheli sınıfına sokulması.
  • Beyaz alana ekleyiniz. Yani güvenilir mail adresleri sınıfına.
 • Sosyal ağ tarafında veya mail tarafında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle eklenebiliyorsa ek giriş seçeneklerinin kullanılması.
  • Oturum açma seçeneklerinde yer alanların kullanılması.
 • Farklı bir mail sağlayıcısına bağlayarak oradan yönetilmesi.
  • Örnek Hotmail’ e gelmiyorsa o zaman Gmail hesabınıza bu hesabı bağlayınız. Büyük ihtimal gelecektir.
 • Kontrol yaptığınız cihazı değiştiriniz. Öneri bilgisayardan da kontrol etmeniz.
  • Uygulama tarafında sıkıntı oluşmuş olabilir.
 • Sıfırlamayı yaparken aynı tarayıcı üzerinden hem mail hem instagram sıfırlama sayfasını açınız.
  • Şöyle ki bir sekmede e-posta hesabınızın oturumu açık olsun, diğer sekmede instagram sayfasına girerek unuttum seçeneğine dokunun. Birbiri ile bağlantı kurma olasılığı var.
 • Uygulama sürümlerinden dolayı çıkabilir.
  • Yapılan güncellemenin uyum sorunu çıkarması olasılığını düşünelim. Öyleyse eski versiyona dönün.
instagram sifre yenileme maili 2
Instagram şifre yenileme maili gelmiyor

Diğer olası gelmeme sebepleri

Lakin bazen mail gelmemekte veya bazen geç gelmektedir. Bu durumda mail gelen bağlantı çalışmıyor problemiyle karşılaşan kullanıcılar tedirgin olmaktadır. Ancak geç gelmesinin genellikle iki sebebi bulunmaktadır.

Üst üste mail gönderimi istediği için mailler e-postaya geç düşmektedir. Bundan dolayı instagram kullanıcılarının aralıklı sürelerde mail talebinde bulunması gerekmektedir.

Bir diğer sebebiyse internet bağlantısının zayıf olması veya ülke içi dışı sorunların yaşanması. Bu durum söz konusu olduğunda farklı bir internet sunucusu üzerinden giriş sağlandığında mail linki e-postaya düşecektir. Şifre konusunda tüm sorunlar kısa işlemler sonucunda çözülebilmektedir. İnstagram sitesi kullanıcılarının uygulama içerisinde eğlenceli vakitler geçirmesi için sürekli olarak yeni özellikler kazandırmaktadır. Bundan dolayı sosyal medya hesaplarından instagram sitesinin kullanıcısı fazladır.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.