Instagram Şifre Sıfırlama Mail Kodu Mesajı Gelmiyor

Instagram şifrenizi sıfırlamak istediğinizde e-posta hesabınıza kod gelmediğinde yapmanız gerekenlerin pek işe yaramadığı göreceksiniz.

Andronova

Bazı kullanıcılar şifrelerini unuttuklarından bazılarıda güvenlik ihlalleri nedeniyle kod sorunuyla karşılaşmakta. Çözümü ise çok zor olmakla birlikte size sunulacak elle tutulur bir seçenek sunulmayabiliyor. Talep edilen bağlantı çoğunlukla Hotmail kod gelmiyor sorunuyla sonuçlanıyor. Gmail tarafında pek aksaklıkla karşılaşmadık ama onun daha fazla bir seçeneği olabiliyor. Yahoo, Yandex ve şirket e-postaları için yorum atabilirsiniz.

İşlemlerden önce bakılması gereken bazı alanlar olacak ve sonucunda aşağıdakilerin uygulanması önerilecek. Burada yaşananın acaba geçici bir şey olup olmadığının emin olunması için bekleme, başka internet ve cihazla denenmesi öneriler arasında yer alıyor.

E-posta adresime gelmiyor sorunu

Hesabınız parolasını unuttuğunuzda bir sıfırlama bağlantısı göndererek durumdan kurtuluyorsunuz. Lakin bu ağda işler göründüğü gibi olmayabiliyor. Uzun zamandır bazılarında böyle durumlarda bildirim gelmediğine şahit olduk. Aklıllara ilk gelen hesabınızda yer alan spam (gereksiz) başlığına bakmak oluyor. Bu ağın pek gereksiz alanına mail düşürdüğünü görmedik.

  • Açarken yanlış bir e-posta adresi yazmış olabilir misiniz?
  • Facebook gibi hesaplara bağladıysanız bu kanallar ile sıfırlamayı deneyin.
  • Mail hesabıyla ilgili her hangi sorun varsa mail sunucusu ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Mail alırken bir uygulama kullandınız mı?
  • Hesap bulunamadı şeklinde bir uyarı çıkıyorsa belki yanlış bir mail ile deniyor olabilirsiniz. Bunun dışında mail adresinizi yanlış yazıyor olabilirsiniz.

Instagram Şifre Sıfırlama Mail Kodu Mesajı Gelmiyor

Instagram şifre sıfırlama mail kodu mesajı gelmiyor ise;

Kapatılmış veya çalınmış olabili. Profilinizi görüntülemeye çalışınız ve hesap aktifse olan dışı bir paylaşım veya değiştirilmiş her hangi bir şey var mı kontrol ediniz. Sıfırlamada hem kullanıcıyla, hem telefonla ve mail ile ayrı ayrı deneyelim. Ekrana gelen seçeneklerde uyarı alındıysa not alınız ve bunal Google’ da araştırınız.

  • help.instagram.com/contact/151081798582137 
  • facebook.com/help/contact/283958118330524

Birde toplu mail yönetme özelliğini deneyebilirsiniz. Bir uygulamadan veya Gmail’ i Hotmail’ den yönetme özelliğini tercih edebilirsiniz. Tabi sorun hangi mail uzantısında ise başka bir mail uzantısına bağlayınız. Sorun Hotmail’ de ise kesinlikle Gmail’ e bağlayın ve tekrardan kod talebinde bulununuz. Tahmini bildirim gelecektir.


Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2021, 02:25

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.