Instagram şifre yenileme giriş bağlantısı gelmiyor

Instagram şifre yenileme bağlantısı gelmiyor

“Giriş bağlantısı gönder” seçeneğini kullandığınızda Instagram şifre yenileme giriş bağlantısı gelmiyor sorunu ortaya çıkıyor. Ne mail hesabına ne de cep telefonuna gelmemekte.

Andronova

Yakın yıllara baktığımızda eskisi kadar böyle bir problemle karşı karşıya kalanların sayısı az gibi. Düzenli sorunların artık nadir ortaya çıktığını görüyoruz.

Haberin içeriğinde şifre yenileme bağlantısı gelmiyor sorununa ve çözüm sağlayacak bazı önerileri anlatacağız.

Instagram şifre yenileme bağlantısı gelmiyor sorunu

Genelde biz Hotmail’ de bunla sık karşılaşırdık. Ne ile alakalıdır net bilmiyoruz ama diğer mail sağlayıcılarda böyle olmazdı. Telefon numarasına gelmeyen bağlantılarda yine nadir operatörle alakalı olurdur.

Şifre sıfırlama sırasında kod gelmiyor durumlarına neden olan etkenlerden biri sistem diğeri kişinin şüpheli durumlara düşmesi. Tabi hesabın çalınıp buna engel olunma durumunu da unutmayalım.

Uyarı niteliğinde önemli bir bilgi vermek istiyoruz. Her ne yaparsanız yapın, sürekli aynı şeyleri tekrarlamayın. Tehlikeli olarak algılanmanız durumunda hem denemeniz engellenir hem de belki hesaba artı güvenlik önerilerinin gelmesine neden olursunuz.

Instagram şifre yenileme bağlantısı telefona gelmiyor mu?

Şifre yenileme bağlantısı telefona gelmiyor ise;

 • Geçici bir süreliğine ya ağla alakalı ya operatörle alakalı bir sıkıntı olabilir.
 • Numaranız bildirim mesajlarına kapalıysa gelmez.
 • Numaranın taşınması ya da sim kart değişiminde gelmez.
 • Cihazınızda bir güvenlik ya da arama ile ilgili bir program bulunuyorsa engelleyebilir.
 • Çok sık bir şeyler yapılmışsa bağlantıyı belli bir süre göndermezler.
 • Kullanılan telefon numarasında bir kullanım kısıtlaması varsa normaldir. Örnek fatura ödenmediğinde ikinci aşamada gelen aramaların ve sms’ lerin gelmesi kısıtlanır.

Önerimiz başka bir telefona sim kartınızı takıp test etmeniz. Birde bildirimle alakalı bir kısıtlama olup olmadığını hem operatör hem test mesajı ile deneyin. Başka bir sosyal hesabınız varsa onla da test edilebilir.

Instagram şifre yenileme bağlantısı e-posta hesabına gelmiyor mu?

Şifre yenileme bağlantısı mail hesabına gelmiyor ise;

 • İlk aklımıza acaba Hotmail mi kullanıyorsunuz sorusu geliyor. Bu sağlayıcı üzerinden denenmesi gereken önemli bir kaç işlem var.
 • Gereksiz (Spam) kısmına bakınız.
 • Aşırı mail trafiği varsa ve disk alanında pek fazla yer kalmamışsa sıkıntı çıkarabilir.
 • Bazen gereksizleri silerek bir tetikleme yapabiliyor.
 • Hesap ayarlarından güvenilir kısımlar kontrol edilebilir.
 • Hesabı başka bir sağlayıcıya bağlanabilir. Örnek Gmail ile bağlanarak oradan yönetme ile gelmeyenlere ulaşılabilir.
 • Mail uygulamasıyla gelenler bakılabilir.

Hem mail tarafıyla hem sosyal ağla iletişime geçmeye çalışınız. Birde PC ve mobil uygulamadan sıfırlama kısmına giriniz belki size ayrı ayrı seçenekler sunulabilir. Çok sık bir şeyleri denerseniz geçici saatlik ve gün boyu yasaklama gelebilir.

Ek bir uygulamadan Instagram kullanılabilir ve belki işlem yaparken yetkilendirmeye izin verilir. Hiç bir şekilde çözüm sağlanmamışsa o zaman kimlik üzerinden belki güvenlik doğrulamasından geçilebilir.

Instagram şifre yenileme giriş bağlantısı gelmiyor
Instagram şifre yenileme giriş bağlantısı gelmiyor
Instagram şifre yenileme bağlantısı gelmiyor
Instagram şifre yenileme bağlantısı gelmiyor

Instagram şifre değiştirme bağlantısı gelmiyor sorunu yaşayanların en dikkat edeceği husus o güne özel herhangi bir şeylerin olup olmadığının bakılması.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın