Instagram silinen fotoğrafları geri alma kurtarma

Sizce instagram silinen fotoğrafları geri almak mümkün müdür? Instagram silinmiş fotoğraflar geri alınabilir mi? Bir ihtimal alınır. Ancak kurtarmak mümkün olmayabilir.

Andronova

Yanlışlıkla silinen Instagram fotoğrafları ve videoları geri alınabilir mi? Hesabım kapatıldı ve Instagram hesabımdaki fotoğraflar silindi nasıl geri alırım? Bu haberi bu soruya cevap vermek için hazırladık. Yani direk bir çözüm için hazırlanmadı. Bunun mümkün olunmayacağını ve olası neler yapılabilir bilgilendirmek istedik.

Hesabınızdaki paylaştığınız videoları ve fotoğrafları yanlışlıkla sildini ve geri almak için her türlü yolu denediniz ama çözüme ulaşamadınız. Zaten mantıklı düşünülürse, instagram dışında kimsenin bu bilgilere direk erişimi olmaz. Bu böyle olunca veri kurtarma programı gibi işlerde olmaz. Ancak bazı siteler sosyal ağlardaki videoları çekerek kendi sitelerinde yayınlayabiliyor. İşte bu siteleri bulabilirseniz sorununuzu bir nevze çözmüş olacaksınız. Ama tabi az bir kısmına ulaşabilirsiniz.

Instagram’ dan istemek için;

  • https://help.instagram.com/contact/505535973176353 girin
  • Hesabama erişemiyorum  Hesabım durduruldu  
  • Ya da hesabım yok ile devam edin  
  • Kimlikteki adınız, mail ve açıklama kısmını doldurup başvurunuz

Fotoğraf kurtarma;

  • Daha önce görüntülenen telefonda
  • Sık girilen cihazlarda
  • Son olarak aşağıdaki tarzda sitelerde profildeki paylaşımlarınızla karşılaşabilirsiniz. Tabi çoğu belli bir süre sonra web sitesini kapatabiliyor.

Instagram silinen fotoğrafları geri alma kurtarma

Instagram sosyal medyada ücretsiz fotoğraf paylaşma platformudur. 2010 yılında Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kuruldu. 2012 Yılında Facebook kurucularından Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştır.

son günlerde en çok kullanılan sosyal medya paylaşım platformlarından biridir. Görsel olarak son zamanlarda en başarılı platformlardan biri olan instagram giderek başarısını arttırmaya başladı.

Tabi ki bu yükseliş kişi sayılarının da yükselmesine bununla beraber kullanıcı sayılarının fazla olması sorunları da meydana getirmiştir. Özellikle bireylerin bireysel olarak yaşadıkları sorunlar en büyük aksiliklerdendir.  

Kapatılan Instagram hesabından fotoğraflar geri alınabilir mi?

Kapatılan Instagram hesabından fotoğraflar geri alınabilir mi?

Instagramda silinen fotoğrafları geri alma için;

Birçok kullanıcı instagram hesabının herkese açık olmasını tercih ediyor, bazıları ise sadece belirledikleri kişilerin görmesine izin veriyor bu da bazen bazı fotoğrafları silme ihtiyacının doğmasına sebep oluyor. Bu konusu en çok tartışılan konulardan biridir.

Birçok kullanıcı alınabildiğini iddia ederken birçoğu da alınamadığını iddia etmektedir. Esasında silinen fotoğraflar alınabilir ama zaman geçtiğinde alınamaz duruma düşersiniz.. instagram hesabından bir şey sildiğiniz zaman otomatik olarak instagram sunucularından da silinmektedir.  

Eğer herkese profiliniz açıksa fotoğraflar ve videolar bazı sitelerin sunucularında yedeklenmektedir. Yedekleme işlemi fotoğraf konulduğu andan itibaren tahmini 1 saat sonra gerçekleşiyor. Bahsedilen siteler, instagram’ dan fotoğraf alırken koyulan fotoğrafın açıklama bölümünde bulunan hashtaglere dikkat ediyor. Yani fotoğrafların altına yazdığımız hashtagler bulunması fotoğrafların instagram’ dan silinse dahi yedeklenme ihtimalinin olduğu anlamına geliyor.

Hashtag olmayan fotoğraflar çok nadir olarak bu siteler tarafından alınıyor. Bunların yanı sıra fotoğrafı paylaşırken aynı zamanda facebookta da paylaşıldıysa fotoğraflar instagramda silinse dahi facebook’ ta silinmez.

Instagram silinen fotoğrafları geri alma  

Instagram silinen fotoğrafları geri almak mümkün mü?

Instagram’ da herkese açık olarak yayınlanan paylaşımlar bazı sitelerin sunucularında yer almakta. Eğer Instagram hesabınızdan fotoğraflarınız silindiyse veya Instagram hesabınız kapatıldıysa, bu sitelerden Instagram profilinizle sorgulama yaparak bi ihtimal geri alabilirsiniz.

Instagram’a yüklediğimiz fotoğraflar için önlem almak istiyorsak hashtagleri çok kullanmamak gerekiyor. Onun yanı sıra en önemli faktör instagram hesabını herkese görünür olmasını değiştirmek daha güvenilir olsun isteniyorsa herkese görünürden çıkarmak gerekiyor.   

Yukarıda örnek verdiğimiz siteler ya artık erişilemiyor ya da zararlı içerik barındırdığından erişim önerilmiyor. İşte bunlara benzer ama zararsız siteleri araştırınız.


Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 18:02

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.