Instagram Sorry something went wrong ne demek

Andronova
Yazar Andronova

Sosyal ağlarda zaman zaman görülen kronik arızalardan uzun yıllardır bahsediyoruz. Örnek "Instagram Sorry Something went wrong please try again" hatası.

Teknoloji destek

Bu ağ sosyal medya hesapları arasında en çok kullanılan sitelerden biridir. Instagram hesabı kullanıcılar tarafından güvenli hale getirilmek istenmektedir. Çünkü kullanıcıların bireysel bilgileri, resimleri ve mesajları yer aldığından dolayı ağın kullanıcıları hesabının güvenliğini sağlamaya çalışmaktadır. Ama zaman zaman bir şey yapmak istediğimizde karşımıza Sorry something went wrong hatası çıkıyor ve gün boyu devam edebiliyor.

Çok sayıda ağ kullanıcıları hesabını güvene almak için senin sunmuş olduğu özelliklerden biri olan güvenlik kodu özelliğine başvurmaktadır. Böylelikle kullanıcılar hesabı içerisine girmek istediğinde güvenlik kodu doğrulamasını geçmek zorundadır. Ancak güvenlik kodu bazen geç gelmekte, isterken başlıkta yer alan hatayı vermekte veya hiç gelmemektedir. Ayrıca kod gelse bile giriş yapılmaya çalışıldığında sayfa tekrardan en başa atabilmektedir. Bundan dolayı da kullanıcılar hesabına erişim sağlayamamaktadır.

Her ne kadar giriş doğrulama özelliği kullanıcılar için avantajlı olsa da bazı durumlarda sorunlar yaşanabilmektedir. Başka bir kişi hesabınıza ait şifreyi bilse bile giriş sağlamaya çalıştığı takdirde hesabım gerçek sahibine bildirim kodu gitmektedir. Genellikle giriş doğrulamaları kullanıcının mail adresine veya telefon numarasına gitmektedir. Kullanıcılara giden kod olmadığı sürece bir başkası ağların hesabına giriş sağlayamamaktadır.

Sorry something went wrong ne demek?

Sorry something went wrong, Instagram dışından bir çok sistemde yaşanabilir olan uyarı metnidir. “Üzgünüz bir şeyler ters gitti” Türkçesidir ve bilinen diğer sosyal ağlarında buna benzer uyarı metinleri var.

Pek sık yaşanmasa da giriş sırasında kod beklerkende böyle bir uyarı ekrana gelebiliyor.

Hesaplara girişlerde yaşanan uyarı mesajları ve kod ile girişler her ne kadar güvenli olsa da giriş aşamasında hesap sahiplerine de sorunlar yaşatabilmektedir. Genellikle şüpheli görülen giriş denemelerinde gelişticinin ya giriş doğrulamasını yapmadığı ya da karşınıza sistem uyarılarından birini çıkardığı oluyor. Böyle bir sorun yaşanmasının asıl sebebi genelde yaşanan sistem arızaları veya çok şüpheli görülen durumlarda sistemin engellemesi.

Yukarıdaki sıkıntının giderilmesi açısından belli bir süre bekleyip tekrardan denenmesi gerekebilir. Bazen bir gün hiç bir şeye girmeden beklemek sorunun çözülmesini sğalayabiliyor. Ayrıca bazı aksaklıklarım yaşattığı bir diğer sorun ise giriş sırasında doğrulamalar yapılsa bile giriş sağlamaya çalıştığını da sayfanın tekrardan en başa atmasıdır.

Bazen uyarının internet ağıyla ilgili olduğu durumlar yaşanabiliyor. Bağlantısı zayıf olduğunda tekrardan sayfa başa atabilir. Bundan dolayı farklı bir internet ağı veya cihaz üzerinden giriş sağlamayı deneyebilirsiniz. Böylelikle hesabınıza kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yine de hesaba erişim sağlanmıyorsa sorun bildir kısmından sorunlarınızı bildirerek destek alabilirsiniz. Böylelikle bir ihtimal destek alarak kısa sürede sorunlarına yardım alınabilir. Unutmadan instagram sitesi kullanıcılarını memnun etmek amacıyla sürekli olarak özellik geliştirmekte ve bazen çıkarılan versiyonların tam olarak test edilmemesiden dolayı problemler yaşanabiliyor.

Instagram Sorry something went wrong ne demek

Sorry Sorry something went wrong çözümü nedir?

Önce yaşananın genelde veya bir kısım kullanıcı da var olup olmadığının araştırılması gerekiyor. Arkadaşlarınıza soracaksanız, mümkünse başka illerde yaşayanlardan bilgi alınız.

 1. Sistemde yaşanan arızayla alakalı durumlarda tek denenecek yöntemin vpn olacağını söyleyelim.
 2. Kullanıcıların az bir kısmında görülmişse belki bölgesel bir durum oluşmuş olabilir.
 3. Bu güne özel bir şey değilse, kullanıcıların çok fazla bir şeyleri yapmalarından veya şikayet alacak kurallar dışı şeylere bulaşmalarından çıkabilir. Burada uzun bir saat beklenmesi veya 1 günün dolmasından sonra kontrol edilebilir.
  1. Sık yapılanlardan birine örnek verirsek çok fazla peş peşe yapılan yorumlar diyebiliriz.
  2. İnsanları rahatsız edici paylaşımlar ve yorumlarda bulunmak.
  3. Topluluğa aykırı yapılan her şey.
 4. Kullanılan cihaz veya internet sorunlarından çıkabilir.
  1. Bağlantınız sorunlu olabilir. DNS veya port arızaları yaşanabilir. Farklı DNS adresleri ve internet bağlantılarını kullanın.
  2. Çok defa yapılanların şüpheli görülmesiyle, internet veya kullanılan telefon engellenebilir. Hatta yasaklama uygulanabilir.
 5. Uygulamaya gelen güncelleme veya yazılımda yapılan iyileştirmeler sorun çıkarmış olabilir.
  1. Bu mümkün ve geçmişte yaşanmıştır. Farklı sürümlere dönüş yapınız.
  2. Telefona gelen güncellemeden de alakalı yaşanabilir.
  3. Yüklü başka bir uygulamanın buna neden olması da mümkün. Uyarıdan önce yüklenenleri parça parça kaldırarak denenebilir.
 6. Hesaba gelen yaptırımlar veya aksaklıklar.
  1. Şikayet veya kurallara uymama durumlarında hesaba belli bir süre caza verilebilir. Bunun süresi karşınıza gelebilir veya maille ulaşabilir.
  2. Ağlar kısa süreli yaptırımlarda sistemsel sorunlardan dolayı istemsiz olarak böyle uyarı metinleri karşınıza çıkarabiliyor.
  3. Tarayıcı kulalnılarak deneyiniz. Eğer profil alanına girebilirseniz o zaman ek giriş yöntemlerini kullanın. Artı hesap türü değiştirmeyi kullanmanızı öneririz. 
  4. Birde şifrenizi değiştirerek hem bilgisayarla hem daha önce hesabınıza girerken kullanmadığını bir telefon ve internetle deneyiniz.

Not olarak daha önce güvenilir olarak gürülmüş sistemlerden giriş yapaya çalıştığınızda belki uyarı vermeden erişime izin verilebilir.

Something went wrong please try again hatası

Yukarıdaki görsel ek hesap girişlerinde kullanılacak yöntemlere ulaşmak için kullanılıyor. Aşağıdaki ise hesap türünde değişim için nereden yapılır bunu göstermekte.

Sorry something went wrong Instagram

Instagram went wrong sürekli çıkıyor mu?

Sistem arızalarından sonra bazen kullanıcıların az bir kısmında uyarı hala devam edebiliyor. Biz buna askıda kalma olayı diyoruz. Sistemde takılı kalıyor gibi bir şeyler oluyor. Ya da şüpheli sınıfına eklenerek bu şekilde kalmasına sebep olabiliyor.

Yukarıdakilerin denenmesinden sonra hala şikayet edenlerin yapacakları işlem ya bildirimde bulunmak olacak ya da bilgisayardan giriş yapabilinirse ek giriş seçeneklerinden biri açılarak onda girilecek.

Unutmadan kullandığınız sistemlerin boş alanlarının neredeyse yok denilecek kadar olması, sistem tarihinin yanlış olması ve virüs gibi etkenlerinden bunlara sebep olma olasılığı var. Uygulama sistemlerinin bazen neye nasıl tepki vereceği belli olmayabiliyor.


Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 03:58

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir