Instagram soru sorma çıkmıyor iPhone Android

Andronova
3 Minimum Okuma

Instagram' a güzel bir yenilik daha geldi. Sık sık güncellemeyle gelen bir özellikte soru sorma nedir? Kullanıcılar istediği kişiye / kişilere ve herkese soru sorabilecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Instagram tarafında yeni koştırmaca konusu soru sorma yeniliği oldu. Hikayelerde yayınlanan soru durum olarak görülecek. Özelliğin adı “soru sorma” bir diğer adı “bana soru sor” özelliği kademeli olarak kullanıcılarına ulaşmaya devam ediyor.

Kullanıcılarının daha fazla etkileşime geçmeleri için test ettiği bir özelliğini güncellemeye açtı. Bu özellik 52. sürümle geldi.

Sessiz bir şekilde gelen yenilik, hikaye paylaşımında, anket yapma ve doğrudan da soru sorabiliniyor. Kullanıcı soru sorduğunda cevap vermek isteyen yanıtla butonu ile yazdığı yorum soru sorana “DM” olarak iletilmekte. Bu bir nevi ekşi sözlük gibi. 

Daha özgün mesajlar yazılabilecek. Instagram kullanıcılarına kalıplaşmış hazırladığı yöntemin dışına çıkarak sorularda özgünlüğü sağladı. 

Uygulamayı açınız. Yukarıdaki kamera simgesine dokunun. Hikayeler sayfasından gülen simgesine dokunun. “Bana soru sor veya sorular” yazısına dokunun. Sonra sorununuzu yazınız. Üst taraftaki bağlantı simgesiyle IGTV’ de yayınladığınız bir videonunda bağlantı link adresini ekleyebilirsiniz. 

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Soruyu yayınladıysanız artık kullanıcılar sizin profil simgenize dokunarak sorununuzu görebilir. Yani duruma eklenmiş oluyor.

Instagram soru sorma neden görünmüyor?

Özellik görünmüyorsa, bunun az sayıda sebebi olacağını düşünüyoruz. Bu sorun bazen kullanıcılarda kalıtsal durabiliyor. Bizde olası nedenlerine aşağıda maddeler halinde yazdık.

 • Kullanılan instagram sürümü güncel değil.
 • Uygulama sürümü güncel ama kullanıcıya henüz tanımlanmamış.
 • Cihaz uyumlu değil. Soru sorma özelliğini telefon sürümü desteklemeyebilir.
 • Yanlış yerde arıyor olabilirsiniz.
 • Hesabınızla alakalı bir sorun olabilir.
 • Telefonunuzu kapatıp açıp tekrar deneyin.
 • Instagram uygulamasının güncel olduğundan emin olunuz.
 • Instagram’ ı telefondan kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.
 • Başka bir telefondan hesabınıza girerek deneyiniz.
 • Başka bir instagram hesabını da telefonunuzda deneyiniz.
 • Bana soru sor henüz tüm kullanıcılara ulaşmadı. Bunlardan biri olabilirsiniz.
 • İnstagram’ daki sorun bildirim butonunu deneyin.

Instagram soru sorma nereden çıkıyor?

Instagram uygulamasında kamera simgesine dokununuz. Açılan alttaki seçeneklerden “Yazı” yazana dokunun. Yazı çıkmıyorsa sağa veye sola doğru kaydırdığınızda çıkacak. Yazmak istediğiniz yazıyı yazınız. Sonra yukarıdaki “Modern, Neon, Taktilo veya Kalın / italik” seçeneklerinden birini seçiniz. Alttaki sağa doğru olan ok’ a dokunun. Sonra ilerleyin ve karşınıza konum, bahset, konu etiketi, anket ve sorular seçenekleri çıkacak. Buradan sorularla devam ediniz.

Not: Sorulan soruyu geri almak istiyorsanız paylaş’ ta bulunan “Geri al” butonuyla yapabilirsiniz. 

Instagram soru sorma çıkmıyor iPhone AndroidInstagram soru sorma nasıl yapılır? Instagram soru sorma androidInstagram soru sorma iphonesoru sorma nerden çıkıyor

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 22:10

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir