Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası (Çözüm)

Sizde de Instagram sürekli olarak duruyor sorunu çıkıyor mu? Uygulamada durduruldu sorunu zaman zaman farklı sebeplerden yaşanmakta. Bu içerik, kullanıcıların bir çok sorununa çözüm olacak.

Andronova
Yazar Andronova 8 Minimum Okuma

Uygulamalara yönelik kronik denilen sorunlardan biri olan Instagram sürekli olarak duruyor hatası her yıl karşımıza çıktığı gibi bu yılda karşımıza çıktı. Bu haberde, neden sürekli duruyor yazısı ekrana geliyor sorununa ve çözümüne yönelik önerilerimizden bahsedeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dünya geneline baktığımızda sınıfına göre en popüler olan uygulamadan biri Instagram olarak görülüyor. Tabi ne kadar çok tercih ediliyorsa bir o kadarda diğer hizmetlere göre çeşitli sorunları daha çok oluyor. Konuda özellikle başlığımızda geçen ‘Instagram sürekli duruyor‘ sorununa yönelik çözümlerle ilerleyeceğiz.

Çözüm başlıklarını incelemeden önce şunlara bir bakmanızı öneriyoruz:

  • Telefonunuz uzun süre açık kalmışsa, kapat aç yapın.
  • Sonradan kurduğunuz uygulamaların kaldırılması çözüm sağlamaya yönelik adımlardan biridir.
  • Telefonunuzun tarihini ve boş alanının yeterliliğini kontrol edin.
  • Gün içerisinde kullanmadığınız internet ve cihazla oturum açmaya çalışın.
  • Şifrenizi yenileyip tekrardan giriş yapmaya çalışın. Şifreyi yenilemeyi tarayıcı üzerinden yapın. (https://www.instagram.com/accounts/password/reset)
instagram surekli olarak duruyor 2
Sürekli olarak duruyor için sıfırla

Genel öneriler bu şekilde. Sırada alt başlıklarımızda Instagram durduruldu adlı soruna yanıt arayacağız. Sonra soruna yönelik genel paylaşımda bulunacağız.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Sorunu

Instagram, kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşmalarına, hikayelerini paylaşmalarına, diğer kullanıcıların içeriklerini görüntülemelerine ve etkileşimde bulunmalarına olanak sunan popüler platformlardan biri. Ancak, kullanıcılarda bazıları, ağda sürekli olarak donma veya çökmeyle karşılaşabiliyor. Yazımızda, Instagram’ın neden sürekli olarak donduğunu ve çöktüğünü anlayıp, bu sorunla nasıl baş edileceğini ele alacağız.

Uygulamanın sürekli olarak donması veya farklı sorunlara yönelik birkaç olası neden vardır. Bunların arasında cihazınızda yetersiz depolama alanı, güncel olmayan uygulama sürümü, internet bağlantısı sorunları, Instagram sunucularında yaşanan sorunlar veya uygulama önbelleğinde biriken veriler gibi sebepler sayılabilir. Tabi en önemlisi, telefona veya hesaba virüs bulaşması.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram sürekli olarak duruyor hatası vermesi veya çökmesi durumunda, öncelikle cihazınızdaki depolama alanını kontrol etmelisiniz. Yetersiz depolama alanı, uygulamanın yavaşlamasına ve çökmesine neden olabilir. Eğer cihazınızda yeterli depolama alanı yoksa, gereksiz dosyaları silerek ve kullanılmayan uygulamaları kaldırarak yer açabilirsiniz.

Bir diğer olası neden, Instagram uygulamasının güncel olmayan bir sürümüdür. Eğer uygulamanız güncel değilse, uygulamayı güncelleyerek denemeniz öneriyoruz.

Bağlantı ve uygulama sorunları, Instagram’ ın sürekli olarak donması ve çökmesine neden olabilir. Bu nedenle, internet bağlantınızı kontrol edin ve daha güçlü bir Wi-Fi ağına bağlanın veya mobil veri kullanın.

Instagram sunucularında yaşanan sorunlar, kullanıcıların uygulamayı kullanamamasına neden olabilir. Bu durumda, genellikle Instagram tarafından bir açıklama yapılır ve sorunun çözülmesi için çalışılır. Bu durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok, sadece biraz beklemek ve daha sonra tekrar denemek.

Son olarak, uygulama önbelleğinde biriken veriler, uygulamanın yavaşlamasına ve çökmesine neden olabilir. Uygulamanın ayarlarına giderek, önbellek temizleme seçeneğini kullanarak uygulama önbelleğini temizleyebilirsiniz. Bu işlem, uygulamanın daha hızlı çalışmasına ve çökme sorununun çözülmesine yardımcı olabilir.

instagram surekli suruyor
Instagram sürekli olarak duruyor

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Nasıl Çözülür?

Geçen yıl veya bu yıl itibaren bir çok uyarı metninin değiştiğini düşünmekteyiz. Kronik olarak gördüğümüz sorunların hala devam ettiğini ama bildirim metinlerinde değişim yaşandığı bir kaç örnekte yaşadık. Bildiğimiz bu durumlarda değişen sadece açıklama veya başlık metinleri olmuş.

Instagram sürekli olarak duruyor sorunuyla karşılaşan kullanıcılar için birkaç çözüm önerisi mevcuttur. İşte bu sorunun üstesinden gelmek için yapabilecekleriniz:

1- İlk olarak, uygulama içerisinde oturumunuzu çıkışa atın. Eğer çoklu kullanımda kullanıyorsanız, tüm cihazlardaki oturumları sonlandırın.

2- Önbellek temizliği yaparak, uygulamanın performansını arttırabilirsiniz. Bunun için, telefonun ayarlarından ‘Uygulamalar’ bölümüne girin ve Instagram’ı seçin. Daha sonra, uygulamanın önbelleğini temizleyin.

3- Ayrıca, yine ‘Uygulamalar’ bölümünde Instagram’ı seçerek ‘Durdurmaya zorla’ butonunu da kullanabilirsiniz.

4- Eğer telefonunuzu uzun süre açık tuttuysanız, sistemde aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Bu da Instagram’ın sürekli olarak durmasına sebep olabilir. Bu nedenle, telefonunuzu yeniden başlatarak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

5- Farklı telefonlardan sorun yaşamayan kullanıcıların yapabileceği bir diğer çözüm, Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemektir. Ancak, sorun devam ederse daha eski bir Instagram sürümünü yükleyerek deneyebilirsiniz.

Bu çözüm önerilerini uyguladıktan sonra hala sorun devam ediyorsa, Instagram’ın sunucularında yaşanan bir sorun olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz tek şey, bir süre bekleyerek tekrar denemek veya Instagram destek ekibiyle iletişime geçmek olacaktır.

Telefonun İncelenmesi İçin Gerekli Adımlar

Bu başlığımız sadece duruyor sorununa yönelik bir yöntem değildir. Geneli kapsamakta.

  • Telefonların tarihinin doğru olması gerekiyor. Yanlış olanların çeşitli problemlerle karşılaştığını görüyoruz.
  • Yeteri kadar boş yerin olmama sorunu. Çoğu hesap sahibinin yeterli olarak zannettiği saklama alanda belli bir alana ihtiyaç duyulmakta. Kısaca sistemin ve uygulamaların düzgün çalışmalarına yönelik bu şart.
  • Sonradan kurulmuş bir kaç uygulamanın çakışma dediğimiz duruma yol açması. Çok ama çok rastlanmayan ama bizzat karşılaştığımız bir durumdur.
  • Instagram uygulamasının eski sürüme sahip olunması. Bazen de telefonun çok eski olması buna yol açar.

Hesabınıza Yönelik Geçici Durumlar

Aklınıza direk ceza kavramı geliyordur. Evet doğruluk payı var ama sadece ceza ile bu açıklanmamakta. Örnek kişinin veya başka birinin bu hesabı şüpheli gösterecek davranış sergilemesi de buna yol açar. İşte böyle bir olaya karışan hesaplarda mümkünse bir süre hiç bir şekilde kullanım yapılmamasını öneriyoruz.

Hesabınızı test etmek istiyorsanız, profile geçin ve metin olarak ekleyeceğiniz bir alana bir kelimelik bir yaz yazın. Bu yazılan eğer kayıt edilmiyorsa o zaman yaptırım aklınıza gelmesi gerekiyor.

Hesaplara Yönelik Zararlı Bağlantıların Paylaşımı

Sosyal hesaplarınızda gezinirken size karşı cinsten gelen bir mesaj temkinli davranmaz iseniz sizi zarara uğratabilir. Her ne kadar hesap gerçekçi görünse de kimseyi gözlerinizle görmeden inanmamanız gerekiyor. İnsanların duygularını sömürerek maddi ve manevi zarara uğratan haberler ile çok karşılaşılıyor. Günümüzde buda internetin büyük sorunlarından birisidir. Bu sebepten internette insanlarla tanışırken arkadaş edinirken emin olunmadan güvenilmemesi gerekmektedir.

Size gelen bilmediğiniz bir bağlantıyı bir başkası ile paylaşmanız daha sizi şüpheli bir duruma itecek.

instagram surekli olarak duruyor 1
Instagram sürekli olarak duruyor hatası

Instagram Sürekli Olarak Duruyor İçin Ek Öneriler

Böyle bir başlığı kullanmamızın nedeni yaşanan şeyin çözülmesinin zorlaştırılması. Evet kaç çıkaracağım diyerek göz çıkaranlardan olmamanız için bu başlıkta belirttiklerimiz önemli notlardır.

Öncelikle sürekli ama sürekli aynı şeyleri yapmaktan uzak durun. Bu işleri daha çıkmaz bir hale sürükleyecek. Bir süre ara vermeniz belki sorunun kendi kendine çözülmesini sağlayacak.

Birde kulaktan dolma önerilerin uygulanmasından ötürü yaşanan başka sorunlarda oluyor. Örnek hesabınıza internet ve uygulamaların erişimine izin vermeniz. Bunların hepsi sorunlu değil ama biri sorunlu çıkarda hesabınıza ulaşmanız dahi engellenir.

Uygulamanın önerdiği

Size önerimiz, Instagram sürekli olarak duruyor için başka internet, cihaz ve hesapla denemek olacak. Bu dediklerimizin denenmesinden sonra bazı olasılıkların elenmesi sağlanmış olacak. Unutmadan karşınıza çıkan “Uygulama bilgileri” adlı seçeneğinde kullanılması önerilerden biri. Onu içerisinde de durdur adlı bir seçenek sunulacağınız düşünüyoruz. Geri bildirimle işlem yapacaklarında yapmış olacağı tek şey ağın bundan haberinin olmasının sağlanması. En azından ne kadar kişide göründüğü belli olacak.

İlişkili olarak gördüğümüz Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu içeriğimizin de okunmasını öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir