Instagram sürekli olarak duruyor hatası düzelir mi [2022]

Instagram keeps stopping error

Sosyal uygulamalara yönelik kronik denilen sorunlardan biri olan Instagram sürekli olarak duruyor hatası yine karşımıza çıktı. Geçici şekilde oluşan Instagram sürekli duruyor acaba nasıl düzeltilir?

Andronova

Dünya geneline baktığımızda sınıfına göre en popüler olan uygulamadan biri Instagram olarak görülüyor. Tabi ne kadar çok tercih ediliyorsa bir o kadarda diğer hizmetlere göre çeşitli sorunları daha çok oluyor. Konuda özellikle başlığımızda geçen ‘Instagram sürekli duruyor‘ sorununa yönelik çözümlerle ilerleyeceğiz.

Alt başlıklarımızda önce Instagram durduruldu adlı soruna yanıt arayacağız. Sonra internet için genel sorunlarla alakalı ufak bir paylaşımda bulunacağız.

Instagram sürekli olarak duruyor nasıl çözülür?

2022 itibaren bir çok uyarı metninin değiştiğini düşünmekteyiz. Kronik olarak gördüğümüz sorunların hala devam ettiğini ama bildirim metinlerinde değişim yaşandığı bir kaç örnekte yaşadık. Bildiğimiz bu durumlarda değişen sadece açıklama veya başlık metinleri olmuş.

1- İlk adım uygulama içerisinden oturumunuzu çıkışa atın. Varsa çoklu kullanımlarda da aynı işlemi yapın. Yani tüm cihazlardaki oturumların sonlandırılması gerekiyor.

2- Bir üsteki öneri işinize yaramadı ise, uygulamanın önbelleğinden temizlemeye başlayın. Sonra telefonun ayarlarındaki ‘Uygulamalar‘ seçeneğine dokunun. Oradan da ‘Instagram‘ ve onunda içerisindekilerin temizlenmesi yeterli olacak.

3- Yukarıya eklediğimiz alana girdiğinizde aynı zamanda durdurmaya zorla denilen butonunda kullanılması gerekiyor.

4- Telefonunuz uzun süre açık tutmuşsanız büyük ihtimal sistemde ufakta olsa aksaklık yaşayacaksınız. Belki dolaylı Instagram sürekli olarak duruyor hatasına sebep olacak.

5- Farklı telefonlardan sorun yaşamayanların yapacağı ilk işlem cihazından uygulamanın kaldırılması. Tekrardan yüklenip denenmesi. Eğer aynı metin çıkmaya devam ediyor ise, Instagram’ ın daha eski versiyonundan birini kurup denemeniz gerekiyor.

Telefonun incelenmesi için gerekli adımlar

Bu başlığımız sadece duruyor sorununa yönelik bir yöntem değildir. Geneli kapsamakta.

  • Telefonların tarihinin doğru olması gerekiyor. Yanlış olanların çeşitli problemlerle karşılaştığını görüyoruz.
  • Yeteri kadar boş yerin olmama sorunu. Çoğu hesap sahibinin yeterli olarak zannettiği saklama alanda belli bir alana ihtiyaç duyulmakta. Kısaca sistemin ve uygulamaların düzgün çalışmalarına yönelik bu şart.
  • Sonradan kurulmuş bir kaç uygulamanın çakışma dediğimiz duruma yol açması. Çok ama çok rastlanmayan ama bizzat karşılaştığımız bir durumdur.
  • Instagram uygulamasının eski sürüme sahip olunması. Bazen de telefonun çok eski olması buna yol açar.

Hesabınıza yönelik geçici durumlar

Aklınıza direk ceza kavramı geliyordur. Evet doğruluk payı var ama sadece ceza ile bu açıklanmamakta. Örnek kişinin veya başka birinin bu hesabı şüpheli gösterecek davranış sergilemesi de buna yol açar. İşte böyle bir olaya karışan hesaplarda mümkünse bir süre hiç bir şekilde kullanım yapılmamasını öneriyoruz.

Hesabınızı test etmek istiyorsanız, profile geçin ve metin olarak ekleyeceğiniz bir alana bir kelimelik bir yaz yazın. Bu yazılan eğer kayıt edilmiyorsa o zaman yaptırım aklınıza gelmesi gerekiyor.

Hesaplara yönelik zararlı bağlantıların paylaşımı

Sosyal hesaplarınızda gezinirken size karşı cinsten gelen bir mesaj temkinli davranmaz iseniz sizi zarara uğratabilir. Her ne kadar hesap gerçekçi görünse de kimseyi gözlerinizle görmeden inanmamanız gerekiyor. İnsanların duygularını sömürerek maddi ve manevi zarara uğratan haberler ile çok karşılaşılıyor. Günümüzde buda internetin büyük sorunlarından birisidir. Bu sebepten internette insanlarla tanışırken arkadaş edinirken emin olunmadan güvenilmemesi gerekmektedir.

Size gelen bilmediğiniz bir bağlantıyı bir başkası ile paylaşmanız daha sizi şüpheli bir duruma itecek.

instagram surekli suruyor
Instagram sürekli olarak duruyor hatası

Instagram sürekli olarak duruyor için yapmamanız gerenler

Böyle bir başlığı kullanmamızın nedeni yaşanan şeyin çözülmesinin zorlaştırılması. Evet kaç çıkaracağım diyerek göz çıkaranlardan olmamanız için bu başlıkta belirttiklerimiz önemli notlardır.

Öncelikle sürekli ama sürekli aynı şeyleri yapmaktan uzak durun. Bu işleri daha çıkmaz bir hale sürükleyecek. Bir süre ara vermeniz belki sorunun kendi kendine çözülmesini sağlayacak.

Birde kulaktan dolma önerilerin uygulanmasından ötürü yaşanan başka sorunlarda oluyor. Örnek hesabınıza internet ve uygulamaların erişimine izin vermeniz. Bunların hepsi sorunlu değil ama biri sorunlu çıkarda hesabınıza ulaşmanız dahi engellenir.

Uygulamanın önerdiği

Size önerimiz, Instagram sürekli olarak duruyor için başka internet, cihaz ve hesapla denemek olacak. Bu dediklerimizin denenmesinden sonra bazı olasılıkların elenmesi sağlanmış olacak. Unutmadan karşınıza çıkan “Uygulama bilgileri” adlı seçeneğinde kullanılması önerilerden biri. Onu içerisinde de durdur adlı bir seçenek sunulacağınız düşünüyoruz. Geri bildirimle işlem yapacaklarında yapmış olacağı tek şey ağın bundan haberinin olmasının sağlanması. En azından ne kadar kişide göründüğü belli olacak.

İlişkili olarak gördüğümüz Instagram bilinmeyen bir ağ hatası oluştu içeriğimizin de okunmasını öneriyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

1 Comment

  1. Sürekli olarak duruyor Instagram uygulamasında karşılaşılmakta. Yani tarayıcı kullanarak hesabınıza girdiğinizde çıkmıyor. Bu da uygulamayla alakalı demek oluyor.

Bir cevap yazın