Instagram takip engeli nasıl kaldırılır ne zaman kalkar

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Telefondan instagram takip engeli nasıl kaldırılır şeklinde soranların bir çoğunun pek teknoloji ile alakalı olmadıklarını düşünüyoruz. Buradaki sorunun net anlaşılması adına detaylı ile yazmalarını önerdiğimiz kullanıcılar oluyor. Bakıyorsunuz farklı bir sebepten ceza almış ama takip ile karıştırıyor.

Teknoloji destek

Not: Topluluk kuralları sebebi ile uygulanan cezaların kaldırılması pek mümkün değil. Ama aşırılık farklı.

Instagram hesabı günümüzde en sık kullanılan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya paylaşım platformudur. Ağ üzerinden kısa hikayeler paylaşabileceğiniz gibi fotoğraf ve video paylaşımında bulunabilir, arkadaşlarınızı gönderilerinizde etiketleyerek onların da paylaşımda bulunmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra sohbet özelliği de bulunmakta olan instagram uygulamasında arkadaşlarınızı takip ederek onların yapmış olduğu paylaşımları da aktif bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Bir çok geliştirici kullanıcılarının güvenliğine büyük derecede önem vermekte ve bunlardan biri instagram’ da gereken tüm önlemleri kendince almakta. Kullanıcılarının kişisele bilgilerini büyük bir gizlilik ile korunsa da kul yapımı olduğundan eninde sonunda bir açık çıkıyor

Instagram takip engeli ne zaman kalkar
Instagram takip engeli nasıl kaldırılır ne zaman kalkar

Instagram takip engeli ne zaman kalkar şeklindeki paylaşımların bir çoğunun yanıltıcı olduğunu söyleyelim. Kimse hangi gün veya ay içerisinde kalkacağını bilemez.

Instagram takip engeli nasıl kaldırılır?

Toplulukla alakalı yaptırımlarda pek çözüm odaklı dönüşler yapılmıyor. Lakin gerçekte bir başkasının buna neden olması gibi durumlarda belli bir süre araştırmadan sonra yardımcı olunabilir. Örnek hesabın çalınarak işlem yapılması gibi.

 1. Başkalarının izinsiz işlem yapmaları.
  1. Kullandığınız cihazlara erişim yapılması veya izinsiz kullanmaları.
  2. Açık kalan oturumda birinin hesabınızı kullanması.
 2. Takip edilen bir hesap nedeniyle mağdur olmanız.
  1. Yanlışlıkla sıkıntılı bir hesabın takip edilmesi sonucu yapılan paylaşımın sizin hesabınızda görüntülenmesi.
  2. Dolandırıcıların yaptığı paylaşımları yanlışlıkla paylaşmış veya birileri paylaşmış olabilir
 3. Yapmadığınız şeyler için itiraz edilmesi.
  1. Kesinlikle yapmadığınızdan eminseniz itiraz ederek inceleme başlatılabilir. Yalan yere oluşturulan bildirimlerin cezası ağır olabilir.
 4. Kullanılan cihaza virüs bulaşmasından dolayı bu şekilde bir şeyin ortaya çıkması.
  1. Eskiden çok sık yaşanan sorunlardan biridir. Hesaba virüs bulaşır ve istemsiz paylaşımlar ve reklamlara maruz kalırsınız.
 5. Haksız yere sizi şikayet etmeleri. Ya da kasıtlı yasak getirmeye çalışanlar.
  1. Bazen bazı kesimlere hizmet adı altında toplanan kişilerin kullanıcıları mağdur edici yoğun şikayette bulunmaları.
 6. Sistemle alakalı bir aksaklıktan dolayı yaşanma olasılığı.
  1. Her yıl anlamsız hatalar karşımıza çıkabiliyor. Örnek daha dün topluluk kurallarının ihlali gibi çok sayıda kullanıcıya uyarı gitti. Halbuki sistem arızası olarak karşımıza çıktı.
  2. Aşırı yapmış olduğunuz şeylerden dolayı belli bir saat veya gün boyu kısıtlanabilirsiniz. Hiç bir şeyle uğraşmadan oturumunuzu kapatıp 24 saatin veya ilgili zaman diliminin dolmasını bekleyin.
 7. Kullanılan internet ve cihazdan alakalı olabilir.
  1. Belki ban dediğimiz şey olmuş olabilir. Cihaz ve interneti değiştirip deneyelim.
  2. Bilgisayardan da denenmesi gerekiyor.
  3. Uygulamanın ayarlarında yer alan hesap türünü hesap alanından değiştiriniz. Belki geliştirici tarafında aksaklık olabilir. (İşletme veya diğer seçeneklerden birine geçin. Sonra istediğinizde geri dönebilirsiniz)

Haksız olarak gördüğünüz durumlarda bildirimde bulunmanızı öneriyoruz. Tabi haksız olan hesapların bu tip başvuruları ters tepki ile sonuçlanabilir.

Instagram takip etme engeli nasıl kaldırılır
Instagram takip engeli ne zaman kalkar

Instagram takip engeli ne zaman kalkar

Takip engeli bekleme süresi instagram kullanıcıların en çok karşılaşmakta olduğu problemler arasında yer almaktadır. İnstagram uygulaması tarafından gerçekleştirilen takip engeli için bekleme süresi yaklaşık olarak 24 saat ile 48 saat arasında bir süreci kapsamaktadır. Bu ağda daha önce engele takılmamış olan güvenilir hesaplar için takip engeli bekleme süresi diğer yeni açılan hesaplara göre daha kısa bir süreyi kapsamaktadır. Takip engeli bekleme süresi genel olarak hesaplara göre değişim göstermektedir.

Aşırı yapılan işlemlere göre değişen bir süresi vardır. Örnek çok fazla takip yapan hesapların saatlik ve gün boyu kısıtlama uygulanabiliyor. Topluluk kuralı denilen katı kurallardan birine denk gelen hesapların işi çok zor olacaktır. Hafta / haftalar veya aylarla ifade edilecek bir durumla karşı karşıya kalınabiliyor.

Önerimiz kısıtlanan hesapların kullanıcılarının bir şey yapmadan bir gün tam sürenin geçmelerini beklemeleri olacak.

Diğer bir bilgi geçici yazılımsal arızalarda kendi kendine çözülmesidir. Bunu anlamanız adına diğer sosyal ağlardaki paylaşımlara bakmanızı öneriyoruz.

Ceza alan hesapların kontrolü

Şimdi burada kullanıcının acaba ceza değil de geçici bir kısıtlamaya maruz kalıp kalmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.

Şüpheli şekilde görülen bir çok hesaba anlık ve günlük yaptırımlar uygulandığına şahit oluyoruz. Kişi zannediyor ki ceza almış halbuki güvenliğin devreye girmesi ile geçici bir zamana kadar kullanıcının bazı alanları kullanması engellenir.

Profille test etmek için hesabın hakkında alanına bir kelime yazıp kaydedin. Ceza durumlarında alınan uyarı ile geçici oluşan durum için farklı mesajlar alacaksınız. Tabi belki kullanılan internetin ve cihazın engellenmiş olma olasılığı da var.

Engelden nasıl korunulur?

Bu ağ genel olarak kullanıcılar arasında spam tespit ettiği durumda takip etme engeli koymaktadır. Belirli bir takip limiti olan instagram uygulamasında özellikle yeni açılan hesaplar için bu takip limiti oldukça düşük. Algoritma tarafından oluşturulmakta olan takip engelini beklemeden kaldırmak ne yazık ki imkansız bir durumdur ancak hesabınızı geçici bir süreliğine dondurarak instagram takip etme engelini kaldırmanız mümkün olabilmektedir.

İnstagram uygulamasında belirli bir takip sınırı olduğu için takip ve paylaşım sınırını aşmak engel yemeye neden olabilmektedir. Bu nedenle takip ve paylaşım sınırına dikkat ederek, aynı cihaz üzerinden sadece bir hesaba giriş sağlayarak ve uygunsuz içerik paylaşımlarından kaçınarak hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Özellikle de yeni açılan hesaplarda takip kısıtlamasına çok daha fazla dikkat etmekte ve yeni hesapların takip limitini mevcut kullanıcılarının güvenliği açısından daha da sınırlı tutmaktadır. İnstagram takip engeli kaldırma hileleri olsa da yine de dikkatli olmak gerekir.

Aşırı her ne olursa olsun yapmayınız. Örnek peş peşe takip veya beğenilerin aşırı yapılması. Takip ettiğiniz kişilerin yakın ve geçmiş paylaşımlarını incelemeden takip etmeyiniz.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir