Instagram tam boyut fotoğraf yükleme ayarları

Instagram tam boyut fotoğraf yükleme sorunu yaşayanlara yönelik genel bir haberi sizlerle paylaşmak istedik. Normal yollarla fotoğraf yüklenmiyor ise, yardımcı uygulamalardan yararlanın.

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Instagram tam boyut fotoğraf yükleme bir ara sorulan sorulardan biriydi. Sonradan yapılan bir güncelleme ile bir çok aranan şeylerin düzeldiğini görüyoruz. Artı geçmişte bazı özellikleri kullanmak için kullanılan yardımcı araçlarda artık eskisi gibi kullanılmıyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

İçerikte, Instagram tam fotoğraf yükleme ve devamında fotoğraf yükleme sorununa yanıt vereceğiz.

Instagram tam boyut fotoğraf yükleme nasıl yapılır?

Artık siz de Instagram’a tam boyut fotoğraf atmak istiyorsanız bu artık çok kolay. Bunun için ayrı bir uygulama indirmenize ya da ayrı bir çaba göstermenize gerek yok. Eskiden Instagram uygulaması kare fotoğraf paylaşma şartı sunuyordur bu uygulamanın asıl amacı diğer uygulamalardan farklı olduğunu göstermek ve böylece daha tutarlı fotoğraflar paylaşmak amaçlanıyordur.

Paylaşılan her fotoğraf birbiri ile uyumlu ve daha estetik görünüyordu. Ancak zamanla uygulama buna yeni güncelleme getirdi. Siz de fotoğraflarınızın boyutu ne olursa olsun yeni paylaşımlar yapabilecek ve istediğiniz gibi ve istediğiniz şekilde fotoğraflar atabileceksiniz. Paylaşacağınız fotoğrafı iki parmağınızda boyutunu ayarlayarak paylaşım yapma imkânı sunmaya başladı. Instagram tam boyut fotoğrafı siz de artık çok kolay bir şekilde ekleyebileceksiniz.

Instagram fotoğraf yükleme uygulaması

Yine de yardımcı bir araca ihtiyacınız varsa, App Store veya Google Play mağazalarından ilgili başlığı kullanarak arama yapmanız yeterli olacak. Lakin, herhangi bir uygulamayı yüklemeden önce, daha önce kullanan kullanıcılarının yorumlarına bakmayı unutmayın. Birde uygulamaların içlerine yerleştirilen istemsiz reklamlara da dikkat edin.

Android için şöyle bir baktığımızda, No Crop Pic for Instagram adlı uygulamaya denk geldik. Tabi bunun gibi bir çok uygulamanın olduğunu belirtelim. Çoğu ücretsiz ama bir çok özelliği için ücret talep etmekte.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
instagram tam boyut fotograf yukleme 2
Instagram tam boyut fotoğraf yükleme ayarları

Instagram tam boyut fotoğraf yükleyemiyorum

Bu başlığımızda tam boyut fotoğraf yükleyemiyorum ve Instagram fotoğraf yüklenmiyor sorununa yönelik önerilerde bulunacağız.

Instagram fotoğraf yüklenmiyor ise;

  • Kullandığınız telefon veya mobil cihazın depolama alanına bir göz atın. Yer olsa dahi biraz daha yer açın.
  • Cihazınızın tarih kısmını kontrol edin. Cihazların tarih ayarının yanlış olmasından dolayı işlemlerde sorun çıkarır.
  • Tarayıcı kullanarak deneyin. Kullananlar için gizli sekme önerilir.
  • Farklı cihazla ve internet bağlantısıyla deneyin. Sorun varsa aynı ayrı deneyerek neyle alakalı olduğuna bakın. Buna göre bir yol izlenir. Örnek VPN ile test edilir, cihazdaki uygulama kaldırılıp yeniden kurulur ve farklı uygulama sürümleriyle denenir.
instagram tam boyut fotograf yukleme 3
Instagram tam boyut fotoğraf yüklenmiyor

Son zamanların favori uygulaması Instagram

Son zamanların en çok tercih edilen ve en çok kullanılan uygulaması olan Instagram yerini hiçbir uygulamaya vermeden zirveye koşmaya devam etmektedir. Siz de bu uygulamayı severek ve beğenerek kullananlardansanız uygulamanın gerekli prosedürlerini de yerine getirebiliyorsunuz. Birçok farklı amaçla kullanan bu uygulama insanların çoğu zaman kafalarını dinlediği, eğlendiği ve yaşadıklarını paylaştıkları yer olarak da karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu uygulamayı düzenli olarak kullanabilir ve paylaşımlarınıza da devam edebilirsiniz. Uzun vadede Instagram’da fenomen olma amacınıza siz de ulaşabilir ve istediğiniz fenomenliği istikrarlı olarak yakalayabilirsiniz.

Instagram’da kaliteli paylaşım yapma

Bu noktada önemli olan şeylerden biri de ürettiğiniz içeriğin ne kadar kaliteli olduğudur. Kaliteli paylaşımlar yaparak siz de kısa sürede fenomen olabilirsiniz. Öncelikle üretmek istediğiniz içeriğin konusuna iyi hâkim olmanız gerekmektedir. İnsanların sizin bu konuda bilgili olduğunuzu düşünmeliler, sizin daha kolay bir şekilde takipçi artmanız için yetkin olduğunuz bir konuda içerik üretmeniz gerekmektedir.

Üretmek istediğiniz içerik farklı ve dikkat çekici olursa bu da sizin daha kısa sürede takipçi arttırmanızı sağlayacaktır. Bu sayede siz de istediğiniz fenomenliği kısa sürede kazanabilirsiniz. Tüm bu kriterleri dikkate alıp, Instagram kaliteli içerik üretme serüvenine de dikkat ederek amacınıza ulaşabilirsiniz.

Sonraki öneri: Instagram fotoğraf kalitesi neden düşüyor

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir