Instagram tanıtımlar devre dışı hesabın kısıtlı

Instagram hesabın kısıtlı

Hesap kullanımlarında oluşan kısıtlamaların başını çeken topluluk kuralları çeşitli başlıklarla karşımıza çıkar. Örnek son zamanlarda Instagram tanıtımlar devre dışı hesabın kısıtlı sorunu izlenme sayınızı inanılmaz derecede düşürecektir.

Andronova

Instagram hesabın kısıtlı mesajı alanlara yönelik uygulanan yaptırımların bir boyutu var. Kısmi olanlarda gün içerisinde kendiliğinde düzelirken, gün boyu veya daha uzun süren yaptırım süreleri ile karşılaşanlarda oluyor.

Instagram tanıtımlar devre dışı sorunu

Toplulukla alakalı uygulanan yaptırımların yanı sıra yerli yersin çıkan kısıtlamaların kullanıcıların hesaplarına büyük çapta zarar verdiğine şahit oluyoruz. Emek verip hesabını büyüten bir çok kullanıcının yaşayacağı olumsuzluklar arasında hesabın kısıtlı başlığı altında çıkan yaptırımlar vardır. Bazen zorla sosyal ağ kullanımlarında çoklu hesaba yönlendirme varmış gibi algılıyoruz. Sorunun çözümüne yönelik bir çok yardım sayfasının laf olsun diye yazıldığını düşünüyoruz.

Instagram tanıtımlar devre dışı, öne çıkarılacak bir çok paylaşımın arka plana itilmesi gibi bir durumdur. Short ya da Reels dediğimiz paylaşım türlerinde çıkmamaya giden bir süreçtir. Kısaca hesaba kısmi bir kısıtlama uygulanmasıdır. Bazen yeni video yayınlanmanız engellenir, bazen de öne çıkan videolar arasına alınmama durumu yaşanır. Böyle bir durumda her türlü kullanıma yönelik kısıtlamalarla karşılaşmanız mümkündür.

Instagram tanıtımlar devre dışı

Video izlenme sayısında düşüşler yaşanıyor mu?

Video izlenmelerinde düşüşler görülen hesapların son zamanlarda ne yaptığını kontrol etmeleri gerekiyor. Bir ihtimal olumsuz olan işlemlerin kaldırılmasından sonra zamanla düzeleceğini ümit ediyoruz.

Hareketler alanında hesabın kısıtlı uyarısı yer alan hesap sahiplerinin yapması gereken adımları yazımızın devamında bulacaksınız.

Hesabın kısıtlı sorunu yaşandığında ilk akla gelen ceza durumunun test edilmesi olacak.

Instagram hesabın kısıtlı için ne yapılması gerekiyor?

Hesabın test edilmesi gerekiyor. Ağın kendisi ile alakalı mıdır veya hesap tarafında yaşanan bir olumsuzluk mu diye önereceğimiz deneme adımları olacak.

Instagram hesabın kısıtlı, yaptırımla karşılaşmış kullanıcıların hareketler alanına girdiğinde karşılaştığı yaptırım mesajıdır.

Test adına atacağınız adımlar şöyle olacak:

  • Hesabınızı başka bir telefonla deneyin. Artı varsa farklı bir hesabınızla de test yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
  • Gün içerisinde çokça yapılan olumsuz denemelerde karşınıza gün boyu devam edecek engeller çıkacaktır. Burada bir şey yapmadan beklemeniz belki sorunu kendiliğinden çözecek.
  • Hesabınıza ulaştığınızda daha önce eklemeyenler için mail veya telefon numarası eklemelerini öneriyoruz. Güvenirlik adına olumlu bir adım olacak.
  • Yaptırım kontrollerinde profil alanında bir şey değişebiliyor mu diye hakkında alanına bir kelime de olsa eklenmesini öneriyoruz.
  • Uyarı alanların bir kısmında itiraz seçeneği sunulduğu oluyor. Olur da sizde açılmadı ise, uygulamanın içeriğinde sorun bildiriminde bulunacağınız alan bulunmakta. Talep gönderimi sırasında olumsuz bir mesaj çıkarsa başka bir internet ve telefonla deneyin.
  • Hesapla alakalı oluşacak aksaklıklarda aynı zamanda şifre değişikliği yapılarak tüm oturumların çıkışa atılmasını öneriyoruz.
  • Hesabınızın türünü ayarlardan değiştirin. İşletmeye geçip kontrol edin.

Instagram tanıtımlar devre dışı hatası için yayınladığımız haber çoğunlukla açıklama niteliği taşımakta. Şüpheli sınıfına düşen hesapların bir şey yapmadan beklemeleri gerekiyor. Hatta hiç hesaplarını kullanmamalarını dahi öneririz. En azından tam bir gün dolmasının beklenmesi belki sorunsuz hesabın çalışmasını sağlayacak.

Haberimizle alakalı olacağınızı düşündüğümüz karşılıklı engel kaldırma konusunu kesinlikle incelemenizi öneriyoruz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın