Instagram Tanıtımlar Devre Dışı Hesabın Kısıtlı

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Hesap kullanımlarında oluşan kısıtlamaların başını çeken topluluk kuralları çeşitli başlıklarla karşımıza çıkar. Örnek, Instagram tanıtımlar devre dışı hesabın kısıtlı sorunu zaman zaman reklam kısıtlaması uygular ve dolaylı olarak izlenme sayınızı inanılmaz derecede düşürür.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Instagram hesabın kısıtlı mesajı alanlara yönelik uygulanan yaptırımların bir boyutu var. Kısmi olanlarda gün içerisinde kendiliğinde düzelirken, gün boyu veya daha uzun süren yaptırım süreleri ile karşılaşanlarda oluyor.

Makalemizdeki adımların geneline bakmadan önce;

 • Hesabınıza giriş yaparken kullandığınız internet bağlantısı ve cihaz/bilgisayarı değiştirip deneyin.
 • Sık sık yaptığınız herhangi bir deneme varsa, bir kaç saat ve duruma göre 24 saat üzerinden geçmesini bekleyin.
 • Reklam için kullandığınız hesabın doğrulandığından emin olun. Hesap bilgilerini doğrulamak adına kimlik bilgilerini ve ek doğrulama seçeneklerini kullanın. Kimliğinizi ve telefon numara ekleme işlemi yapmaya çalışın.

Instagram Tanıtımlar Devre Dışı Sorunu

Uyarının tam metni: Instagram tanıtımlar devre dışı. Hesabının reklam vermesi kısıtlandı.

Toplulukla alakalı uygulanan yaptırımların yanı sıra yerli yersin çıkan kısıtlamaların kullanıcıların hesaplarına büyük çapta zarar verdiğine şahit oluyoruz. Emek verip hesabını büyüten bir çok kullanıcının yaşayacağı olumsuzluklar arasında hesabın kısıtlı başlığı altında çıkan yaptırımlar vardır. Bazen zorla sosyal ağ kullanımlarında çoklu hesaba yönlendirme varmış gibi algılıyoruz. Sorunun çözümüne yönelik bir çok yardım sayfasının laf olsun diye yazıldığını düşünüyoruz.

Instagram tanıtımlar devre dışı, öne çıkarılacak bir çok paylaşımın arka plana itilmesi gibi bir durumdur. Short ya da Reels dediğimiz paylaşım türlerinde çıkmamaya giden bir süreçtir. Kısaca hesaba kısmi bir kısıtlama uygulanmasıdır. Bazen yeni video yayınlanmanız engellenir, bazen de öne çıkan videolar arasına alınmama durumu yaşanır. Böyle bir durumda her türlü kullanıma yönelik kısıtlamalarla karşılaşmanız mümkündür.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image
instagram tanitimlar devre disi
Instagram tanıtımlar devre dışı

1: Instagram Tanıtımlarının Sınırlamaları

1.1. Hesap Güvenliği ve Sahtekarlık Önlemleri:

 • Instagram, hesap güvenliği ve sahtekarlık önlemleri için bazı sınırlamalar getirebilir. Özellikle yeni hesaplar veya hesaplarını sık sık değiştiren kullanıcılar bu sınırlamalara tabi olabilirler.

1.2. İçerik Politikalarına Uyumsuzluk:

 • Instagram, içerik politikalarına uymayan veya belirli kriterlere uymayan reklamları engelleyebilir. Şiddet, cinsellik veya telif hakkı ihlali içeren içerikler bu politikalara aykırıdır.

1.3. Ödeme Sorunları:

 • Hesabınızla ilişkilendirilmiş ödeme sorunları, tanıtım kampanyalarınızı etkileyebilir.

2: Instagram Tanıtımlarını Devre Dışı Bırakmanın Çözüm Yolları

2.1. Hesap Güvenliğinizi Sağlama:

 • Hesap güvenliğinizin sağlam olduğundan emin olun. Şifrenizi güçlendirin ve iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirin.

2.2. İçerik Politikalarına Uygun İçerikler Oluşturma:

 • Instagram’ın içerik politikalarına uygun içerikler üretmeye özen gösterin. Reklam içeriğinizi dikkatlice gözden geçirin ve kurallara uyun.

2.3. Ödeme Sorunlarını Çözme:

 • Ödeme sorunlarınızı çözün ve hesabınızın ödemelerini düzgün bir şekilde yapın.

2.4. İletişim Kurma:

 • Instagram ekibi ile iletişime geçmeye çalışın. Çıkan uyarı bildiriminde itiraz etmeniz için bir seçenek sunulma olasılığı var. Sorunlarınızı anlatın ve yardım isteyin.

Instagram’da tanıtımları devre dışı bırakma sınırlamaları, kullanıcıların hesap güvenliği ve içerik politikalarına uyum sağlamalarını amaçlar. Bu sınırlamalar, platformun güvenliğini ve içerik kalitesini korumak içindir. Sorun yaşadığınızda, bu sınırlamaların nedenlerini anlayarak ve yukarıda belirtilen çözüm yollarını kullanarak Instagram tanıtımlarınızı daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Platformun kurallarına uymak, reklam kampanyalarınızın başarısını artırmanıza yardımcı olacaktır.

Video İzlenme Sayısında Düşüşler Yaşanıyor mu?

Video izlenmelerinde düşüşler görülen hesapların son zamanlarda ne yaptığını kontrol etmeleri gerekiyor. Bir ihtimal olumsuz olan işlemlerin kaldırılmasından sonra zamanla düzeleceğini ümit ediyoruz.

Hareketler alanında hesabın kısıtlı uyarısı yer alan hesap sahiplerinin yapması gereken adımları yazımızın devamında bulacaksınız.

Hesabın kısıtlı sorunu yaşandığında ilk akla gelen ceza durumunun test edilmesi olacak.

Instagram Hesabın Kısıtlı için Ne Yapılması Gerekiyor?

Hesabın test edilmesi gerekiyor. Ağın kendisi ile alakalı mıdır veya hesap tarafında yaşanan bir olumsuzluk mu diye önereceğimiz deneme adımları olacak.

Instagram hesabın kısıtlı, yaptırımla karşılaşmış kullanıcıların hareketler alanına girdiğinde karşılaştığı yaptırım mesajıdır.

Test adına atacağınız adımlar şöyle olacak:

 • Hesabınızı başka bir telefonla deneyin. Artı varsa farklı bir hesabınızla de test yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
 • Gün içerisinde çokça yapılan olumsuz denemelerde karşınıza gün boyu devam edecek engeller çıkacaktır. Burada bir şey yapmadan beklemeniz belki sorunu kendiliğinden çözecek.
 • Hesabınıza ulaştığınızda daha önce eklemeyenler için mail veya telefon numarası eklemelerini öneriyoruz. Güvenirlik adına olumlu bir adım olacak.
 • Yaptırım kontrollerinde profil alanında bir şey değişebiliyor mu diye hakkında alanına bir kelime de olsa eklenmesini öneriyoruz.
 • Uyarı alanların bir kısmında itiraz seçeneği sunulduğu oluyor. Olur da sizde açılmadı ise, uygulamanın içeriğinde sorun bildiriminde bulunacağınız alan bulunmakta. Talep gönderimi sırasında olumsuz bir mesaj çıkarsa başka bir internet ve telefonla deneyin.
 • Hesapla alakalı oluşacak aksaklıklarda aynı zamanda şifre değişikliği yapılarak tüm oturumların çıkışa atılmasını öneriyoruz.
 • Hesabınızın türünü ayarlardan değiştirin. İşletmeye geçip kontrol edin.

Instagram tanıtımlar devre dışı hatası için yayınladığımız haber çoğunlukla açıklama niteliği taşımakta. Şüpheli sınıfına düşen hesapların bir şey yapmadan beklemeleri gerekiyor. Hatta hiç hesaplarını kullanmamalarını dahi öneririz. En azından tam bir gün dolmasının beklenmesi belki sorunsuz hesabın çalışmasını sağlayacak.

Haberimizle alakalı olacağınızı düşündüğümüz karşılıklı engel kaldırma konusunu kesinlikle incelemenizi öneriyoruz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir