Instagram telefon numarası kaldırma (kalkmıyor)

media 4823

Instagram telefon numarası kaldırma sırasında işlem gerçekleşemiyor şeklinde hata alanlar oluyor. Buna ek olarak birisi benim telefon numaramla hesap açmış kaldıramıyorum diyenlerden gelen şikayetle var. Numara kaldırma nasıl olacağını adım adım göstermek istedik.

Andronova

İçeriğimizde neler yapılabileceğini anlatacağız. Bir okuyucumuz … adında birinin 0507525… cep telefonu numarasını kullanarak kendisine hesap açtığını yazmış. Yani başkasına ait bir hatla hesabın açıldığını söylüyor. Böyle bir durum için nasıl çözüm bulacağını öğrenmek istemiş. Burada yapılacak 4-5 işlemden fazla pek bir seçeneğiniz yok.

Uzun yıllardır gelen hesap açarken atarak kullanılan e-posta adresleri ve telefon numaraları bu zamana kadar süre gelmiş. Bu tarz işlemle hesap açanların çoğu daha sonra hesaplarına erişim yapamamışlar. Başkalarının numaralarıyla hesap açma kadar lüzumsuz bir seçeneği neden seçerler anlayamıyorum. Hani hesabı tek seferlik bir durum için kullanacak olursanız, evet kullan ve işini bitirdikten sonra ne olduğu önemli değil. Lakin bu sürekli kullanacağız bir hesap olacaksa, neden başkalarının hesaplarını kullanıyorsunuz!

Instagram numara kalmıyor ise

Sorun bildiriminde bulanmak için:

 • Çalınan hesaptan numara kaldırma,
 • Hat iptal oldu ve değiştirme sorunu yaşıyorsanız,
 • Yeni numara eklemede onay sorunu yaşayanlar,
 • İzinsiz numaranın kullanılması,

Bizde bu sorunlarla sık sık karşılaşıyoruz. Çoğu mail hesabımızla bazı sosyal hesapların açıldığını görüyoruz ve sonra bu hesaplara erişim yapıp kişinin bağlantısını kesiyoruz. O hesapta bir suç işlendiğinde kullanılan telefon numaraları veya mail hesapları da işleme alınabiliyor.

Çok fazla peş peşe denemelerden sonra bir kısıtlamaya uğraşabilirsiniz. İlerleyen bir saatte tekrar deneyebilirsiniz. Limit aşımında bulunmuşsanız o zaman 1 gün veya daha uzun bekleme süresi oluşabilir.

Unutmadan farklı cihazlardan, internetten ve bilgisayardan denemeyi unutmayınız.

İzinsiz kullanılan numaraların kaldırılması için sıralamamızı deneyerek ağın size ulaşmasını sağlayınız. Birden çok belli bir gün aralığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Instagram numara kaldırma adımları

Hesaba erişebiliyor musunuz ve hesap şifresini sıfırlamada nelerle karşılaşıyorsunuz bize yazarak sorunuzu sorabilirsiniz. Yani sorunuz pek açıklayıcı değilse zaman kaybı olacak.

 1. Şifresini sıfırlayarak hesaba bağlanabilir ve oradan numaranızı kaldırabilirsiniz.
  • Sizlere ek bir doğrulamanın kapısı açılabilir.
  • Erişiminizin olmadığınız belirteceğiniz bir seçenek açabilir. Sonrasında ek doğrulamalar için öneriler çıkabilir.
 2. Önerdiğimiz bu help.instagram.com/contact/151081798582137 instagram’ ın formundaki e-posta seçeneklerini kullanarak sorunu iletin.
  • Mail yazıp açıklamaya telefon numarasını yazarak ne sorunla karşılaştığınız açıklayabilirsiniz.
  • Facebook’ un kullanmış olduğu başvuru adreslerinin de işe yarayabileceğini söyleyelim.
 3. Ağın uygulamasıyla ve PC üzerinden sıfırlamayı deneyin.
  • Size birinden birinde farklı bir soru önerebilir. Bu da telefon numarası çıkabilir.
  • Yardım denilen öneri kullanıldığında bazen geliştiriciye bir kapı açılabiliyor.
 4. Başka bir hesabınız varsa onun üzerinden bildirimde bulununuz.
  • Uygulamadaki “Yardım” adlı alandan diğer hesabınız için görüşmeyi deneyiniz. Büyük ihtimal olumsuz bir yanıtla dönüş olacak ama denemekte fayda var.
 5. Birisi numaranızı kullanmışsa kişinin açtığı hesabın profiline girip oradan şikayette bulunun.

Instagram kapatılan hesaptan telefon numarası kaldırma

Bu durum biraz karışık olabiliyor. Kapatılan hesap eğer kural ihlali yapmışsa hele hele büyük suç olarak görülecek bir davranış söz konusu ise, kapatılan hesapta yer alan numara kaldırılamaz diyebiliyoruz.

Hesabını kişi kendisi numarayı kaldırmadan kapatmış ise ve hala numara kullanılıyor görünüyorsa o zaman talebi dikkate alınabilir. Numara iptali için yine yukarıdaki adresi kullanınız ve size geri dönüş yapılmasını bekleyiniz.

Ne yaptıysanız bir türlü dönüş yapan olmuyorsa o zaman birde Facebook üzerinden kullanılan talep formlarından yararlanınız. Olumsuz görülürse e-posta hesabınıza gerekçe gönderilecektir.

Instagram telefon numarası kaldırma (kalkmıyor)Instagram hesaptan numara kaldırma

Çıkanlarda zamanla değişim olacağından dolayı yakın bir seçeneğin kullanılmasını öneririz. Çalışmıyor yazana girdiğinizde size ek bir bölüm açacaktır.

birisi benim numaramı kullanarak hesap açmış

Yasal yollarla gerekli başvuruların yapılması

Numaranız izinsiz herhangi bir yerde kullanılıyor ve üzerinize düşenleri yapmanıza rağmen bir türlü işleme alınmıyorsa, yasal şekilde başvurunuzu uygulayınız. Yakınlarda yapılan düzenlemelerden sonra artık ağların ülke yasalarının taleplerine cevap verme zorunluluğu bulunuyor. Hiç olmasa yasal ön başvurunuzu belirten bir evrakla ilgili ağa başvurulabilir.

Bulunduğunuz il/ilçe adliyelerinde bulunan savcılık ön bürosuna gerekli dilekçenizi sununuz. Nasıl yazacağınızı bilmiyorsanız bile oradaki personel yardımcı olacaktır. Karakol üzerinden gerekli işlemleri yapacakların süreci biraz uzun sürebiliyor. Onlar evrakı düzenleyerek sonrasında savcılığa ulaştırıyorlar. Siber birime verilen talimatla gerekli araştırmalar yapılıyor. Lakin özel hayatın ihlalleri durumlarında nöbetçi Hakim’ in aldığı karar daha hızlı işleme alınıyor.

Yazdığımız bilgilerin kesin işinize yarayacağına garanti vermiyoruz. Lakin yazının yayına alındığı tarih göz önüne alındığında en iyi yöntemlerden bazılarının bu yazı içerisinde olduğunu söyleyebiliriz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın