Instagram ulaşamıyorum ne yapmalıyım?

Andronova
Yazar Andronova

Instagram ulaşamıyorum diyenlerin bir çoğunu ne yapacağını bilmeyen kullanıcılar olduğunu düşünüyoruz.

Teknoloji destek

Kullanıcıların yaptığı Google aramalarına baktığımızda Instagram destek mail adresi gibi çeşitli kelimelere denk geldik. Çok sayıda hesap sahibinin yaşadığı sorunları iletmek adına bir muhatap arayışında olduğunu görüyoruz. İçeriğimiz sadece bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır.

Zaman zaman hazırlamış olduğumuz içeriklerde bir çok sorunda ne gibi adımlar uygulanması gerektiğinden söz ettik. Lakin bu ağın ne yazık ki sınırlı iletişim kanalları bulunuyor. Örnek hesabınız çalınsa büyük ihtimal ne yapacağınızı bilemeyeceksiniz. Direk şifre sıfırla adımlarına yöneltileceksiniz. İşte büyük sıkıntılardan biri bu örnektir.

Normalde ağın çağrı merkezi bulunmamakta ama Instagram destek mail adresi gibi alternatif seçeneklerle bir ihtimal sıkıntınızı ileteceksiniz. Yazının sonunda ağ için gerekli destek bağlantılarının yer aldığını konularımıza bakmanızı öneriyoruz.

Instagram destek mail adresleri

[email protected] ve complaint@ adreslerini kullanabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe olarak mail atmanızı öneriyoruz. Belli bir mesai personel ve yoğunlukları olduğunu unutmayın.

Instagram mail adresi dışında uygulamadaki yardım sekmesinin de kullanılmasını öneririz. Artı hesabınıza girerken bir kaç kez şifrenizi yanlış girdiğinizde size yardım şeklinde bir öneri seçeneği sunulma olasılığı var.

Instagram destek arayışları

Bir çoğunun Türkiye destek hattı sorularını forumlarda görüyoruz. Hatta şikayet sayfalarında da yer alıyor. Bu şekilde bir hizmetin olmayacağını daha önceki yazılarımızda belirttik. Düşünün o kadar kullanıcısı var ve nasıl bunlara telefonla destek hizmeti verilir.

Aşağıya uygulamayı kullanarak destek bildiriminde bulunmanız için örnek bir konu üzerinden izleyeceğimiz adımları paylaştık. Sizde durumunuza göre bir başlıkla hareket edersiniz. Doğru kategori kullanılmaması sebebi ile olumsuz yanıt gelecektir.

Uygulamadan talep gönderiminde bulunma

Hesabına erişim yapanların izleyeceği yol şöyle olacak:

  • uygulamanın profil alanına girin,
  • Üst sekmeden çizgili alana dokunun,
  • Ayarlar alanına geçin,
  • Aşağıya gelin ve yardım olan seçeneğe dokunun,
  • Sorun bildir ile devam ediniz,
  • Sizinle alakalı olacak seçeneğe dokunun,
  • Biz bir şey çalışmadığını seçtik,
  • Bu başlıkta her türlü çalışmaya engel olan konular içermekte. Girdiğinizde sorunu gösteren ekran görüntüsünün de eklenmesi olanağı sunuluyor. gerekli açıklamanızı ve örnek görselinizi ekleyip gönder yapınız.

Telefondan işlem yapamayanların bilgisayarla işlemlerini yapmayı denesin. Artı hesap ve uygulamada görülen aksaklıklar içinde aşağıdaki adımlara geçin.

instagram destek hatti mail 1
Instagram destek mail adresi
instagram destek hatti mail 2
Instagram destek mail adresi ile başvuru
instagram destek hatti mail 3
instagram e-posta adresi

Uygulama, hesap ve telefon sorunu

Uygulamanızda, hesabınızda veya telefonunuzda sorun olması olasılığı için aşağıya bıraktıklarımızı uygulayın.

Diğer bir önerimiz mevcut uygulamanın sürümünün işletişim sistemi sürümüne yönelik sorun çıkarma olasılığına karşın eski uygulama sürümlerinin denenmesi.

Gelelim telefon tarafında uygulayacağınız adımlara. Uygulamalar denilen bölüme telefonunuzla girin, Instagram yazısına dokun, önce güncelleme kaldırma ve önbellek silinmesini başlatın. Sonra cihazınızı yeniden başlatın.

Sıradaki başlıklar:

Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir