Instagram uygulamada bilgilerini onayla

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram uygulamada bilgilerini onayla ne demek oluyor diyenleriniz oluyordur. Hiç bir şekilde yanlış olan bir şey yapmadığım halde hesabımı kilitlediler. Sonra “Hesabında sıradışı hareketler tespit ettik. Hesabını geri almak için instagram uygulamandan kimliğini onayla” yazısı ekrana geldi. Buna benzer zamanında çok sayıda yardım isteği almıştık. Nasıl çözüleceğini soranlara elle tutulur bazı önerilerimiz olacak.

Teknoloji destek

Sık sık bu ağda yaşanan olumsuzluklarda çözüm odaklı içerikler yayınlıyoruz. Popüler olan tüm ağlarda zaman zaman benzeri uyarılar ekrana gelebiliyor. Buradaki durum şüpheli faaliyetlerle izah edilebiliyor.

Bir başka not olarak düşündüğümüz bilgi ise, yaşanan olayın bazen sistemlerde yaşanan arızalardan dolayı çıkması. Yani doğrulayamıyorum diyenler olursa farklı yerlerden denenmesi gerekebilir. Bir başka öneri işlem yapmayınız ve gün sonunda deneyiniz.

Uygulamada bilgilerini onayla ne demek?

Uygulamandan kimliğini onayla, Instagram’ ın şüpheli olarak algıladığı davranışlarda kullanıcının gerçek kişi olup olmadığının anlaşılması adına yöneltilen bir doğrulama seçeneğidir. Çoğunlukla kimliğin yanında ek bir istekle karşınıza çıkabilir.

Aşağıya eklediğimiz görsele baktığınızda açıklama alanında ufak bir bilgilendirme yer alıyor. Yazımızın devamında çıkma nedenlerinden söz edeceğiz. Önereceğimiz, çok zorlamadan gerekli onayı işleme aldırmanız olacak.

Buradaki uyarı bazen kullanılan hesapta yapılan sakıncalı paylaşımlardan dolayı çıkabiliyor. Ya da bu tarz paylaşımların kullanılması gibi.

Yoğun şikayet alan paylaşımlardan dolayı hesap önce çalınma olasılığı için böyle bir öneri ekrana getirilir. Sonra açıldığında tekrarlanırsa daha sert bir yönteme geçilebilir.

instagram uygulamada bilgilerin
Instagram uygulamada bilgilerini onayla

Kimliği onaylamazsam ne olur?

Hesabınıza her giriş yapmaya çalıştığınızda bu uyarı ekrana gelecektir. Lakin bazen belli bir zamandan sonra kendi kendine açıldığı oluyor. Ama bu zayıf bir olasılık olduğunu belirtelim.

 • Burada kimliği yollanmadan açılması adına belki bir kaç yöntem test edilebilir.
 • Şifre yenileme talebinde bulunun. PC üzerinden de deneyin.
 • Giriş yapaya çalışırken birde bilgisayar kullanarak deneyelim.
 • Çok sık giriş yaparken kullandığınız cihazlardan giriş yapmaya çalışınız. Güvenli olarak görülenlerde belki erişim sağlayabilir.
 • Alternatif bir önerimizse, bir şeye dokunmadan 1-2 gün geçmesini bekleyin. Sonra daha önce hesabınıza giriş yaparken kullanmadığınız internetle ve cihazla giriş yapmaya çalışınız.

Yukarıdakiler denendikten sonra gelelim hesap bilgilerimi onaylayamıyorum sorununa.

Instagram kimliğimi onaylayamıyorum

Yine yukarıdakilerinde denenmesi gerekecektir. Onaylanmayan hesaplarda askıda kalma gibi bir durumla karşılaşılabiliyor.

Çok defa denemelerin sonucu o gün için işlem yapamama olarak karşımıza çıkabiliyor. Durum böyleyse, beklemek en iyi yöntem olacaktır.

 • Genel yaşanan bir aksaklık mı diyerek araştırınız. Belki az sayıda bölgede yaşanıyor olabilir.
 • Kullanılan cihazın tarihinde yanlışlık varsa düzeltiniz.
 • Farklı internet ağından girmeye çalışınız.
 • Mobil cihazlardan deneyenler bilgisayardan da deneyebilirler.
 • Hesabınıza eklediğiniz bilgilerle gönderdiğiniz bilgiler uyuşmazsa büyük ihtimal ne yazık ki yardımcı olamayacağız tarzı bir dönüş yapılabilir.
 • Şifre sormadan direk giriş sağlayan cihazlardan girmeye çalışınız. Girilebilirse diğer ek girişte kullanılan seçenekleri açınız ve doğrulamayı yapınız.
 • Parola yenileme talebinde bulunun. İşlem sırasında tarayıcının bir sekmesinde bağlantı gidecek e-posta hesabı açık olsun. Bağlantı kurma olasılığı var.
 • Belli saat aralığından sonra tekrar deneyiniz. Aynı yazı geliyorsa, bir kaç gün denemeden beklemeniz gerekiyor.
 • Gönderilen kimliğin istenilen doğrultuda gönderildiğinden emin olunuz. Varsa başka bir kimlikle deneyin.
 • Gönderilen resmin formatını değiştirerek deneyebilirsiniz.

Gönderilen evrakta kapatılacak alanlar olacak. Her türlü bilginizin görülmesini istemiyorsanız, gereksiz alanları karartabilirsiniz. Örnek kimlik ve seri no gibi bilgilerin kaldırılması.

Ne yaptıysam bir çözüm bulamadım

Yukarıdakilere harfiyen uyulduysa ve beklenmesi gereken gün beklendiyse, sıra destek bildiriminde bulunmaya geldi. Bununla alakalı yardım alanında bir şeylere ulaşabilirseniz deneyiniz. Yoksa uygulama alanında giriş yaparken yardım adlı öneriye dokunup gerekli adımları izleyiniz.

Size bir kanal açmazsalar, bu seferde Facebook ağında kullanılan bağlantılardan yararlanınız. Tabi her kategorinin bu problemde kullanılamayacağını belirtelim. Kullanıcı bilgisinin girilmesi gereken alanlar olduğunda işe yaramayacaktır. Buradaki amaç aynı kanalı kullanan destek ekibine ulaşmak.

Yasal şekilde işlem başlatacağını söyleyenler içinde, zorunlu bir hizmet almadığınızdan dolayı, sadece hesabın size ait olduğunu kanıtlamak adına bir talep yasal yollarla oluşturulabilir.

Bu işleminde garantisi olmadığını söyleyelim. Takipsizlik kararı çıkabilir. Burada suç teşkil eden durumlarda bir karar daha hızlı alınabiliyor. Bununla alakalı bir yasal düzenlemenin de yayınlandığını söyleyelim.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.