Instagram uygulamasında profil gizleme

Ünlü resim paylaşım uygulaması Instagram'da paylaştığınız resimleri, fotoğrafları, videoları ve hesabınızı nasıl gizleyeceğinizi resimli olarak anlattık. Soru için yorum bırakın.

Andronova

Instagram en çok kullanılan resim paylaşma uygulamasıdır. Instagram’da yüzbinlerce kişi resimlerini sevdikleri ile paylaşmaktadır. Bu haberimizde Instagram uygulamasında gönderilerinizi nasıl gizleyebileceğinizi anlatacağız.

Instagram’da paylaşmış olduğunuz gönderileri bilgisayar üzerinden kendi web sayfasına girerek gizlemeniz mümkün değildir. Bunun için bilgisayarınıza mobil uygulamalarını çalıştıran programlar yüklemeniz gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızdan yapmak istemiyorsanız mobil cihazınızdan bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Mobil cihazınızdan instagram gönderilerini gizleme işlemlerini sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız.

Instagram uygulamasında gönderi gizleme

  • İlk olarak cep telefonunuzda uygulamalar simgesine tıklayınız. Uygulamalar simgesi nokta gurubu şeklindedir
  • Uygulamalar bölümüne girdiğinizde telefonunuzda varsayılan olarak gelen ve sizin sonradan yüklediğiniz uygulamaları göreceksiniz. Bu uygulamalar içerisinden instagram uygulamasına giriş yapınız.
  • Daha sonra açtığınız uygulamada kendi hesabınıza giriş yapınız.
  • Profil sayfasına girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayınız. Aşağıdaki resimde bu üç noktayı görebilirsiniz.

Instagram uygulamasında gönderi gizleme

  • Bu üç nokta ile instagram seçeneklerine giriş yapmış olacaksınız. Bu seçenekler içerinde bulunan en alt sırada yer alan Gizli hesap yazısını göreceksiniz. Gizli Hesap yazısının karşısında bulunan tuşu aktif hale getiriniz. Pasif halde iken gri olan tuş aktif hale geldiğinde yeşil olacaktır. Bu işlemden sonra gönderileriniz gizlenecektir.

Instagram uygulamasında profil gizleme

Burada anlatmış olduğumuz adımları tersten takip ederek de gönderilerinizi görünür hale getirebilirsiniz. Yani Seçenekler menüsü, Gizli Hesap bölümünde yer alan tuşu aktif konumdan pasif konuma getiriniz. Pasif konumdayken tuşun rengi gri olacaktır.

Instagramda gönderi gizleme ile ilgili takıldığınız her hangi bir nokta olduğunda yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. 


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 13:44

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın