Instagram üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Herhangi bir hesaba girerken üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor Instagram sorununda açıklama olarak karşımıza çıkan tıklanan bağlantının bozuk olduğu yönünde. Ya da sayfanın kaldırılmış olma olasılığından bahsediliyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bizim denk geldiğimiz alan tarayıcı kullanarak oturum açtığımızda aldığımız bir uyarıdan sonra zaman aşımı geçmesi ile oluşan bağlantı uyarısıdır. Lakin burada farklı mesajlar içeren metinlerde oluyor. İçerikte Instagram üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor sorunundan ve çözümünde ne yapılacağından söz edeceğiz.

Geçenlerde bir hesap için yardımcı olmaya çalıştığımızda oturum açarken bir sorun oluştuğunu ve daha sonra tekrardan denememiz gerektiğini belirten bir uyarı aldık. Ara ara denememizde de durum aynıydı. Tabi biz bunun neden karşımıza çıktığını biliyorduk. Birisi hesaba daha önce ulaşmış ve gerekli önemler alındığından artık erişim yapamıyor. Lakin giriş denemelerine devam ettiğinden dolayı Instagram’ ın tarayıcı kullanılarak giriş yapılmasını geçici olarak durdurduğunu düşünüyoruz. Uygulama kullanarak erişim yapıyoruz. Bizde bu uyarıyı atlamak adına bir kaç deneme yaptık. En sonunda yedek kodları kullanarak oturumumuzu tarayıcıdan da açtık.

Instagram üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor sorunu

Üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor, Instagram bağlantısına artık ulaşılamadığını belirten hata mesajıdır. Lakin bu uyarıya baktığımızda farklı sebeplerde aklımıza geliyor. Bunlarla alakalı olası bir listeyi aşağıya sıralayalım dedik.

Listemiz şu şekilde:

 • Yapılan paylaşımın kişi tarafından veya ağ tarafından kaldırılması
 • Hesabın kapatılması veya geçici durdurma
 • Erişim oturum iznine tabi tutulması. Yani ilgili bağlantının hesap oturumu ile girişe izin verildiği anlamını taşıyor
 • Topluluk kurallarına uymayan davranışların paylaşımı
 • Çok sık yapılan giriş denemelerinin engeli

Burada hesap sahibi siz dahi olsanız, sistem sizi şüpheli olarak algılamışsa bir süre erişime izniniz olmaz. Tabi engelin aşılması adına denenecek yöntemler bulunuyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Bu sayfaya ulaşılamıyor nasıl aşılır ?

Bizim bizzat bu tip sorunlara yönelik uyguladığımız adımlar var. Artık bunlar standart bir hale geldi ve bir çok sorunda ilk denediklerimiz bunlar oluyor.

Kullandığımız yöntemlerden en sık olanlar şunlar:

 • Oturumun çıkışa atılıp tekrardan denenmesi
 • Yanınızda varsa başka telefonla ve başka bir internet bağlantısı ile hesabınızı deneyin
 • Uygulama ve tarayıcı kullanılarak ayrı ayrı deneme yapın
 • Sürekli bir şey yapan kişiler ve hesaplar bir süre engellenir. Burada cihaz, internet veya hesap gün boyu böyle uyarılar alır. Önerimiz farklı cihazlarla ve bağlantılarla deneyenlerin o gün bir süre oturum açmaya çalışmaması
 • Uygulamadan ulaşanlar yedek kod alarak bu kodlarla oturum açması gerekiyor. Ayarlardan gerekli bölüme ulaşacaksınız. Nasıl yapıldığını yazı devamına ekliyoruz.

Yedek kodlarla hesaba ulaşma

Chrome kullanarak deneyenlerin yapacağı en iyi işlem yedek kodlarla yeni bir oturum açmak olacak. Bunun için uygulamanın ayarlarına çizgili alandan ulaşmak ve güvenlik bölümünden iki faktörlü alandan gerekli kodları almak olacak. Açtığınız bölümde ‘diğer yöntemler’ seçeneğinde yer alan kodlardan birini kullanacaksınız.

Oturumunuzu açtığınızda ekranın altında yedek kod kullanımını belirten seçeneğe dokunduğunuzda size kod girme alanını açacaktır.

Resimli olarak göstermek adına izleyeceğiniz yol:

 • Profilinize dokunun ve sonrasında ayalar alanına geçin. Güvenlik yazısını bulun ve dokunun.
uzgunuz bu sayfaya ulasilamiyor 1
Instagram üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor
 • İki faktörlü yazısına dokunarak devam edin
uzgunuz bu sayfaya ulasilamiyor 2
Üzgünüz bu sayfaya ulaşılamıyor Instagram hatası
 • Diğer yöntemler seçeneğine geçin. Son alan “yedek kodlar” bölümünü açın.
uzgunuz bu sayfaya ulasilamiyor 3
Yedek kod alımında izlenilecek yol

Size 5 tane kullanacağınız kod verilecek. Her biri bir kez kullanıma sahiptir. Yenisini almak için alta mavi alandan yeni kodlar al yazısına dokunmanız yeterlidir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir