Instagram üzgünüz profil resmini güncelleyemedik hatası

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Instagram üzgünüz profil resmini güncelleyemedik. Lütfen internet bağlantının olduğundan emin ol ve tekrar dene hatası çıkanların bir kısmında geçici aksaklıklar görülmekte. Bu türlü uyarılarda bölgesel problemlerin çıktığını söyleyebiliriz. Nasıl olur diye soranlar cevaben şu an olan duruma göre izah edebiliriz.

Teknoloji destek

Profil resmini güncelleyemedik, instagram uygulamasının yazılımdan ya da sunucularından kaynaklı sistemsel bir arıza denilebilir. Bölgelere göre yaşanıyorsa, ya ilgili ülkenin portlarından kaynaklıdır ya da erişim yapılmaya çalışan sunucuların bazılarında görülen problemlerden dolayı sürekli devam etmektedir.

Nasıl çözülür sorusuna geçmeden önce kontrol edilmesi gereken önemli hususlar var. Bunlar şunlardır:

 • Profil resminin dışında başka şeyleri değiştirebiliyor musunuz bakmanız gerekiyor. Hakkınızda olan yazıya bir kelime değiştirip test edin.
 • Kesinlikle tarayıcı kullanarak da denenmesi gerekiyor.
 • İnternet bağlantınızda görülebilecek sorunların anlaşılması adına hem WiFi hem mobil internetinizi ayrı ayarı kullanarak deneyin.
 • Birden çok hesabı olanların farklı hesaplarını denemeleri gerekiyor. Olmayanlar aynı yerde yaşayan bir yakınının hesabını kontrol ettirebilir.
 • Sizin dışınızda sıkıntı yaşayanların olup olmadığı anlamanız adına Google ve sosyal uygulamalarda yapılan paylaşımlara bakınız.

Not olması adına bu aralar ilgili metinde bir değişim görülebilir. Örnek profil fotoğrafını güncelleyemedik hatası olarak karşınıza çıkabilir.

Profil resmini neden güncelleyemedi

İlk düşündüğümüz şu an oluşan, uygulamanın veya internetin geçici sıkıntı çıkarmasıdır. Bazen birden çok deneme yapıldığında kaydedilir. Lakin dün akşam başlayan sıkıntının temel nedeni sanırız bölgesel bir durum. Mesela bulunduğumuz şehirde herhangi bir aksaklık görmedik. Hatta birden fazla hesabınızla denediğimizde hata almadan işlem yaptık.

Çıkan ya Türkiye kaynaklı port sorunları ya da ağın bulunduğu ülkeyle alakalı. Belki yapılan bir çalışmadan sonra çıkmış olabilir. Güncellemelerde yapılıyor olabilir. Arıza olasılığında ise sunuculardan bazılarında görülebilir.

Bugün dışında görülen zamanlarda ise;

 • Başkalarında yoksa kullanıcının aşırı yaptığı şeylerin doğurduğu bir engel denilebilir.
 • Kullandığımız telefondan ve internet erişiminden kaynaklı olma olasılığı var.
 • Ceza alan hesapların bazılarında kullanılan bazı alanların kısıtlandığı oluyor.
 • Telefonun tarihinin yanlış olmasından dolayı sistemin engellemesi.
 • Uygulamadaki aksaklıklar veya uyumsuzluklar.
 • Şüpheli görülen hesaplarda yaptırımlar. Sık yapılanların şüpheli görülmesi.

Liste uzayacağından dolayı çok uzatmadan çözüm önerilerine geçiyoruz.

instagram uzgunuz
Instagram üzgünüz profil resmini güncelleyemedik hatası

Profil resmini güncelleyemedik çözümü

Instagram profil fotoğrafını güncelleyemedik hatası alanların bir kısmında bölgesel nedenler yatabiliyor. Burada uygulayacağınız şeyler kısıtlı olacak.

 • Birden fazla internet bağlantısına sahipseniz aralarında geçiş yapıp deneyiniz.
 • Tarayıcı veya bilgisayar üzerinden kesin bir deneme yapınız.
 • Başka bir hesapla denemeniz gerekiyor. Artı başka bir şehirde tanıdığınız insanlardan da bilgi alınız.
 • Oturumunuzu uygulama üzerinden sonlandırınız. Artı bağlı olan internet sitelerinin ve uygulamaların bağlantılarını sonlandırınız. Bunu uygulamanın ayarlarından bilgisayar üzerinden yapacaksınız. Facebook ile bağlantı için kullanmışsanız dikkat ediniz bunun bağlantısını koparırsanız erişim sıkıntıları yaşayabilirsiniz.
 • Çıkan versiyonlardan kaynaklı durumlarda önceki sürümlerden birinin yüklenmesi işinizi çözebilir. Mevcut uygulamayı kaldırın ve internette eski olanları araştırınız.
 • Instagram’ ın ayarlarında bulunan hesap türünün değiştirilmesi önerilir. Örnek verirsek işletme olana geçiş yaparsınız ve fotoğraf değiştirmeye çalışırsınız. Sonradan istediğinizde tekrarda normal hesaba dönüş yaparsınız.

Son ve bir önceki önerimiz bir çok alanda kullanıldığını söyleyelim.

Gelelim sistemde görülen geçici arızalardan biri olan ızgara sorununa.

Izgara profile eklenmiyor mu?

Geçici sistemsel arızalarda ızgara profile eklenmeyebilir. Bununda araştırılması gerekiyor. Yukarıdaki durumla beraber bununda çıkma olasılığı yüksek.

Kaldırılan profil ızgarasını ekleme işlemi yapmak istiyorsanız paylaştığınız fotoğraf, video, reels ya da IGTV paylaşımlarınız kişisel paylaşım sayfanızdaki paylaşımları gösteren profil ızgarası adını verdiğimiz bölümden silinmiş demektir. Bu durum ile karşılaşan birçok kullanıcı gibi siz de internette bu sorunun çözümünü araştırdığınızda ekleme işlemi ile ilgili olumsuz bilgilere ulaşmış olabilirsiniz. Yazımız ile konu hakkında sizleri aydınlatmaya gayret edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Profil ızgarası yukarıda da belirttiğimiz gibi instagramda yaptığınız paylaşımların yer aldığı alana verilen addır. Yani sizin kişisel alanınızdır. Kişisel olarak paylaşımını gerçekleştirdiğiniz fotoğraf, video, reels ya da IGTV gibi paylaşımlarınızın sıralandığı alana profil ızgarası denir. Bu bölümden kaldırılan veriler artık sizin ana sayfanıza giren farklı instagram üyeleri tarafından görünmezler. Kaldırılan profil ızgarası ekleme içerikleri siz de artık bu alanda göremezsiniz.

Yukarıdakilerin bu başlık içinde kullanılabileceğini söyleyelim. Ek bir hususta Reels kullanımlarında da aksaklık çıkarabildiği.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.