Instagram vefat eden bir kişinin hesabını kapatma silme

media 11631

Instagram vefat eden bir kişinin hesabını silmek için başvuru adresi var mıdır? Ölen kişinin instagram hesabı nasıl iptal edilir?

Andronova

Vefat etmiş birinin Instagram hesabı anıtlaştırılması veya kapatılması için Instagram ile iletişime geçebilirsiniz. Ölen kişinin birinci dereceden akrabası bu talebi iletebilir. Aynı zamanda bu başvuru adresine sanırız sağlık sorunlarından dolayı karar veremeyecekler içinde başvuru seçeneği sunuluyor.

Instagram hesabını anıtlaştırmak: Ölen kişinin yakınları vaya arkadaşları Instagram hesabını anıtlaştırabilir. Tabi ölüm ilanını instagram ile paylaşılması gerekiyor. Ölen kişiyi bildirmek için ölüm ilanı, gazete veya resmi bir belgeyi yanında ekleyip talebi gönderiniz. Şunu da eklemek gerekir ölen kişinin instagram hesap şifresini veya bilgilerini aile dahil hiç kimse ile instagram paylaşmaz. Sadece anıtlaştırma ya da instagram hesap silme talebini alır.

Instagram vefat eden bir kişinin hesabını silme

Ölen kişinin anıtlaştırılan instagram hesaplarına giriş yapılmasına izin verilmemektedir. Anıtlaştırılan isntagram hesabında herhangi bir değişikliğe izin verilmez. Beğeniler, takipçiler, etiketler ve yorumlar dahil. Vefat eden kişinin hesabına herkes Instagram Direct ile fotoğraf ve video gönderebilir. Ölen kişinin paylaşımları kalır. Anıtlaştırılan instagram hesapları Paylaş ve Keşfet tarzı herkese açık olmaz.

Ölen kişinin hesabını kapatma başvurusunu sadece aile üyeleri tarafından ya da mahkeme kararıyla alınabilir. Ölen arkadaşımın hesabını kapatmak istiyorum veya kapatamıyoruz diye yazanlara bu şartı dikkate almalarını öneririz.

Instagram vefat eden bir kişinin hesabını kapatma silme
Instagram vefat eden bir kişinin hesabını kapatma silme

İstenilen alanların doğru bir şekilde doldurulup işleme alınması beklenilmeli. Çoğunlukla olumlu olarak sonuçlanır ama nadir gözden kaçabilir veya kurallara aykırı bir şey bulunduğunda gerçekleşmeyebilirler. Neden kapatılmadı şeklinde soracağınız sorunun cevabı öncelikle istenilen evrağın eklenip eklenmediği ve geçerliliğin kontrol edilmesinde yatar.

Ölen kişinin Instagram hesabını kapattırmak veya anıtlaştırmak için başvuru adresi ve sonrasında olumlu yanıt gelmediği takdirde mahkeme yoluyla işlem başlatmanızı öneriyoruz. Malum artık yapılan düzenlemelerin sonucunda bu ağlar alınan kararları uygulamak zorunda.


Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın