Instagram veri güvenliği için sınırlama getirdi

blank

Facebook' ta görülen güvenlik ihlali büyük tepkilere neden olmuştu. Bazı engellemeler getirildi ve Instagram için aynı önlemler gizli kapaklı alınmaya başlandı.

Veri sızıntısının ortaya çıkması ile Facebook’ un hisse değerlerinin hızla düşüşüne neden olmuştu. Sonrasında şirket, bazı kısıtlamalar getirdi. Kullanıcıları içinde gizlilik ayarlarında bazı kısıtlama seçenekleri verdi. Evet şimdi de büyük tepkiler alan Facebook, aynı sorunla karşılaşmamak için bi dizi adımlar attı.

Şirket sessiz şekilde gizlilik iyileştirmelerine başladı. Bazı geliştiricilerin API erişimleri engellendi. Var olan diğer geliştiricilerinde veri toplama için önleme kısıtlamaları getirdi.

Firmaların ulaşabileceği verileri kısıtlayan Instagram, gizlilik ayarlarında da iyileştirmeler yapıyor. Yapılan işlemlerin detayları henüz resmi olarak paylaşılmadı. Ama paylaşılır mı bu da belli değil.

Üçüncü parti uygulamalarda önce den ping atma sınırı 5000′ di. Şimdi ise 200′ e düşürüldü. Geliştiricilerin istediği zaman verilere erişemeyecek. 

Instagram, bu adımı geçte atsa yerinde bir hamle olmuş. Malum bu aralar topun uçunda. 

Instagram veri güvenliği için sınırlama getirdi


Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 21:58

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!