Instagram video açılmıyor video izleme oynatma sorunu

Instagram video izlenmiyor sorunu

Cep telefonda Instagram video açılmıyor sorununa birde tablette video izleyemiyorum hatası eklendiğini söyleyebiliriz. Çoğu durumlarda sistemde yaşanan olumsuzlukların buna neden olduğunu düşünüyoruz. Lakin hesap ve cihaz sebepli nedenlerde olabiliyor.

Andronova

Instagram videolar açılmıyor Huawei başta olmak üzere bir çok Android sistemli cihazlarda görülebiliyor. Kullanım oranlarına göre Xiaomi’ de bu listeye eklendi diyelim. Tabi şu an için Samsung kadar kullanılan model çeşidi bulunmuyor. Yaşanan durumun genelde eski modellerde görülebiliyor. Video izlerken görüntü gelmiyor ama ses geliyor gibi değişik şikayetler yapılıyor.

Sıkıntı yaşayanların bir kısmı eski iPhone modeli kullanıcılarının da olduğunu gördük. Örnek iPhone 5s bir dönem WhatsApp aramalarında ses sorunu yaşatmıştı. Sanırız hala devam ediyor. iPad cihazlarda nadir görülmekte. Çıkan modellerin bir çoğunda hemen hemen aynı adımlarla sorun çözümü kavuşabiliyor.

Instagram uygulamasında videolar açılmıyor veya izlerken hata veriyorsa yardımcı uygulama gerekebilir.

Instagram video izlenmiyor sorunu

Video izlerken yaşadığınız sorunları anlayabilmemiz adına hem farklı hesaplardan hem cihazlardan giriş denenmesi gerekir. Belki internet belki uygulamanın versiyonuyla alakalı olabiliyor.

Videoda ses çıkmıyor ve bazılarında ise görüntü gelmiyor gibi durumlar çok ama çok eski zamanlarda vardı. Biz bu durumu daha çok bilgisayarlarda görürdük ve yapılacak adımların çoğu aynı olurdu. Şimdilerde ise Smart TV televizyonda ve telefonlarda daha sık karşılaşmaktayız. 

Video oynatmıyor sorunu görülen markalardan bazılarına aşağıda yer verdik ve bu markalar dışındakiler için örnek hata mesajını yazı sonunda bize iletebilirsiniz.

 • OPPO
 • LG
 • Asus Zenfone
 • General Mobile
 • Vestel
 • Turkcell T50, T80 veya T70
 • iPhone’ un 5 ve üzeri bazı modellerinde

Instagram video açılmıyor çözümü

Paylaşılan veya paylaştığınız videoyu izlerken ses geliyor fakat görüntü yoksa ve siyah ekran geliyorsa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Adımlardan önce farklı bir instagram hesabından giriş yaparak deneyiniz. www.andronova.net

 1. Instagram uygulamasını silip son ve duruma göre bir kaç versiyon öncekini yükleyip deneyiniz.
 2. MX player uygulamasını yükleyip, bir tane videoyu açarken MX player (her zaman) seçip açınız.
 3. Uygulamanın ve cihaz yazılımının güncel sürümü varsa güncelleme yapınız.
 4. Hücresel veri kullanımını kapatınız. Instagram’ dan “Ayarlar” (çark simgesi) / “Hücresel Veri Kullanımı” / “Daha Az Veri Kullan” 
 5. Cihazın ayarlarından Ekran / Görünüm oranı düzeltmesi kısmından Instagram üzerinde tik simgesi varsa kaldırın. (Bu önerimiz eski modellerden bazılarında işe yaramakta)
 6. Cihazı duruma göre fabrika ayarlarına çevirmeniz gerekebilir. 

iPhone’ da;

 1. Ayarlar / Videolar / Oynatma için Hücresel Veri kapatınız. Oynatma kalitesi “En uygun” veya “İyi” seçeneklerini deneyiniz.
 2. Ayarlar / Genel / Arka Planda Uygulama Yenile instagram’ ı kapatınız.
Instagram video açılmıyor çözümü
Instagram video açılmıyor
Instagram video izleme sorunu çözümü
Instagram video izlenmiyor

Instagram ses var görüntü yok

Uygulamada çark simgesine dokunup hücresel veri kullanımı seçeneğinde yer alan daha az veri kullan seçeneğini pasif yapınız. Durum yine aynı ise birde video oynatıcı player uygulamasıyla deneyerek kontrol ediniz. Bazı videolarda yardımcı bir uygulama gereksinimi doğabiliyor.

Unutmadan internet bağlantısını wifi olarak ayrı yerlerden ve mobil’ den ise 3G ve LTE olarak test ediniz. Farklı yerlerden de videoları oynatarak yine görüntü yok mu diye inceleyelim ve duruma göre yazarsınız. Varsa VPN yöntemiyle deneyelim belki ülke ganelinde problem yaşanıyordur.

Uygulamanın ve telefonun önbelleği ve verilerinin temizlenmesi kesinlikle öneriyoruz. Sizin yapacağınız şeylerin analizi ve başvurunun yapılmasında denenecek yöntemin profilde bir şeylerin değiştirilmeye çalışılması olacak. Kayıt edilirken bir uyarı geliyorsa işte o zaman geliştiriciye iletmeniz gerekecek.

instagram video açılmıyor
Instagram videolarda ses var görüntü yok mu?

Görüntülerdeki seçeneklerin ilerleyen yıllarda değişmesi mümkün olacağından dolayı biraz kurcalamanız gerekebilir. Geliştiricinin çıkardığı yeni sürümlerden sonra bazen aksaklıklar çıkabiliyor ve öncekine dönülmesi çözüm getirebiliyor. Oynatılırken sürekli durduruldu yazıyorsa burada aklımıza Google’ un Hizmetleri adlı uygulamasında ve sonradan atılan yazılımdan kaynaklı olduğu geliyor. Bu da Android kullanıcılarının bir dönem canını çok sıktığı konulardan biridir.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın