Instagram video blocked ne demek çözümü nedir

Andronova
Yazar Andronova

Instagram “Video blocked Some people can’t view your video because it may contain content owned by (FB test page) right manager music restrictions. Tap tp review”

Teknoloji destek

Açıklama alanında İngilizce yazılı metinin açıklaması “Video engellendi  (FB test sayfası) sağ yöneticisi müzik kısıtlamalarına ait içerik barındırabileceğinden bazı kişiler videonuzu görüntüleyemez. Tp incelemeye dokunun” şeklindedir. Telif durumlarında veya videonun içeriğinde olumsuz bir şeyler görüldüğünde yayından kaldırılır. Eğer haksız yere askıya alındığını düşünüyorsanız, yazının sonundaki öneri bağlantıya dokunun.

Video blocked, yayına alınan içerikte yer alan müziğin içerik barındırıcı tarafından engellenmesini belirten bir uyarıdır. Yayıncı kuruluşu veya aracı olan yer tarafından yapılan incelemenin sonucunda gösterimden kaldırılması mümkün. İlgili videonun uzun zaman önce yayına alındığını ama daha yeni işlem yapıldığı görülüyor. Bu da içeriği temsil eden kuruluşun işlem yaptırdığı anlamını taşıyor.

İtiraz etmeyi düşünenler kendilerinden emin değilse boşuna bildirimde bulunmamalarını öneriyoruz. Bunları sık sık yapılmasının sonucu hesaba olumsuz bir şeylerin uygulanmasını doğurabilir.

Gelelim birde sistemden veya yanlış algıdan dolayı yapılan yaptırımlara. Böyle bir şeyde bazen ertesi günü normal bir hale geldiği oluyor. Sistemin otomatik olarak uyguladığı durumlarda yapay zeka yanılmışsa itiraz veya kendiliğinden ortadan kalkabiliyor. Test için farklı bir hesabınız bulunuyorsa aynı içeriği onda da yayına alınız.

Uyarı metnine dokunduğunuzda engellenen videoyu gözden geçirmeniz önerilebiliyor. Altında ise “Music restrictions’ e ait içerikler barındırıyor olabileceğinden bu video engellendi” açıklaması yapılmakta.

Instagram video blocked ne demek çözümü nedir
Instagram video blocked ne demek

İkinci görselimizde içeriğinde geçen müzikten dolayı otomatik işlem yapıldığı belirtiliyor. Ama bize göre yine bu zamana kadar beklemesinin bir inceleme isteğinin olmamasına dayandığını düşünüyoruz. Tabi herhangi bir değişime gidilmemişse.

Instagram video blocked nedir
Instagram video blocked nedir
Teknoloji destek
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir