Instagram video ve fotoğraf gitmiyor

media 8073

Geçici süreliğine çıkan Instagram video gitmiyor sorununda ilk aklımıza gelenlerin biri uygulamanın kendisiyle alakalı olduğudur. Netleştirmeden işlem yapmayınız.

teknik destek

Instagram’ da akşam saatlerinde görülen bir problemin hala devam etmekte olduğunu söyleyelim. Gönderilen fotoğraf ve videolar gitmiyor veya giderken çok uzun sürüyor. Normalde böyle bir sıkıntının her yıl çıktığı aşikar ve beklemekten başka pek yapılacak bir şey olmuyor. Sunucularında çıkan arıza veya uygulamanın içeriğinde görülebiliyor.

Instagram gönderim sorunu için henüz bir bilgi bulunmazken tahmini gün içerisinde düzeleceği beklenmekte. Yazımızda genele yansımayan durumlarda ne gibi işlemlerin yapılması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Gönderimde uygulama çalışmıyor diyenler içinde farklı bir internet ağından veya farklı bir cihazdan denemeleri önerilir. Bazı kişilerin hesaplarda erişim engeli görülebilmekte. Resim gönderimi çok uzun sürüyor. Şu an için geçici bir hata olduğu düşünülüyor.

Test edilecek alanalardan bazıları şöyledir:

 • Kullandığınız cihazın dışında cihazla / bilgisayarla test edilecek.
 • Farkl bir internet hem mobil hem WiFi kullanılması gerekiyor.
 • Oturumdan çıkılması girerken direk kapanıyorsa veya işlemde takılı kalıyorsa o zamanda önceki bir kaç versiyonun kurulması önerilebilir.
 • Telefonun tarihinde yanlışlık olması durumunda sıkıntı çıkarması mümkün.
 • Proflinizdeki seçeneklerin değiştirildiğinde kayıt ederken sorun çıkıyorsa o zaman ceza nedeniyle engel almış veya geliştirici tarafında problem oluşmuş denebilir.

Instagram fotoğraf gitmiyor sorunu

Yukarıdakilerin denenmesinden sonra başka hesabınız varsa onla giriş yapmaya çalışınız. Eğer sorunsuz çalışıyorsa bir bildirimde bulunulması gerekebilir. Çok defa aynı şeylerin yapılasıyla geçici bir zamanlığına kısıtlama yaşanabiliyor. Burada saat veya gün bazlı beklenme şart olabiliyor.

Geliştirici uygulamasında gönderimler ulaşmıyor ya da gitmiyorsa uygulama içerisinden telefonun galerisine ulaşıp oradan göndermeyi deneyiniz. Diğer yöntem gönderiyi seçip gönderme işlemi uzun sürebiliyor.

Gönderim sorunu için alternatif yol ise bilgisayar üzerinden denemek olacaktır. Windows 10 sisteminde uygulama aracılığı ile kontrol edilmesi mümkün. PC üzerinden bir eklenti ile hikayelere de gizli bakabiliyorsunuz. Detaylar altta öneri ekranında.

 • Test yapılan cihazlar ve internet sık kullanmadığınız yerlerden olması daha anlaşılıt olacaktır.
 • Karşınızdaki kullanıcının sizi engellemesi veya ceza geldiğinde bazı kısımların çalışmadığı görülebiliyor.
 • Kullandığınız telefonun ve uygulamanın verileri, önbelleği temizlenmesi ve güncellemelerin kaldırılması seçeneğinin çalıştırılması iş görebiliyor.
 • Başkalarında olma olasılığının netleşmesi adına farklı illerde tanıdığınız kişilerden bilgi alınız.
 • VPN test edilebilir ve bazen kullanımdan dolayı problem yaşandığı gözlemleniyor.
 • İşletme adlı hesaba geçiş yapılmasını da öneriyoruz. Sonradan tekrardan aynı alandan geri dönüşü yapabilirsiniz.

Ceza almış olma durumlarında yapacağınız

Önce netleştirmek adına profildeki alanlara bir şey eklemeye çalışınız. Kayıt sırasında engel yaşanıyorsa ve başkalarında çıkmıyorsa inceleme talebini iletiniz. 

Yaşadığınız belki sık yapılan şeylerin sonucu olarak geçici bir süreliğine kısıtlanma diyebiliriz. Aşırıya kaçan yorumlar, takipçiler ve birilerinin şikayet etmesinden sonra çıkan durumlar. Burada beklenmesi gerekebilir ve oturumunuz açılması yeterli olacaktır. Kısmi kullanım alanlarının durdurulması gibi şeylerde yaşanabiliyor.

Yazımızın sonuna eklediğimiz resimlerdeki “Yardım” alanına giriyorsunuz ve şu an yaşananla alakalı başlığı bularak talebinizi gönderiyorsunuz.

Instagram video ve fotoğraf gitmiyor

Instagram video gitmiyor

Bize ulaşmak isteyenler oluyor ve teknoloji konularında veya teknik problemlerle destek verdiğimizi düşünüyorlar. Danışmanlık şeklinde bir desteğimiz bulunmadığından dolayı reklamda bulunan numaradan isteyen görüşebilir. Çok fazla gelen bildirimlerden dolayı kısmen cevap yazdığımız oluyor ve çoğuna olumsuz dönüş yapmaktayız.


Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 17:47

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın