Instagram video yükleyemiyorum yükleme hatası

Andronova
Yazar Andronova 6 Minimum Okuma

Uygulamada video yüklerken hata oluştu sorunu yaşayanlar olduğu gibi birde Instagram video yükleyemiyorum engeli karşılarına çıkabiliyor. Öncelik olarak gördüğümüz alanların kontrol edilmesinden sonra çözüme yönelik adımlardan bahsedeceğiz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Video yüklenirken yarıda kesiliyor şikayetlerinin eskiden beri devam ettiğini söyleyelim. Temelde ya ilgili sosyal platformdaki bir sorundan dolayı yaşandığını ya da bağlantı tarafındaki olumsuzluklarla izah ediyoruz.

Biz her zaman bir şey yapmadan önce acaba uygulamanın kendisi ile alakalı problemler mı var diye araştırmayı öneririz. Yazarken o an aklımıza gelenler neyse onu yazarız ve sonradan değişen çözümler çıkmışsa onu da güncelleme ile yeniden yazıyı şekillendiririz.

Problem yaşayanların bazılarında hesaplarına gelen kısıtlama nedeniyle özelliklerin bazılarında sorun yaşanabiliyor. Burada alınan şikayetler, spam ve kurallardan bir kaçının ihlali neden olabilir. Bir başka durumsa çok sık yaptığınız bir şey nedeniyle güvenliğe takılması. Örnek çok fazla takipte bulunmanız, yorum ve farklı yerlerden giriş yapılması.

Instagram video yükleyemiyorum olası sebepleri

 1. İlk akla gelen ceza mı aldım oluyor. Belki almış olabilirsiniz.
  1. Bir veya daha fazla kişiyi rahatsız edici yorumlarda bulunduysanız.
  2. Genel kuralları hiçe sayarak yapılan paylaşımların içeriğinde topluluğu rahatsız edecek şekildeki bilgiler.
  3. Çok fazla şekilde ısrarla bir şeylerin yapılması. İster doğru ister yanlış olsun aşırılığı önleyen bir sistem bulunuyor.
 2. İnternet bağlantınızı bir gözden geçirin.
  1. Kullandığınız ağda aşırı kullanım olması.
  2. Altyapı, bina içi tesisat ve genelde yaşanan arızalar.
  3. Kullandığınız modemin sorunlu olması veya çok eski olmasından dolayı yetersizliği.
  4. Paylaşımda internet hızında düşüş video yüklemeyi zorlaştırabilir veya engelleyebilir.
  5. 3G ile denemekte fayda var. LTE’ de yani 4.5G’ de bazen kısıtlı bir alanda olabiliyorsunuz.
  6. Genelde yaşanıyor mu araştırınız. VPN kullanarak deneyebilirsiniz.
 3. Videolarda görüntü formatında olası bir sorun neden olmış olabilir.
  1. Farklı formatlarda test edin.
  2. Daha küçük dosya boyutuna sahip içerikler yükleyin.
  3. Başka bir içerik yükleyerek test ediniz.
 4. Hesapta bir kısıtlama çıkmış olabilir.
  1. Varsa başka hesabınızla da ilgili içerikler denenebilir.
  2. Hesap ayarlarınızın yanlış yapılandırılması.
  3. Geçici herhangi bir durum görülmesi.
 5. Telefonun tarihinin yanlış olması.
  1. Bu veya buna benzer sorunların çıkmasına neden olmakta.
 6. Uygulamanın sürümünde problemler yaşanması.
  1. Son çıkanın, bazı cihazların versiyonuyla çakışması veya eski modellerle uyum gösterememesi. (Eski olanla deneyin)
 7. Video içeriğinde şikayete neden olan bir şeylerin bulunması.
  1. Herhangi bir canlıya zarar veren görüntülerin paylaşılması.
  2. Telif durumları. Telif hakkına takılmış olabilir misiniz?
 8. Telefonda yeterli yer olmayabilir.
  1. Boş alanın varmış gibi görülse dahi sistemlerin çalışmasında yetersiz kalabiliyor.
  2. Yüklü olan programların gereksiz alanı meşgul etmesi.

Instagram video yüklenmiyor çözümü

Yukarıdakilerin test edilmesinden sonra birde bunlara bakmanızı öneriyoruz. Belki geçici bir şeyle karşılaşıyor olabilme durumunu araştırmanızı da öneriyoruz.

Instagram video yükleme hatası için birde ek önerilerin yer aldığı başlığa geçelim.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Dosya boyutuyla veya uzantısıyla alakalı olabilir. Farklı bir video ile deneyiniz. İnternet erişiminde engel, hız sorunu ve kopmalar görülebilir.

Profilinize giriniz ve bir şeyler eklemeye çalışınız. Düzenlemeden sonra kayıt olmuyorsa engel var demektir. Hesaba geçici bir engel olabilir sorun bildiriminde bulunabilirsiniz. Bunun dışında ayarlara girin ve ek doğrulamada bulununuz.

En etkili yöntemlerin başında Pro hesaba geçiş yapmak geliyor. Yanlış bir şeyler varsa bu çözüm sağlayacaktır. İstediğinizde tekrar kişisel’ e dönüştürebilirsiniz. Atılan videonun içeriği belki kısıtlama nedeni olabilir. Cihazdan alakalı olabilir diyerek farklı cihazla ve internetle denenmeli. 

Yazabileceğimiz başka durumlarda var ama bunların kontrol edilmesi ve duruma göre bildirimde bulunulmasını öneriyoruz. Varsa yedek bir hesabınızla test etmeniz daha sağlıklı olacak. Genelde veya bölgesel erişim sıkıntılarında sosyal ağlardan ve Google’ dan araştırılması da önem arz ediyor.

Instagram video yükleyemiyorum yüklenmiyor
Instagram video yükleyemiyorum

Video yüklenmeme sorunu için sorun bildirimde bulunma

Yukarıdakilerin denenmesinden sonra duruma göre ağ ile iletişime geçilmesi sağlanır. Lakin doğru seçeneklerin izlenmesi gerekiyor. İlk başvurunuzu yaptınız ve bir süre sonra tekrardan başvurmak istiyorsanız kesinlikle az da olsa beklemenizi öneririz. Sonraki başvurularda doğru başlık ve alt başlıkta değişiklik yaparak başvurunuz.

instagram gonderiye muzik ekleme sorunu 1
Instagram video yüklenmiyor hatası

Talep gönderiminde iletişime geçecek olan ağda yer alan mail hesabınıza erişim yaptığınızdan emin olun. Ağa kayıtlı olan mail hesabına erişimi olmayanların profil alanından e-posta adresini değiştirmeleri önerilir.

Video yüklemesinde uygulama sorunları

Yayına alınan güncellemelerin bazen sorun çıkarması sebebi ile önceki versiyonlara dönüş yapılması gerekiyor. Lakin kaldır yeniden kur ve kaldır eskilerden kur muhabbetinden önce aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Samsung tarzı Android telefonlarda ayarlamalar alanında bulunan “Uygulamalar” başlığını bulun.
 • İçeriğinde güncelleme kaldırma ve sonrasında önbellek temizliğini yapın.
 • Tekrardan yüklemeyi başlatın. Eğer yine aynı durumla karşı karşıya kaldıysanız o zamanda yine uygulamalardaki ilgili bölümdeki diğer seçeneklere dokunun.

Bu işlemlerden sonra belki telefonun kapatılıp açılması gerekebilir.

Telefonda kullanılacak yardımcı araçlar

Eski bir çok telefonda bazen video oynatıcıya ihtiyaç duyulur. Mevcut dahili hizmetin işe yaramadığında oynatıcı yüklendiğinde artık oynatmayı bu yüklenen araçla yapılır. Videoyu oynatırken bu bir kez seçilir ve her zaman adlı seçenek işaretlenir. Sonraki oynatmalarda artık bu araçla kullanım sağlanacaktır.

Instagram video yükleyemiyorum şikayetini yapanların kesinlikle önce buna sebep olacak etkenleri kontrol etmesi gerekiyor. Bilmeden herhangi bir adımı uygulamak belki daha farklı sıkıntıları doğuracak.

Sürekli Instagram video yüklenmiyor hatası çıkan kullanıcıların bir kısmının kendi kendine engel getirdiğini söyleyelim. Her ağın kendine özel güvenlik önlemleri vardır. Bir şeyi zorlayarak sürekli denenmesi sonucu kesinlikle Instagram video yükleme yasağına sebep olacak.

Video oynatma engeli için talep gönderimi

Evet video engeli belki hiç karşılaşmadığınız bir sorundur. Lakin yaptırımla karşılaşanların bazı kullanımlarına kısıtlama getirilir. Bu her uygulamada bu şekildedir. Lakin kimisi tamamen belli bir süre engel getirirken kimi hizmette en sık yapılan neyse o engele takılır.

Instagram video yükleyemiyorum şikayetini alan kullanıcıların yapmasını önerdiğimiz en iyi yöntemleri bu makalede bulacaksınız. Yazımızı dikkatle okumanızı önermekteyiz.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir