Instagram videoların kimler tarafından izlendiğini öğrenme

Andronova

Ünlü resim paylaşım uygulaması olan instagram'da paylaşmış olduğumuz video paylaşımlarının kimler tarafından izlendiğini görebilir miyiz? Videoları izleyenleri görme.

Instagram uygulaması facebook bünyesinde hizmet veren resim paylaşım aracıdır. İlk kurulduğu dönemlerde sadece kullanıcılarına resim paylaşma imkanı veren uygulama daha sonra video paylaşım imkanını da kullanıcılarına verdi. Bu aşamadan sonra Instagram uygulaması kendini geliştirerek yeni özellikler ekledi. Video paylaşımı için bir çok özellik eklendi diyebiliriz. Bu özelliklerin başında  yayınladığınız videonun görüntüleme sayısı ve beğenilme sayısı gelmektedir. Bu aşamadan sonra kullanıcılar Instagram’dan yeni bir özellik beklediler. Paylaşmış oldukları videoları izleyenleri görebilecekler miydi ? Bu haberimizde bu sorunuza cevap vermeye çalışacağız.

Instagram’ da videoları izleyenler görünebilir mi?

Son dönemde Instagram kullanıcılarının yoğun olarak internet ortamında arattığı sorulardan biride paylaşmış olduğumuz videoları izleyenleri görebilir miyiz ? sorusudur. Yayınladıkları videolara bakan kişileri açıkçası yayınlayanlar çok merak etmektedirler. 2016 yılında yapmış olduğu güncelleme ile uygulama paylaşılan videoların kaç kişi tarafından izlendiği bilgisini kullanıcılarına vermeye başlamıştı. Bu aşamadan sonra artık paylaşılan videoların kaç kişi tarafından beğenildiğini ve izlendiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu özellik artık bazı kullanıcılar için yeterli gelmemeye başladı.

Kullanıcıları paylaştıkları videoları izleyen kişileri de merak etmeye başladılar. Peki Instagram uygulamasında böyle bir özellik var mıdır ?

 Instagram videoların kimler tarafından izlendiğini öğrenme

Instagram video izleyenleri görme

Instagram uygulamasında istenilen bu özellik aslında yeni bir uygulama değildir. Yapılan paylaşımların kimler tarafından görüldüğü bazı sosyal medya araçlarında rahatlıkla görünmektedir. Hatta forum sitelerinde profilinize bakan kullanıcıları bile artık rahatlıkla görebiliriz. Peki bu kadar yaygıngın bir uygulama Instagram’da var mıdır?

Bu sorunuza ne yazık ki olumlu bir cevap verememekteyiz. Şuan itibariyle paylaşımlarınızın sadece beğeni ve görüntüleme sayılarını görebilirsiniz. Fakat kimler tarafından bakıldığını veya beğenildiğini göremezsiniz. İnternette bu anlamda bir çok haber yapılmaktadır. Bir çoğunda instagram uygulamasının bu özelliği uygulamaya eklemek için çalışma yaptığı bilgisi yer almaktadır.

Aslında bu bilginin  bir nebze doğruluk niteliği bulunmaktadır. Kısa bir zaman sonra instagram yetkilileri bu yönde bir güncelleme yapacaklarını düşünüyoruz.


Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2017, 14:22

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir