Instagram yaşımı yanlış girdim ne yapmalıyım nasıl düzeltilir?

Andronova
Yazar Andronova 4 Minimum Okuma

Yaş sorunu sanırız geçtiğimiz hafta başladı ve hala az da olsa etkisini sürdürüyor. Instagram yaşımı yanlış girdim ne yapmalıyım yazanlara birde 13 yaş hatası eklendi.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yanlış yaş sorununun çok sayıda hesap sahibini etkilediğini görüyoruz. Instagram’ ın aldığı kararla kullanıcıların gerçek yaşlarını kullanmaları için bir dizi değişime gittiğini yakın bir zamanda yaptıkları açıklamada öğrendik. Kullanıcı deneyiminin daha iyi hale dönüşmesi için insanların gerçek yaşlarını kullanmaları isteniliyor.

Gerçek yaşımı kullanmazsam ne olur?

Sosyal ağların yayınladıkları reklamlar ve öneriler buna göre şekilleniyor. Mesela yaşı küçük bir kullanıcının yaşını büyük göstermesi sonucu yaşına uygun olmayan durumlarla karşı karşıya kalma olasılığı bulunuyor.

Peki gerçek yaşını kullanmayan hesaplara ne yapılır? Tespit edilmesi durumunda doğrulama talep edilir. Sorulacak soruların dışında kimlik doğrulamasının da yapılması gerekiyor.

Yeni düzenlemede 30 gün içerisinde doğrulanmamış hesap kapatılıyor. Normalde şirketin şüpheli olarak görülen hesaplar üzerinden işlem yapması gerekiyor. Lakin şüpheli dışındaki hesap sahiplerinin de etkilendiğini görüyoruz.

Yanlış yaş sorunu

Yaşımı yanlış girdim hesabım kapatıldı diyenler oluyor. Buradaki olasılıklar arasında yapılan şikayetler, şüpheli tüm davranışların dolaylı sebepleri, taklit hesaplar, topluluk kurallarına uymayanlar ve dahası için yaptırım uygulanmakta.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yanlış doğum tarihi girdim söylemlerin içerisinde farklı sebeplerde yatıyor. Sizden istenilenleri yapmadığınız takdirde gerekli yaptırımlar süre dolduğunda otomatik uygulanır.

Başlığımızın dışında oluşan sistem hatalarından dolayı çıkan bir dizi aksaklıklarda var. Örnek buradaki duruma sebep olan ağın yaptığı çalışma. İçeriğinde net neler var bilemiyoruz. Lakin plansız bir şeyler olduğunu düşünüyoruz. Kendiliğinden çözülmeyen aksilikler için itiraz forumlarını kullanın.

instagram yasimi yanlis girdim
Instagram yaşımı yanlış girdim ne yapmalıyım

Instagram yaş sorunumu nasıl çözerim?

Yanlış yaş kullanımlarında size düzenlemeniz için bir ekran sunulmayacaktır. Tabi doğum tarihi kullanım şartlarına uyuyorsa pek zorlanmayacaksınız.

Yaptırım uygulandığını bildiren bir mesaj alındınız ise, itiraz seçeneği size sunulacak ama olur da sunulmazsa, o zamanda yazı devamındaki konu içerisinde alakalı bir yazımız var bundan yararlanmanızı öneririz.

İlk deneyecekleriniz:

  • Farklı sebeplerden etkilenme olasılığını düşünerek farklı internet ve telefonlarla denenmesi gerekiyor. Artı tarayıcı ile kesinlikle kontrol etmelisiniz.
  • Bilgisayarla oturumunuzu açmışsanız, ayarlar ve profil alanını kontrol edin. Ekli olmayan telefon veya mail hesabını ekleyin.
  • Uyarıyı alanları o ara sık bir şeylerle uğraşmışsa bu sebepten hesabının etkilendiğini düşünürüz. Öyle durumlarda alternatif yerlerden denedikten sonra bir gün olsun beklenmesi gerekiyor.
  • Sistemdeki problemlerden kaynaklı durumlarda şifrenizi değiştirmeniz çözüm sunacaktır.

Yaş formunu doldurma

Adımların uygulanacağı bilgilerin yer aldığı konumuzu aşağıya ekledik. Sonrasında devamındaki parola değiştirme adımlarını deneyin.

Burada da aşırılıktan uzak durun.

https://www.andronova.net/sorular/instagram-kullanacak-yasta-olmayabilirsin-13-yas-sorunu.html
Instagram 13 yaş formu

Şifre yenileme ile çözüm

Bunu ara ara bazı makalelerde dile getiriyoruz. Eskiden beri çok işimize yarayan bir yöntemdir.

Başlığa bakarak aldanmayın. Normal şekilde sıfırlama işlemi yapılmayacak.

  • Chrome ile 2 sekme açın,
  • Birinde mail hesabınızın oturumunu açık turun,
  • Diğer sekmede instagram.com sayfasına girin,
  • Parolayı unutmuş gibi ilgili seçeneğe dokunun,
  • Mail ile sıfırlamayı başlatın,
  • Açık olan oturumunuz algılanır ve yeni parolanızı girmeniz gerekir.

Bilgisayarla yukarıdakileri yaptıysanız ve hesabınız açılmışsa, oturum açmada kullanılan güvenlik seçeneklerini daha önce kullanmayanlar kesinlikle kullansın. Örnek mail ekleme, Facebook’ u bağlama ve diğer seçeneklerin kullanılması. Bunlar hesabın daha güvenilir olarak görülmesini sağlar.

Hesabınızın türünü değiştirin

Tarayıcı kullanılarak açılan hesaplar veya açılıyor ama kullanım kısıtlanmışsa o zamanda hesabınızın türünü değiştirmeniz gerekiyor. Kişisel olan hesaplar profesyonel olarak değiştirmek geçici çözüm sağlar.

Hesabımı yönet denilen alana ayarlardan girip gerekli değişimi uygulayın.

Uzun süreli oturumlar ve cihaz kullanımlarında hem internet cihazının hem mobil cihazının kapatılıp açılması gerektiğini de söyleyelim.

Instagram yaşımı yanlış girdim nasıl düzeltirim diyerek ne yapacağını bilmeyen tüm kullanıcıların deneyecekleri öneri yöntemi içeriğimizde sizlerle paylaştık.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir