Instagram yorum silinmiyor yorum silme

blank

Ünlü paylaşım ağı instagram sistemden kaynaklı aksaklıklar sonucu yorumlar silinmiyor gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor. Kaldırılmayan yorum için açıklamamız var.

teknik destek

instagram uygulaması ülkemizde ve dünyada en çok kullanılan resim paylaşım uygulamasıdır. instagram geliştirdiği yeni özellikleri ile kullanıcılarının deneyimini artırmaya devam ediyor. Ağın facebook bünyesine geçtikten sonra kullanıcı sayısında ciddi bir artış oldu. Bu kadar kullanıcı doğal olarak yüzbinlerce yorum yapmaktadır. Bazen paylaşılan bir resme yaptığınız yorum hoşunuza gitmeyebilir. Bu yapılan yorumu nasıl silebileceğinizi yazılı ve görsel olarak aşağıdaki başlığımız altında yayınlayacağız.

Yazılan yorumlar nasıl silineceğini bilmeyenler için örnek bir aç görseli ekledik. Silinmeyen yorumları kaldırmak için ne yapılması gerektiğini paylaştık.

Instagram yorum silme

instagram uygulamasında resimlere yapmış olduğunuz yorumları aslında kolay bir şekilde silebilirsiniz. Sadece bu yorumu silme yöntemini bilmeniz gerekmektedir. Sosyal medya üzerinden yapmış olduğunuz yorumlar bazen başınızı ağrıtabilir. Bir konuyu yanlış anladığınızda veya farklı sebeplerden ötürü resimlere yapmış olduğunuz yorumları nasıl silebileceğinizi görsel olarak anlatmaya başlayalım;

 • İlk olarak hesabınıza giriş yapınız. Eskiden sadece mobille giriş yapılabiliyordu. Şimdilerde Web versiyonu da bulunmakta. Cihazdan hem uygulamadan hem tarayıcı kullanarak deneyelim.
 • Giriş yaptıktan sonra silmek istediğiniz yorumu bulmanızı gerekmektedir. Bunun için yorum yaptığınız resmi bulmanız gerekmektedir. 
 • İlgili resmi bulduktan sonra, ekranda yer alan baloncuğa bastığınızda yorum yazacağınız alan gelecektir. Bu alanda daha önce yapmış olduğunuz yorumlar karşınıza gelecektir. Aşağıdaki resimde bu alan gösterilmiştir. Silmek istediğiniz yorumun üstüne tıklayınız.

Instagram yorum silinmiyor yorum silme

 • Ardından karşınıza aşağıdaki ekrandaki gibi seçenekler çıkacaktır. Bu ekranda yer alan ilk sıradaki Yorumu Sil yazısına tıkladığınızda yorumunuz silinecektir.

yorum silinmiyor

Eğer yorumu silemiyorsanız virüs kaynaklı ya da cihaz kaynaklı olabilir. Farklı bir cihazdan deneyiniz. Şunu belirtelim erişim izinlerinin kontrol edilmesi ve profil kısmında bir şeyi değiştirmek istendiğinde uyarı veriyorsa kısıtlamayla karşılaşılmış olablir. Kural dışı yapılan hareketlerin sonucu kısmi engel olarak sonuçlanabiliyor.

 • Yorum silinmiyor sorununda dikkat etmeniz gereken hususlardan aklımıza gelenleri aşağıya ekliyoruz.
 • Ceza sonucunda yaptırım kararı alınmış olma ihtimali bulunuyor.
 • Telefonun ve uygulamanın izinlerini kontrol ediniz.
 • Cihaz tarih ayarının yanlış olmasından ve özellikle istenilen boş alanın olmaması sıkıntı doğurabilir.
 • Çıkan sürümlerin bazılarında uyum sorunu veya yanlış giden bir şeyler olabiliyor. Böyle bir şey için eski sürümlerden 1-2 sine bakınız.
 • Versiyon uyum problemi çıkma durumları.
  • Uygulamalar kısımına girin ve instagram’ a dokunun.
  • Güncellemelerin kaldırılması seçeneği ve verilerle alakalı sil butonlarını kullanın.
 • Cihazın formatlaması gerekebilir. Bundan önce başka cihaz ve hesapla denenmesi gerekiyor.


Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 18:39

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!