Instagram yorum yapamıyorum yorum cezası engeli kaldırma

blank

Instagram yorum engeli ceza aldım ve geçici olarak engellendim. 1 Haftalık yorum engeli yedim veya 1 aylık ne yapmalıyım yorum engeli için çözüm nedir diyenleri duyar gibiyiz.

teknik destek

Instagram 1 hafta yorum engeli için ne yapılmalı? Yorum engeli aşmak için hangi yöntemler uygulanması gerekir sorularının net cevabını bu makalemimizde bulacaksınız.

Instagram kurallarına göre fotoğrafları ve videoları beğenme için belli bir kısıtlama vardır. Genelde 1 saat içerisinde en fazla 350 beğeni yapabilirsiniz. Eğer kurallar değişmediyse kural dışı durumlarda instagram hesabınız geçici olarak kilitlenir yada kısıtlanır. Bu kısıtlamalardan biri de instagram yorum yapma engellemesi. Bu gibi durumlarda cezanın süresi dolmadan hesap engellemesi kalkmaz. 

Yorum cezasını kaldırma gibi bir durum söz konusu olmaz. Eğer haksız bir yere işlem yapıldı ise sadece sorunu bildirerek inceleme başlatabilirsiniz. Ama haklı bir nedenden dolayı ceza vermişseler sürenin dolmasını beklemeniz gerekiyor. Tabi süresiz yasak getirilen hesaplarda çıkabiliyor.

Sorun sistemsel ise çözümü;

 1. Başka telefondan denenmeli.
  • Kullanılan telefonun versiyonun uyumsuzluk göstermesi
  • Yer alan diğer uygulamalardan biriyle çakışma göstermesi
  • Tarihin yanlış olmasından dolayı sıkıntı çıkarması
  • Yerin çalışmada yetersiz kalması
  • Cihazda sorun varsa uygulama kaldırılıp kalıntı silinmesi için bakım yani temizleme uygulaması kullanılmalı. Sonra uygulama tekrar yüklenip denensin.
 2. İnternetle alakalı olabilir. WiFi ve mobil veri ile denensin.
  • Ülke içi ve dışında yaşanan arızalar
  • Çok sık yapılan şeylerden dolayı engel uygulanması
  • Hız faktörü
  • DNS tanımlanarak veya VPN kullanılarak test edilebilir
 3. Genelde yaşanan anlık veya günlük problemler.
  • Bazen anlık oluyor ve cihaz kapatılıp açılıp sorun ortadan kalıyor
  • Çevrenizdekilerde aynı durumda mı araştınız

Bilgisayarınız varsa birde bu şekilde test ediniz ve münkünse başka hesapla kontrol edilmesini öneririz.

Instagram yorum cezası almış olabilir miyim?

Bize göre yarı yarıya nedeni bu olabilir. Cezanın kapsamı bazen başkaların paylaşımlarına yorum yapılamamasına, bazen arkadaşlarınızın ve nadir durumda yorumları göremiyor olmanız. Verilen bir ceza varsa bu kısa bir süre veya uzun bir süre devam etmesi ile sonuçlanır. Size şu kadar gün ceza aldınız veya şu kadar ay yorum cezası aldınız fiye bir bilgi verilmeyebilir. 

Test etmeniz adına profilinize girebiliyorsanız buradan bilgilerinizi değiştirmeye çalışınız. Sonra kayıt etmeye çalışınız ve uyarı veriyorsa ya ceza ya sistemden kaynaklı olduğunu düşünebiliriz.

Instagram yorum yapamıyorum yorum cezası engeli kaldırmaInstagram yorum neden yapılamıyor

Instagram yorum neden yapılamıyor

Instagram hastagler sınırı

Yayınlayacağınız paylaşımda en fazla açıklama 30 hashtag olabilir. Eğer bu değeri aşarsanız paylaşımda hata mesajı alırsınız. Bazı durumlarda engelleme sorunu oluşabilir. Tek bir yoruma 5 adede kadar @ bahsetme eklenebilir. Bir yoruma sadece 30 adet konu etiketi eklenebilir. Aynı yorumu bir fazla paylaşım yapılamaz.

Instagram yorum şikayeti

Olur olmadık yerlere yorum yapmak buna neden olabilir. Tanıdığını veya tanımadığınız kişi yaptığınız yorumdan rahatsız olabilir ve sizi instagram’ a bildirmiş olabilir. Yorum engeli bazende bir ya da birden çok kişinin o hesabı şikayet etmesinden dolayı olabiliyor. Tabi şikayet nedeni yorum ise. 

Aşırıya kaçmak

Bir anda aşırı şekilde yorum yapmak bir olası engellemeyi doğurmuş olabilir. Sistem bazen sizi bir tehdit olarak algılayabilir. Ağrasif hareketlerin sonucu her zaman bir kısıtlama ile sonuçlanır.

Instagram politikalarından birine uymamak gibi bir durumda yaşanabilir. Her hangi bir politika her hangi bir ceza ile sonuçlanabilir. Yani bu yapılan ihlalin boyutuna göre verilen cevaptır. Bazen uzur sürer bazen kısa bir zamanda kendi kendine çözüldüğünü görürsünüz.


Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 21:22

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!