Instagram arama geçmişi kendiliğinden siliniyor mu?

Instagram arama geçmişi kendiliğinden silinebilir mi sorusuyla karşılaştınız mı ya da bu sorun sizde de oldu mu? Bazıları instagram kendiliğinden siliniyor diyor. Peki doğru mu?

Instagram arama geçmişi kendiliğinden siliniyor mu?
müşteri hizmetleri

Sizce Instagram uygulamasında arama geçmişi kendilinden silinebilir mi? Bence bir müdahale olmadan çok zor. Yazımızda olası silinmeye neden olacak etkenlerden bahsedeceğiz.

Bazıları bunu sormasının nedeni nişanlısının, eşinin veya sevgilisinin instagram hesabında aramaların silindiğini görmesi veya arama geçmişini görmemesi nedeniyle kafada oluşan şüpheden dolayı bir arayışa giriyor. Böyle bir soruyla karşılaştığımızdan dolayı böyle bir yazı hazırlamayı uygun gördük.

Yapacağımız açıklama sadece tecrübe ve genel karşılaştığımız durumlardan ibarettir. Kimseyi zan altında bırakmadan makaleyi hazırlamaya çalıştık.

Instagram kendiliğinden siliniyor mu?

Instagram' da aranan kelimelerin kendi kendine silinmezi çok nadir görülen bir durum. Kullanıcı yaptığı aramaların başkaları tarafından görülmesini istemeyebilir. Bu sakıncalı aramalar, birini arama veya konuyla alakalı paylaşımları görmek için yapılan aramlara olabilir. Yani merak ettiği bir şeyin yanlış anlaşılmasından çekindiğinden kişi geçmişi temizlemiş olabilir.

Uygulama kendiliğinden siliniyor diyorsanız bu da uygulama yeni bir güncelleme sunuyor ama telefonun yazılım sürümü eski olduğundan işlem yapılamama nedeninden dolayı uygulamada kullanım sorunları çıkabilir.

Instagram arama geçmişi kendiliğinden siliniyor mu?

Instagram arama kayıtları kendiliğinden silinir mi?

Bir ihtimal olarak cevap verebiliriz. Bu ihtimal seçenekleri az olsa da açıklamak isteriz.

  • Telefonda bir bakım uygulamasının yüklü olması nedeniyle eğer instagram' a müdahale etmesine izin verilmişse olabilir
  • Kişi telefonda yer açmak için uygulamalara girerek uygulamaların ön belleğini temizlemiş olabilir. Bu işlem geçmişin silinmesine neden olur
  • Uygulamanın cihazda yetersiz yer olduğunu belirttiği durumlarda öneri olarak işlem yapılmış olabilir

Instagram arama geçmişi silme ile ilgili yazımıza göz atmanızı kesinlikle öneriyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 00:18
müşteri hizmetleri