instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz için çözüm

instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz sorunu yaşayanların bir kısmında süre dolmasına rağmen oturumları açılmadığı görülüyor.

instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz için çözüm
müşteri hizmetleri

Instagram oturum açarken "Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz" uyarısı ne demek oluyor diyenler oluyordur. Ekrana geldi ve kullanıma bağlı olarak, işlemin 2021... tarihine kadar gerçekleşemeyeceğini belirten bir uyarı ekrana gelir. Hata olduğunu düşünenler bildirimde bulunmaları için "Bizimle paylaş" seçeneğini kullanmaları önerilir. Lakin çözümü için verilen önerinin de pek işe yaramadığı düşünüyoruz.

Yukarıdaki durumla karşılaşanların bazılarında süre doldu ama hala hesabım kısıtlı açılmıyor şeklinde yardım talebinde bulunduklarını görüyoruz. Kısıtlama süresi doldu ama oturum açamıyorum diyenlerin burada dikkat etmedikleri bir ayrıntıdan söz edeceğiz. Açıklama ayrıntısında kullanıma bağlı cümlesi var. Yani siz bir şeylere devam ederseniz bu süre uzayacak. Örnek sürekli oturum açmaya çalışmanız gibi.

Bazılarında ise hesabı daha yeni açtım ve kısıtlandı şeklinde şikayette bulunuyorlar. Büyük ihtimal daha önce kullandıkları hesabın topluluk kurallarının ihlali nedeni ile kapatıldığı ve tekrar açtığı tespit edildiğinden bu şekilde bir sorunla karşılaşmış olabilirler.

instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz için çözüm

Instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz ne demek

Bu değişken bir uyarı ve genelde ya tamamen geçici süreliğine kullanımınız durduruluyor ya da belli başlı özelliklerin kullanımının ilgili güne kadar engellenmesi ile sonuçlanıyor. Örnek bir şey paylaşılamıyor ama diğerlerinin paylaşımlarına bakabiliyorsunuz. Ya da beğeni ve takip yapılamama cezası alabiliyorsunuz.

Böyle bir mesajın çıkma nedenlerinden bazılarını aşağıya ekliyoruz. Daha geniş bilgiye ulaşmak için kuralların olduğu sayfaya bakmanızı öneririz.

  1. İnsanları rahatsız edici şekilde yorum ve paylaşımlarda bulunmanız.
  2. Birine veya bir grup insanın inanç ve kültürüne hakaret edilmesi.
  3. Şüpheli görülen her şeyin sonucu incelenmesi adına önlem alınması ile sonuçlanır.
  4. Aşırı şekilde birine veya birilerinin yaptığı paylaşımlara yorum yapmak, beğenmek ve paylaşımlarını paylaşmak kişisel hakların ihlali gibi görülebilir. Bunun dışında sistem aşırı yaptığınız her şeyi güvenlik nedeni ile kısıtlayabilir.

Hesabım kısıtlandı ve süre dolmasına rağmen açılmadı

Yukarıda belirttik. Uyarıyı ilk aldığınızda o süreye kadar bir şeyler yapmamanız gerekiyor. Devam edenlerin süresi uzayacaktır. Hatta tehdit olarak algılanıp daha uzun zamana yayılacaktır.

Eğer belirtilen zamana kadar bir şey yapmadan beklediyseniz üzerinden bir kaç gün geçtikten sonra bildirimde bulunmanızı öneriyoruz. Bazen askıda kalınması gibi bir sorun oluşabiliyor.

  1. Giriş yapmaya çalıştığınız telefon dışında daha önce kullanmadığınız başka bir telefon üzerinden test ediniz.
  2. İnternet engeli ile karşılaşma durumu için modemin kapatılması gerekebilir. Artı mobil ağla test edilsin.
  3. Bilgisayar sürümünden yararlanınız.
  4. Eğer ayar alanına girebilirseniz birde hesap alanından hesap türünün değiştirilmesini öneririz. (İşletmeye geçiniz ve sonradan geri dönersiniz. Merak etmeyin silme gibi bir durum söz konusu değil)
  5. Belki yeni ceza alındı veya süreniz uzatılmış olabilir.
  6. Uygulamanın alanından şifrenin sıfırlanmasını deneyin. Belki bu şekilde bir yol sunulabilir. İlgili alanda yardım adlı bir seçeneğin olduğunu biliyoruz.

instagram bazı hareketleri kısıtlıyoruz

Yukarıdaki resimde 4. sıradaki işlemin nereden yapılacağını göstermek adına bir paylaşımda bulunduk. Versiyonların değişmesi ile seçeneğin farklı bölümlere kayma olasılığı olabilir.

Yeni bir hesap açarak kullanmayı düşünenler için otomatik tespit edilme riskiniz var. Aşmak için hesap üzerinde daha önce kullanmadığınız bilgilerle oluşturunuz. Artı aynı cihazlar ve internet kullanılmamalı. Bu katı yasakların bir sonucudur ve fark edildiğinizde durumunuz yine aynı olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 02:28