Instagram beğeni sayısı çıkmıyor kaldırıldı mı?

Instagram yakın bir zamanda beğeni sayısını gizleme kararı aldı ve Türkiye dahil çoğu ülkede beğeni sayısı kaldırıldı mı sorusu gündeme düştü. Evet kademeli olarak görünmüyor.

Instagram beğeni sayısı çıkmıyor kaldırıldı mı?
müşteri hizmetleri

7. Aydan beri gündemde olan ve bazı ülkelerde yavaş yavaş kaldırılan instagram beğeni sayısı şimdide Türkiye' de başlatıldı. Twitter' da çokça Tweet' lenen beğeni kaldırma hashtag' ı hızla yayınlıyor. Instagram beğeni sayısı çıkmıyor ve beğeni sayısını göremiyorum diyenler çıkmaya başladı.

Instagram' a tepki olarak açılan instagramdelete Twitter' da önemli gündem olmayı başardı. Yeni açılan hesaplarda direk bu değişim söz konusuyken eski hesapların bazılarında beğeni sayıları kaldırıldığı görüntülendi.

Beğeni sayısı kalktı ve yerine bir payşalım bizi takip eden tarafından beğenildiğinde x ve takip etmediğimiz kişiler tarafından beğenilirse o zamanda diğer kişiler beğendiği şeklinde bir durum olacak.  Beğenilerin sayısı 1 bin' in üzerinde ise yine x ve de binlerce diğer kişi beğendiğini belirteyecek. Paylaşımı yapan kişi diğer kişilere tıkladığında kimlerin beğendiğini görebilecek. Yani kısaca paylaşım yapanın dışında kimse beğenileri göremeyecek.

Beğeni sayısı görünmüyor veya beğeni sayısı çıkmıyor diyenleri şimdiden duyar gibiyim. Yakında beğeni sayısı nasıl görülür veya beğeni sayısını nasıl görebilirim gibi aramalar başlayacaktır.

Instagram beğeni sayısı görünmüyorInstagram beğeni sayısı göremiyorumInstagram beğeni çıkmıyor

Instagram beğeni sayısı neden kaldırıldı?

Çıkan yeni politika kullanıcı gizliliği açısından gündeme gelmişti ve instagram' ın uzun bir süre yayınlanmayacağı tahmin ediliyordu ama beklenenin tersi oldu.

Peki beğeni sayısı sadece gizlilik için mi yayınlandı. Hayır temel nedenlerinden biri düşük beğeni olan paylaşımın olumsuz etki oluşturduğu ve paylaşımın daha sonra silindiği yayıngınlaştığından bu şekilde bir kararın doğru olduğu kanısına varıldı.

Instagram beğeni sayısı çıkmıyor kaldırıldı mı?

Bilgi olarak yakında beğeni sayısını görme hilesi veya beğeni görme uygulaması moda olacaktır. Birden çok ücretli ücretsiz programla karşılaşacağız ve çoğu işe yaramayacağınız düşünüyorum. Unutmadan birde kullanılan bazı uygulamalarda hesapta güvenlik zafiyeti oluşturacağını ve hesapların çalınmasına neden olabileceğini belirtelim. Sizin adınıza beğeni ve takiplerle de karşılaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 16:49
müşteri hizmetleri
YORUMLAR