Instagram bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene

Instagram video fotoğraf paylaşırken "Şurada paylaşılıyor: Instagram bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene" hatası biraz önce ortaya tekrar çıktı. Çözümü nedir ne demek?

Instagram bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene
müşteri hizmetleri

800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan instagram, bu potansiyeli yönetebilmek adına bazı sistemlerle kullanıcılarını denetlemektedir. Bu sistemlerin kontrolüyle beraber, İnstagram kullanıcıları kimi zaman hatalarla karşılaşabiliyor. Bu hatalardan birisi de "Instagram bir sorun oluştu" ne demek nedir? 

Bu aralar sık sık bir instagram ve Facebook bağlantı hataları gündeme geliyor. Hatta bunun yanında WhatsApp' ta sorundan etkileniyor. Aynı şirketin uygulamaları ve ağları olduğundan sunucusal ve portsal hatalarda aynı anda sorun yaşamakta. Geçtiğimiz günlerde parametre ve akış hatasıyla karşılaştık. Yazı başlığında yer alan hataylada yine belli aralıklarla karşılaşıyoruz. 

Şu an hata instagram' ın genel bir sorunu olabilir. Yapacağınız bir işlem farkı sorunları doğurabilir bunu göz önüne alınız! 

Bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene nedir?

Instagram bir sorun oluştu, sistemde görülen anlık veya geçici oluşan erişim sorunundan dolayı fotoğraf paylaşırken çıkan paylaşım hatasıdır. Hata başladığında "Şurada paylaşılıyor:" şeklinde yazar ve sonrasında "bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene" ile sonuçlanır.

Sorun genelde değil ve hesap kaynaklı ise! Bu hatanın alınmasında en çok karşılaşılan sebep, kullanıcının hesabına giriş yaptığı sırada internetle ilgili problem yaşamasından kaynaklanıyor. Tam hesaba giriş sağlanırken wifi veya mobil veride bir kopma durumu gerçekleşmekte ve akabinde bu hata İnstagram tarafından kullanıcıya bildirilmektedir. Bir diğer sebep ise kullanıcıların çok fazla profili hızlı bir şekilde takip etmeye başlaması ve hashtag kullanımını arttırmasından kaynaklanıyor.

Instagram’ın koruyucu sistemleri bu gibi durumları art niyetli bulmakta olup, kullanıcı hesaplarının robot tarafında yönetildiğini düşünmektedir. Bu durumun akabinde İnstagram tarafından kullanıcılara kısıtlamalar uygulanmaktadır. Bu kısıtlamanın ya da hatanın çözüm aşamasında İnstagram ile iletişime geçebilir ve durumu açıklayabilirsiniz. Bir diğer çözüm önerisi ise kullanıcı şifrenizi sıfırlayarak zor bulunabilir bir şifre oluşturmanızdır.

Instagram bir sorun oluştu lütfen daha sonra tekrar dene

Instagram bir sorun oluştu çözümü!

Çoğunlukla instagram' ın kendiyle alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bunu anlamanız için yakınınızda ve uzakta olan arkadaşlarınızla görüşüp teyit ediniz.

Sorun genel veya değil yinede sizlerle bazı öneri yöntemleri paylaşacağız.

  • İnternet bağlantısında kablosuz ve mobil veriyle deneme yapınız.
  • Bilgisayardan kesinlikle deneme yapılması gerekiyor.
  • Sık sık giriş yapmaya çalıştıysanız kendinizi engellemiş olabilirsiniz ve ilerleyen saatlerde denenebilir.
  • Kullanılan telefon engellenmiş olabilir. Başka telefondan denenmesi gerekiyor.
  • Telefon Android ise birde iPhone' da deneyin.
  • VPN her zaman denenen bir yöntem.
  • Manuel bir DNS modeme veya telefona tanımlanabilir. Sonrasında kapatılıp açılması gerekiyor.
  • Facebook ile bağlantı varsa bağlanmaya çalışınız.
  • Bilgisayardan erişim yapılabiliyorsa girip güvenlik seçeneklerine ekleme yapınız.
  • PC' den bağlandı ise bağlı uygulamalar varsa bağlantısını kesiniz.

Hata bazen Android telefonda yani Huawei olsun, Xiaomi ve Samsung olsun girerken giriş hatası verir ama iPhone' dan vermeyebilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 18:54
müşteri hizmetleri
YORUMLAR