Instagram Direct kapatılıyor mu

Instagram' dan Direct kapatma kararı geldi. Kullanıcılarına bildirim göndermeye başladı. Haziran aynında tamamen kapatılabilir. Mesajlar silinmeden uygulamadan devam.

Instagram Direct kapatılıyor mu
müşteri hizmetleri

Instagram' dan kullanıcılarına Direct hizmetini kapatacaklarını belirten bir açıklama mesajı gidiyor. Yeni yeni giden bilgilendirme mesajları şu an bazı kullanıcılarına ulaştı. 

Instagram Direct uygulaması kapatılıyor ve eski sisteme geçiliyor. Instagram' ın kendi üzerinden mesaj sistemi devam edecek. İyi mi olacak kötü mü olacak ilerleyen zamanda belli olacak. Ama ilerleyen zamanlarda yerine çıkacak bir sistem kullanıcılarını memnun edebilir.

Instagram' ın Direct kapatma kararı

Instagram Direct ile kullanıcılarının bir birleriyle mesajlaşmasını arttırmak için çıkardığı bir hizmetti. Ama istediğini başaramayınca gereksiz olarak görüp kaldırma kararı aldı. Bir diğer beklentide Facebook' un tüm ağlarında mesajlaşmayı bir yerde toplaması. Yani WhatsApp ve Instagram bir yerde olması gibi.

Facebook yeni planını Geliştiriciler Konferansı'nda duyurmuştu. Tek bir yerden kontrol etmeyi planlayan Facebook'un Direct hamlesi buna yorumlanıyor.

Direct uygulaması gelecek ay kapatılıyor ve instagram' dan mesajlaşmaya devam. Facebook yeni düşüncesini hayata geçirene kadar bu şekilde devam etme kararı alabilir.

Instagram Direct kapatılıyor mu