Instagram dondurulan hesabı geri açma

Instagram sistemlerinde bazen dondurulan hesap açılmıyor askıda kalabiliyor. Böyle bir kullanıcı yok veya bulunamadı uyarısı verilebiliyor.

Andronova

Instagram‘ ın kullanım koşullarını hiçe sayarak yapılan davranışlarda çoğunlukla hesabı askıya alma veya hesabı kapatma gibi sonuçları doğurmakta. Kapatılan hesap sahiplerinden çoğu hesabı geri açmak için çok yol denerler. Ya da ne yapacaklarını bilemezler. Bu yazıda hem kapatılan hesap için hem de dondurulmuş hesabın açılamama sorununu çözmeniz için yazımızda olasılıklarla yardımcı olmaya çalışacağız.

Bize göre kapatılan hesap bir daha çok zor açılır. Tabi geçici kapatmalar için iş farklı olabiliyor. Belli bir süre erişimde kısıtlama getirilip sonrasında otomatik açılabiliyor. 

Şikayetle ya da yanlışlıkla kapanan hesabının açılması için tek bir yapılacak işlem var o da itiraz formu. Tabi yasal olarak adliye üzerinden de başvurunuzu iletebilirsiniz.

Dondurulan hesap nasıl açılır?

Dondurulan ve açılmayan hesap için yapılacak işlem aynı zamanda şikayetle kapatılan hesap içinde kullanılmakta. Eğer geri dönüş yapılırsa şikayet konusunun savunması iyi olması gerekiyor. Elle tutulur bir belge varsa evet açılması için işlem yapılabilir.

Çoğunlukla kapatılan hesap açılmaz. Bazen kapatma başlığına göre fazla değerlendirmeden red cevabı verilir. Çok az bir ihtimalinde yanlış kapatılma durumları söz konusu olabiliyor. İşte bunun için önereceğimiz bir instagram sayfasındaki ilgili adresle hesabınız için bir talep gönderilebilir.

Şikayet eden kişi fotoğraf veya mesaj ile rahatsızlık verdiyse burada boyutu önem arz eder. 

Instagram dondurulan hesabı açma için kırmızı yazıyla verdiğimiz bağlantıya tıklayıp ilgili makaleyi inceleyin. 

Instagram dondurulan hesabı geri açma

Kapatılan ve dondurulan instagram hesabını açmanız için kapatılan instagram geri alma haberimize göz atmanızı önermekteyiz. 

  • Verdiğimiz konuda kırmızıyla belirdiğimiz sayfaya girin
  • Hesabın türünü belirleyin
  • Kimlik adını yazın
  • Hesap kullanıcı adını yazın
  • Geri dönüş ve hesabınızda kullandığınız e-posta adresinin yazınız

Hesap için olumlu yanıt gelirse geri dönüşü mail ile yaparlar olumsuz ise belki geri dönüş yapılır.


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 01:35

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın