Instagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor

Instagram uygulaması görüntülü aramada ses gitmiyor veya ses gelmiyor problemi yaşıyorsanız genelde olabilir. Ses çıkmıyor için önerilerimize bakınız.

Instagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor
müşteri hizmetleri

Instagram uygulamasına gelen yeni bir güncellemeyle artık görüntülü konuşma yapılabiliyor. Uzun süren bir bekleyişle nihayet gelen bu özelliğin detaylarını başka bir haberimizde vermiştik. Haberi incelemek isteyen en altta bulabilir. Yenilikleri hızla devam ettiren Instagram video paylaşımdaki yenilikten hemen sonra bu özelliği sunması ne kadar kullanıcı odaklı yaklaştıklarını göstermekte.

Görüntülü konuşma başladı dedik. Lakin bazılarında sorun yaşadığını yazmış. Bizde belki bir fayda olur diyerek önerilerimizi sıraladık. 

Instagram görüntülü aramada ses gitmiyor sorunu

Görüntülü arama yapamıyorum! Instagram uygulamasında görüntülü aramada karşı tarafa ses gitmiyor ise veya ses gelmiyorsa aşağıdakiler denenebilir. Adımlar sorunu çözemedi ise sorun telefonda ise cihaz formatlanıp denenebilir. Veya sıfırdan yazılım güncelleme. Yani ROM atılması gerekebilir.

Görüntülü arama ses gelmiyor ve görüntülü arama ses gitmiyor nedeni nedir? Kulaklıkla denenmesi her zaman önerilir. Çoğunlukla bu sorunu yaşayanlarda kulaklıkla ses karşı tarafa gidiyor. Aşağıdakileri deneyiniz. Sorunla hala karşılaşıyorsanız yorum bırakınız ve 24 saat içerisinde cevabımızı bekleyiniz. Birde sorunu yani aldığınız hata mesajını tam olarak yazınız. www.andronova.net

NOT: Görüntülü arama ses gelmiyor veya görüntülü arama ses gitmiyor ise kulaklık takılıp denensin. Sorun yoksa yazılım uyumsuzluğu var. İster iyi bir kulaklıkla yola devam edersiniz, isterse sıfır yazılım kurulumu.

 1. Farklı internet ve telefon kullanılarak analiz edilmesi gerekiyor. Başkalarında çıkma olasılığını düşünerek araştırmanızı da önermekteyiz.
 2. Profil alanındaki bir kaç şeyin değiştirilip kayıt sırasında problem çıkaran bir mesaj veriyorsa talep oluşturunuz. 
 3. Kulaklıkla kesinlikle test etmenizi öneriyoruz.
 4. Güncellemelerin yükseltilmesi uyum yönünden az olasa da sıkıntılar çıkardığın biliyoruz. Bunun için ki eski versiyonların denenmesinde fayda göreceksiniz.

Instagram görüntülü arama sesim gitmiyor ses gelmiyor çözümü

 • Cihaz kapatılıp açılsın. İnternet kapatılıp açılsın. Ağda sıfırlanabilir.
 • Oturumu kapatıp tekrar açarak deneyiniz.
 • Başka internet ağlarını deneyin. Türk Telekom, ADSL / Wifi, Turkcell veya Vodafone.
 • Başka bir telefonda hesap denenip duruma göre hareket edilsin.
 • Başka bir hesap bu telefonda denenip sorun analiz edilsin.
 • Başka bir uygulamada da deneyin. Whatsapp gibi...
 • Instagram uygulaması kaldırılsın. Ön bellekteki dosya kalıntıları silinsin. Sonra uygulama yeniden yüklenerek denensin.
 • 3. Parti uygulamalar üzerinden instagram denensin.
 • Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeye çalışın.
 • Yeni bir yazılım yüklemesi yapılsın. Yani Android' de ROM ve iPhone' da ise iOS sürümü 11-12 gibi...
 • Görüntülü konuşma ile telefon yazılımı uyumsuz olabilir.
 • Görüntülü görüşme de sorun varsa kamera kaynaklı olabilir.
 • Sorunu Instagram' a bildirin.

Instagram / Ayarlar' dan oturumu kapatıp tekrar giriş yapınız. Sorun varsa aynı yerden "sorun bildir" seçeneğini kullanın. Birde ayarlardan kamera ve mikrofon ayarlarını kontrol ediniz.

Instagram iletişim kanalıInstagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor

Bildirimde bulunmanız için ve gerekli izinlerin nereden yapıldığını iPhone kullanıcılarına aşağıdaki resimle gösterdik. Cihazlardan kaynaklanan arızalarda fabrika ayarına dönmeniz gerekebilir.

sesle ilgili çözümler

Instagram görüntü var ses yok yani görüntü var ama ses gelmiyor diyenler kesin çözüm belki yazımızda bulabilirsiniz. Daha önce çok beklenilen bu özellikten biraz bahsetmiştik ve içeriği aşağıya bırakıyoruz.

Instagram uygulamasının paketlerinde görüntülen sesli ve görüntülü konuşma simgeleri bu iddiaları kanıtlıyor. Söylentiye göre Instagram şu an görüntülü görüşmeyle alakalı testleri yapıyor.  Konu için resmi bir açıklama bulunmazken arka planda sessiz sedasız işlemlere devam ediyor.

Görüntülü arama söylentileri bu yılın ilk ayında ortaya atılmıştı. Ama bu görüntüler doğrular nitelikte. Şirketin bu hamlesi instagram' ı daha da büyütmesi bekleniyor.

Görüntülü görüşmeden her hangi bir gelir elde edilmeyecek. Şu an için bu özellik kazanç elde etmek için hazırlanan bir çalışma değil. Ama dolaylı yoldan bu kapıya çıkabilir.

Bu yenliğin kullanıcılarının daha fazla instagram' da vakit geçirmelerini sağlayacak. Yeni özelliği hakkında pek fazla bilgi bulunmazken bir iki ay içerisinde konunun netleşmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 03:57
müşteri hizmetleri