Instagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor

Instagram uygulaması görüntülü aramada ses gitmiyor veya görüntülü konuşmada ses gelmiyorsa çözümü bu haberde olabilir. Peki görüntülü aramada neden ses gitmiyor ses çıkmıyor?

Instagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor
müşteri hizmetleri

Instagram uygulamasına gelen yeni bir güncellemeyle artık görüntülü konuşma yapılabiliyor. Uzun süren bir bekleyişle nihayet gelen bu özelliğin detaylarını başka bir haberimizde vermiştik. Haberi incelemek isteyen en altta bulabilir. Yenilikleri hızla devam ettiren Instagram video paylaşımdaki yenilikten hemen sonra bu özelliği sunması ne kadar kullanıcı odaklı yaklaştıklarını göstermekte.

Görüntülü arama gelmiyor! Görüntülü konuşma başladı dedik. Bazı kullanıcılar görüntülü aramada sorun yaşadığını yazmış. Bizde bu soruna belki çözüm olabilir diye genel çözümleri anlattık. Instagram akış yenilenemedi hatası haberimize de bakmanızı öneririz.

Instagram görüntülü aramada ses gitmiyor sorunu

Görüntülü arama yapamıyorum! Instagram uygulamasında görüntülü aramada karşı tarafa ses gitmiyor ise veya ses gelmiyorsa aşağıdakiler denenebilir. Adımlar sorunu çözemedi ise sorun telefonda ise cihaz formatlanıp denenebilir. Veya sıfırdan yazılım güncelleme. Yani ROM atılması gerekebilir.

Görüntülü arama ses gelmiyor ve görüntülü arama ses gitmiyor nedeni nedir? Kulaklıkla denenmesi her zaman önerilir. Çoğunlukla bu sorunu yaşayanlarda kulaklıkla ses karşı tarafa gidiyor. Aşağıdakileri deneyiniz. Sorunla hala karşılaşıyorsanız yorum bırakınız ve 24 saat içerisinde cevabımızı bekleyiniz. Birde sorunu yani aldığınız hata mesajını tam olarak yazınız. www.andronova.net

Instagram görüntülü arama sesim gitmiyor ses gelmiyor çözümü

 • Cihaz kapatılıp açılsın. İnternet kapatılıp açılsın. Ağda sıfırlanabilir.
 • Oturumu kapatıp tekrar açarak deneyiniz.
 • Başka internet ağlarını deneyin. Türk Telekom, ADSL / Wifi, Turkcell veya Vodafone.
 • Başka bir telefonda hesap denenip duruma göre hareket edilsin.
 • Başka bir hesap bu telefonda denenip sorun analiz edilsin.
 • Başka bir uygulamada da deneyin. Whatsapp gibi...
 • Instagram uygulaması kaldırılsın. Ön bellekteki dosya kalıntıları silinsin. Sonra uygulama yeniden yüklenerek denensin.
 • 3. Parti uygulamalar üzerinden instagram denensin.
 • Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeye çalışın.
 • Yeni bir yazılım yüklemesi yapılsın. Yani Android' de ROM ve iPhone' da ise iOS sürümü 11-12 gibi...
 • Görüntülü konuşma ile telefon yazılımı uyumsuz olabilir.
 • Görüntülü görüşme de sorun varsa kamera kaynaklı olabilir.
 • Sorunu Instagram' a bildirin.

NOT: Görüntülü arama ses gelmiyor veya görüntülü arama ses gitmiyor ise kulaklık takılıp denensin. Sorun yoksa yazılım uyumsuzluğu var. İster iyi bir kulaklıkla yola devam edersiniz, isterse sıfır yazılım kurulumu.

Instagram iletişim kanalı

Instagram / Ayarlar' dan oturumu kapatıp tekrar giriş yapınız. Sorun varsa aynı yerden "sorun bildir" seçeneğini kullanın. Birde ayarlardan kamera ve mikrofon ayarlarını kontrol ediniz.

Instagram iletişim kanalıInstagram görüntülü arama sesim gitmiyor ses gelmiyor çözümüInstagram görüntülü arama ses gelmiyor ses gitmiyor

Instagram görüntü var ses yok yani görüntü var ama ses gelmiyor diyenler kesin çözüm belki yazımızda bulabilirsiniz. Eğer görüntülü arama yapılamıyor hatası varsa bazı seçenekler çözüm olabilir. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2020, 21:59
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Görüntülü konuşma görüntü gelmiyor
Görüntülü konuşma görüntü gelmiyor - 3 yıl Önce

Ek olarak cihazın tarih saatini yanlış olması nedeniyle bazı sorunlarla karşılaşılabiliyor. Örnek arama yapılamıyor gibi...

Teknoloji haberleri