Instagram güncellemeden sonra açılmıyor

Güncellemeden sonra instagram açılmıyor veya çalışmıyor diyenlerin sayısı dünden beri arttı. Bu hafta çıkan bu hata ekranın beyaz şekilde kalmasına ve sonra çıkmasıyla sonuçlandı.

Instagram güncellemeden sonra açılmıyor
müşteri hizmetleri

Instagram özellikle son 2 yıldır sürekli sorunla karşımıza çıkmakta. Ya çok büyümesinden ya da instagram' ı geliştirme çalışmalarının yan etkilerinden kaynaklı hatalar çıkmakta. Çıkan uyarıları üç aşağı beş yukarı aynı anlamlarla çıkıyor. Belli başlı hata kodları veya mesajları yer alıyor. 

Instagram sunucu hatası ve yazılım hatasından sonra birde güncellemelerden sonra çalışmıyor sorunu çıktı. Bu sorunda yılda 1- 2 kez görülmekte. Normalde daha fazla görülüyor ama nu açılmama değilde, çalışıyor ama sorunlu şekilde.

Server hatası, her yıl aksaksız çıkmakta. Bu bazen error 500, server 500 veya x500 şeklinde bir hatayla önümüze gelebiliyor. Sistemsel hataların yanında yurtiçi veya yurtdışı port çıkışlarından kaynaklı da olabiliyor.

Yazılımsal sorunlar, sistemlerde kullanılan yazılımda çıkan beklenmedik hata veya iyileştirme çalışmalarında çıkan aksaklık buna neden olabiliyor.

Instagram beyaz ekran çıkıyor hatasının çözümü yazımıza bakmadan ve altta kırmızı yazıdaki öneriyi uygulamadan destek istemeyiniz

Güncellemeden sonra instagram açılmıyor

Instagram çalışmaması tam test edilmeyen bir sürüm çıkarılmasıyla ortaya çıkmakta. Bazen bu tüm kullanıcıları etkilerken bazende eski telefonlarda görülebiliyor. Yani eski Android sürümünün yüklü olduğu tabletlerde veya telefonlarda. iPhone' larda genelde bu sorun pek görülmüyor.

Instagram güncellemeden sonra açılmıyor hatası 4-5 gündür devam etmekte. Bu gün görülen bu hatayla belki 2020' de de karşılaşacağız.

Güncelleme yapmamış kişiler hatayı öğrendi ise yeni sürümü yüklemede acele etmemesi önerilir. Hatanın çözümü için çıkacak başka bir yeni sürümle sorun ortadan kalkabilir. Tabi çok eski bir Android sürümünü kullanan telefonlarda yine sorunlar görülebilir. www.andronova.net

Apple tarafında ise çoğu uygulama için iOS 5 veya iOS 8 ve üstü istenebilmekte. Bu hata iPhone' da henüz görülmedi.

Instagram güncellemeden sonra açılmıyor

Güncellemeden sonra instagram açılmıyor

Güncellemeden sonra instagram çalışmıyor çözüm

Sorunun kesin çözümünü ilk bulanlardan biriyiz diyebiliriz. Daha önce belki bir yerlerde çıkmış olabilir ama bu hafta çıkan bu soruna ilk net çözümün cevabını biz yazdık.

Beyaz ekran Instagram açılmıyor kesin çözümü, yüklü olan instagram' ı telefondan veya tabletten kaldırın ve bir önceki veya eski bir sürümü cihaza kurunuz. Eski sürümlere buradan apkmirror.com/apk/instagram ulaşabilrisiniz.

Sorunun devam ettiğini belirten kullanıcılara denemeleri için önerilerimiz olacak. Duruma göre bize iletebilirsiniz.

ÖNEMLİ! Bazıları eski sürümü denemeden dediğiniz her şeyi yaptık diyerek, yaptıklarını yazıyor. Yazılanlar arasında kırmızı yazıyla belirtiğimiz eski sürüm önerisini yapmadan devam ediyor diyerek tekrar yardım istiyorlar.

Instagram açılmıyor için ek öneriler

  • İlk olarak instagram açılmıyor yazımızı inceleyin
  • Telefon kapatılarak açılması çoğu zaman işe yaramakta
  • Modemin kapatılarak biraz bekletip açılması
  • İnternet bağlantıları arasında test edilmesi
  • Her zaman ki gibi VPN 
  • Uygulama ve telefon ön bellek temizliği
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 13:34
müşteri hizmetleri