Instagram hesap sahibi şifreyi değiştirmiş olabilir

"Hesabından çıkışın yapıldı / çıkış yaptırıldın. Hesap sahibi şifreyi değiştirmiş olabilir" hatası alanların aklına ilk gelenin sanırım hesap çalındı oluyordur.

Instagram hesap sahibi şifreyi değiştirmiş olabilir
müşteri hizmetleri

Instagram hesapları; diğer sosyal medya platformları içerisinden sıyrılarak öne çıkan, fotoğraf ve video olacak şekilde içerik paylaşımlarına olanak sunan, kendi içinde güvenliği kurulu olan bir sosyal medya platformudur. Instagram adreslerinin yaygın olarak kullanılması; bu platform üzerinde kullanılan şifrelerin ne işe yaradığını, şifre değiştirilmiş olabilir sorununun ne olduğunu ve bu sorunun nasıl çözülmesi gerektiğini akıllara düşürür.

Instagram adresleri üzerinde kişinin; kullanıcı bilgileri, telefon numarası ve e-posta adresi, farklı insanlarla olan konuşmaları, takip ettiği arkadaşlarının fotoğrafları yer alır. Bu nedenle ortaya bir güvenlik ihtiyacı çıkar. Instagram’ ın bu duruma önem veriyor olması, kullanıcılar için şifre tanımlatılmasına neden olmuştur. Kullanılan şifre sayesinde bilgiler, şifreyi bilmeyen kişi tarafından elde edilemez.

Instagram şifre değiştirilmiş olabilir sorunu nedir?

Kullanıcıların, hesaplarına giriş yapmak istedikleri zaman veya oturum açık olan hesaptan bir anda çıkıldığı zaman uyarı mesajıyla karşı karşıya kalır. Bu mesaj üzerinde 'şifre değiştirilmiş olabilir' yazmakla birlikte, düzeltilme yapılmadan hesaba yeniden giriş sağlanamaz. Belirtilen bu sorun, şifre değiştirilmiş olabilir sorunu olarak tanımlanır.

Genelde şüpheli görülen durumlarda güvenliğin devreye girerek yaptığı bir müdahale diyebiliriz. Belki yanlış anlama dediğimiz bir şeyde olabilir. Lakin hesaba ilagal yöntemlerle ulaşmaya çalışma gibi olasılıklarda düşünüldüğünde böyle bir uyarıyı dikkate almanız mantıklı olacaktır.

İşlemlerden önce bugün veya bir kaç saat içerisinde yaptığınız şeyleri düşünmenizi de öneriyoruz. Sık yaptığınız bir şey varsa bunu dikkate alarak adım atınız.

Diğer taraftan birilerinin yaptığı düşüncesi varsa eğer, erişim yaptığınızda hesabınızı baştan aşağı inceleyiniz. Güvenlikle alakalı ne varsa değiştirip ek güvenlik yöntemlerine geçiniz.

Instagram hesap sahibi şifreyi değiştirmiş olabilir

Hesap sahibi şifreyi değiştirmiş olabilir çözümü

Şifrenin değiştirilmiş olabileceğine dair sorunu çözmek için bazı adımların izlenmesi gerekir.

Bu adımlar:

 • Telefon numarası veya mail adresine doğrulama kodu gönderilir.
 • Bu kod kullanılarak şifre sıfırlanır ve yeni şifre oluşturulur.
 • Yeni şifre ile hesaba en başından giriş yapılır.

Olmazsa tarayıcı ile denenir. Ulaşılırsa ek giriş yöntemi eklenebilir ve duruma göre "Hesap" alanından hesabın türünü değiştirebilirsiniz. İşletme tarzı bir şeye geçiniz ve istediğiniz zaman tekrar kişisel olana dönebilirsiniz. Bir şeylerin silinmeyeceğini belirtelim.

İşlemler tamamlandıktan sonra sorun çözülmüş olacaktır.

Hesabından çıkışın yapıldı / çıkış yaptırıldın

Şifreyi değiştirmenize rağmen hala durum aynı mı?

Şifreyi değiştirdim ama hala hesap sahibi şifreyi değiştirmiş olabilir hatası çıkıyor diyenlerin denemesi için bazı önerilerde bulunacağız. Bunların işe yaramaması durumunda destek talebini bildirim alanından gönderiniz.

Böyle bir uyarının çıkma nedenleri arasında bazen hesabın çalınma girişimleri bazen ise kişinin yaptığı şüpheli görülen durumlarda ortaya çıkabiliyor.

 1. Gün içerisinde kullandığınız cihazlardan ve internet bağlantılarından giriş yapmaya çalışmayınız.
  • Farklı yerlerden ve cihazlardan denenebilir.
 2. Bilgisayardan girmeye çalışınız. Açılırsa giriş yöntemlerine bir kaç yöntem daha ekleyiniz.
  • Örnek Facebook ile bağlanma ve girişte telefona kod gönderme seçeneği açılabilir.
 3. Tarayıcı üzerinden ulaşanların profil alanında bir kaç şey değiştirmeye çalışmasını öneriyoruz.
  • Kaydetme sırasında uyarı çıkıyorsa o zaman sistemden alakalı olma olasılığı ve hesabın ceza alma durumları görülebilir.
 4. Bezen çık sık olmasa da çıkarılan versiyonlarda yaşanan olumsuzluklar sebebi ile beklenmedik uyarılar çıkabiliyor.
  1. Önceki instagram' ın sürümlerinden birini yükleyerek deneyelim.
 5. Çok sık herhangi bir şeylerin yapılmasından dolayı şüpheli görülebilirsiniz.
  • Aşırılı olan her şey bu sınıfa girer. Örnek beğeni, farklı yerlerden giriş yapmak ve çok fazla peşpeşe takip veya yorumlarda bulunmak gibi.
 6. Birileri çalmak için uğraşıyor olabilir. Belki de kilitlenmesi için sık sık sıfırlama talebi gönderiyor veya yanlış şifre girişi yapıyor olabilir.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2021, 22:27