Instagram ingilizce oldu Türkçe yapma iPhone

iPhone Instagram güncellemeden sonra ingilizce oldu iPhone güncelleme yapmadan önce dikkat! Dün akşam saatlerinde başlayan sorun hala devam ediyor. Instagram dil değiştirme.

Instagram ingilizce oldu Türkçe yapma iPhone
müşteri hizmetleri

Instagram' a gelen güncellemeden sonra instagram uygulaması ingilizce' ye döndü. Instagram' a kullanıcılardan yoğun şikayetler gitmeye başladı. Peki sorun nedir?

Instagram uygulamasi son güncelleme olan sürüm 78.0 hata düzeltmesi ve performans için çıkarılmıştı. Bu sürümü yükleyenler veya telefonlarını bu sürüme yükseltenlerin instagram' ı ingilizce oldu. Güncellemeyi yapmayanlar yüklemeden önce bu uyarıyı dikkate alsın.

Instagram güncellemeden sonra ingilizce oldu dikkat!

Instagram ingilizce oldu ise büyük ihtimal ile sizde yeni güncellemeyi yüklediniz. Instagram' ın son sürümünde sorun var. Instagram güncelleme yaptım ingilizce oldu diyen çok sayıda şikayet var. Bizde test için iPhone' da güncellemeyi yaptık ve instagram dili ingilizce oldu.

Instagram dili nasıl değiştirilir?

Bu yazımızda ingilizce olan iPhone' lar için instagram dil değiştirme nasıl yapılır resimli anlatım ile gösterdik. Ama boşuna uğraşmayın Türkçe' yi seçtiğinizde tekrar ingilizce oluyor. Bazıları bir kaç denemeden sonra Türkçe' ye çevirdiklerini yazmış. Kesin çözüm dil ayarlarına girdikten sonra en altta Türkçe' yi seçin sorun çözülecek. Yani iki tane Türkçe var biri Türkçe Türkiye diğeri en altta Türkçe.

Instagram dil ayarları için 3 çizgiye dokunun ve "Settings" ve “Account“ dan "Language" dokunarak bu bölümden Türkiye Türkçe olan seçeneği seçin. Bu normal zamanlarda yapabileceğiniz bir işlem. Yani şu an için bu işlem gerçekleşmiyor.

Instagram ingilizce oldu Türkçe yapma iPhoneInstagram nasıl Türkçe yapılır?

Instagram' ı Türkçe yapma

Instagram nasıl Türkçe yapılır?

Instagram nasıl Türkçe olur? Genelikle olmuyor. Ama bazı kullanıcıların tabi az sayıda olan sık sık dil değiştirip denediğini söylüyor. Bazıları ise instagram' dan çıkıp denediği veya sık sık instagram çıkış yapıp ve tekrar giriş yaptıktan sonra Türkçe olduğunu söylüyor.

Instagram oturumu kapatıp ve sonra tekrar oturum açıp instagram dil ayarlarından Türkçe / Türkiye' yi seçip deneyin. Bu adımı sık sık deneyin. 

Instagram dil sorunu hala devam ediyorsa instagram yeni bir güncelleme çıkaracaktır. Ya da sistemden çözecektir. Bu sorun instagram' ın güncelleme ile yol açtığı bir hata. 

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 16:15
müşteri hizmetleri
YORUMLAR
Faik han
Faik han - 12 ay Önce

Arkadaşlar yapmanız gereken tek şey Google ye instangram eski sürümler indir yazıp siteye girip 129.00.12 lik sürümü indirin böylece hesabınız güncellemeyi geri almış ve işleme Türkçe devam etmiş oluyorsunuz

bahadır sancak
bahadır sancak - 1 yıl Önce

malesef olmuyor yeni güncelleme geldi iphone da dile giriyorum contunie yazıyor basıyorum telefon ayarlarına yönlendiriyor dil türkçe olmuyor bir türlü yardımm !!!!!!

Tahsin kızılkaplan
Tahsin kızılkaplan - 2 yıl Önce

Söylediğiniz şekilde yaptığım halde Türkçeye dönmüyor ne yapmam gerekiyor

Türkçe sorunu
Türkçe sorunu @Tahsin kızılkaplan - 2 yıl Önce

En altta Türkçe olan seçeneği seçtiğinizden emin misiniz? Başka bir cihazdan hesabı denediniz mi?

Aleyna
Aleyna - 2 yıl Önce

Türkçe (Türkiye) olanına tıkladığımda instagram İngilizceyken hata veriyordu, en alttaki Türkçeye tıklandığından düzeliyor, yani Türkçe (Türkiye) olanı değil altta sadece Türkçe olan var ona tıklayınca düzeliyor

AZRA KAYA
AZRA KAYA - 2 yıl Önce

TEŞEKÜRLERRRRRR :)))

Samet Ege Tanrıverdi
Samet Ege Tanrıverdi - 2 yıl Önce

Teşekkür ederim gayet başarılı bir şekilde türkçe yaptım dili.Emeğinize sağlık

Filiz
Filiz - 2 yıl Önce

Yaaa neden düzemiyor

Instagram ingilizce sorunu
Instagram ingilizce sorunu @Filiz - 2 yıl Önce

Sorunun kesin çözümünü paylaştık!

şevketi bostan
şevketi bostan - 2 yıl Önce

arkadaşlar ilk baştaki türkçeyi değilde listenin altındaki türkçeyi seçince dil değişiyor.

Ayşe bayrak
Ayşe bayrak - 2 yıl Önce

İnstengramı Türkçeye çevirme


Teknoloji haberleri