Instagram mavi tik nasıl alınır onaylı hesap başvuru adresi

Instagram' da mavi tik için yeni bir dönem başladı. Eskiden instagram' ın kendi kendine verdiği onaylı hesap yeni güncelleme ile artık başvuruya açıldı. Onaylı hesap nasıl alınır şartları neler?

Instagram mavi tik nasıl alınır onaylı hesap başvuru adresi
müşteri hizmetleri

Ünlü marka değeri olan veya ünlü kişilerin adına açılan Instagram hesaplarının gerçek kişilere ait olduğunun onaylamasına onaylı hesap denir. Onaylı hesap almak için ispatını yapacak herkes ve her kurum onaylı hesap başvurusu yapabilir. Facebook hesabının veya Instagram hesabının onaylı olup olmadığını aşağıda örnek verdiğim hesaptan anlayabilirsiniz.

Instagram doğrulama talebi nedir? Mavi tik başvurusu için instagram tarafından eklenen bölüm. Bu yerden onaylı hesap için başvuru yapılabilir.

Instagram mavi tik alma için tüm kapıları açtı. Kullanıcılar uygulama üzerinden başvurularını yapabilirler. Instagram mavi tik nasıl alınır diyenler resimli anlatımı incelesin.

Instagram mavi tik nasıl alınır?

Instagram onaylı hesap hesap almak için aşağıdaki sıralamayı takip ediniz. Eğer uygun görülürse instagram iletişime geçecektir.

Instagram profil bölümüne girip yukarıdaki "3 çizgiye dokunun" yan tarafta bir sekme açılacak. Buranın alt tarafında "ayarlar" yazısına dokunun. Yeni bölümde "doğrulama talebi" ne dokunun. Tanınmış bir kişi, ünlü, marka ve varlığın gerçekteki hesabını onaylamak için doğrulama talebi gönderilecek. Hesabın onaylanacağı garanti edilemeyeceği uyarısı ekranda yer alacak. 

Hesap ad soyad yazıldıktan sonra mavi tik için başvuruyu göndermek için "dosya seç" yazan yere hesabı onaylamak için resmi bir belge istenmekte. Nufüs cüzdanı yani kimliği, pasaport, şirket / firma işletme belgesi veya sözleşmesi.

Mavi tik başvuru yazısı çıkmıyorsa ya da gönder butonu çıkıyor ama başvuru gitmiyorda ayarlarda yer alan sorun bildirme bölümünü kullanınız.

Instagram mavi tik nasıl alınır onaylı hesap başvuru adresi
Instagram mavi tik nasıl alınır?onaylı hesap almamavi tik instagram iletişim

Mavi tik başvuru butonu çıkmıyorsa instagram iletişim formu için aşağıdaki bölüme giriniz.

sorun nasıl bildirilir

Marka içeriklerde onay için iş ortağı etiketlenme onay veme veya engelleme için marka içerik onayı başlığından yapabilirsiniz.

Instagram onaylı hesap için gerekli şartlar

Mavi tik için istenilen şartlar neler? Aşağıdaki işlemleri yaparken dikkat edilecek hususları inceleyiniz. Hesapta gerçek bilgilerin kullanılması gerekiyor. Hesapta doğrulama adımlarını kullanın. Hem cep telefon numarası ekleyin hem de e-posta adresinizi ekleyiniz. Firma adına veya marka adına alacaksanız firma bilgilerinin yazılı olması gerekiyor. Açık adres, iletişim numarası, iletişim mail adresi ve marka logosu gibi...

Instagram hesabınızı onaylamak için ünlü biri, marka temsilcisi, ürün geliştiricisi, sanatcı veya popüler biri olmanız hesabın onaylanmasında önemli bir husus olacak.

Instagram onaylı hesap nasıl alınır Android veya iPhone iOS Instagram uygulamasını açınız. Eğer uygulama yüklü değilse Android için Google Play Store, iPhone için App Store ve Windows Phone için Windows Phone Store mağazasından Instagram uygulamasını indiriniz. Ekrana gelen kaydol seçeneğine dokununuz, mail adresinizi yazıp ileri seçeneğine dokununuz veya Facebook hesabınız ile kayıt olmak için Facebook ile giriş yap seçeneğine dokununuz. E-postayla kaydol seçeneği ile kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz, profil bilgilerini doldurunuz bitti' ye dokununuz.

Facebook ile kayıt oluyorsanız, Facebook hesap bilgilerinizle giriş yapınız. Instagram hesabını doğrulamak için yazdığınız e-posta hesabına giderek hesap doğrulama link adresine tıklayınız. Telefon doğrulaması ile giriş yaptıysanız alternatif güvenlik seçeneklerini kullanınız.

Mavi tik, bir hesabın gerçek kişiye veya markaya ait olduğunu doğrulayan özelliğin adı. Eskiden daha önemli bir özellikti şimdilerde sadece marka adlarında önemli görülmektee.

Instagram' ın yeni getirdiği mavi rozet yani instagram onaylı hesap özelliği başvurusu uygulamaya eklendi. Eskiden sadece uygun görülen hesaplar, instagram tarafından otomatik olarak mavi tik eklenirdi. Başvuru almazlardı. Yeni yeni artık tüm başvurular alınıyor.

Instagram mavi tik şartları aşağıda belirtiliyor. Hesap incelemesi uzun sürebiliyor. Eğer uygun görülmezse bilgilendirme yapılmayabilir.

Instagram talep için işlemler?

Başvuru yapmadan önce hesapta kullanılan hesap sizi yasal olarak temsil etmesi gerekiyor. Ünlü iseniz, şirket sahibi, gazeteci, akademisyen, Prof araştırılarak ve hesap tamamen kendi adınız ve soyadınızla oluşturulmuşsa kimlikle onaylanabilir. 

Aşağıdaki çizgili alana dokunun ve aşağıdaki "Ayarlar" yazısına giriniz. "Hesap" / "Doğrulama talebi" sonra ilgili alanları doldurup kimlik görüntüsünün fotoğrafını ekleyiniz.

Kategori olarak haber / medya, spor, siyaset, müzik, mağazin, blog, kurumsal şirket / firma ve diğer seçeneklerinden birini seçiniz. Talep gönderdikten sonra ara ara hesaba ekli maili kontrol ediniz. Bu biraz uzun sürebilir. 

Doğrulamada kimlik, ehliyet, resmi işletme belgesi veya fatura yeterli olabilir. Kimlik görüntüsünde görülmesi gerekli alanlar, ad soyad ve doğum tarihi.

Instagram mavi tik başvurusunu yaptıktan 1-2 hafta sonra sonuçlanmazsa tekrar aynı adımlarla başvurunuzu gönderiniz.

Instagram mavi tik nasıl alınır 2019' a hazırmavi tik instagrammavi rozet alma instagram

Instagram mavi tik başvuru adresi için instagram uygulaması içerisinden artık başvuru yapılabilmekte. Daha önce instagram bu konu hakkında açıklama yapmıştı. Güncel bilgiler aşağıdaki diğer haberlerde...

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 16:32
müşteri hizmetleri
YORUMLAR