Instagram mesajlar kendiliğinden silinir mi ve geri getirme

Instagram mesajları kendiliğinden silinir mi? Olabilir de olmayabilir de. Yazımızda nedenlerini anlattık ve silinen mesajları geri getirmek mümkün mü buna da yer verdik.

Instagram mesajlar kendiliğinden silinir mi ve geri getirme

Instagram’a gelen yeni güncellemeler ile mesajlar üzerinde farklı işlemler yapılası mümkün kılınmıştır. Yapılan bu işlemlerden bir tanesi ise İnstagram’da gönderilen mesajın herhangi bir bildirim gitmeden silinebilmesi olmuştur. Bu özellik sayesinde gönderdiğiniz bir mesajı veya yanlış kişiye gönderilen bir mesajı silinebilmesi mümkündür.

Instagram’dan gelen bir mesajın aniden ortadan kaybolması bu mesajın gönderen kişi tarafından silindiğini göstermektedir. Yani Instagram mesajları kendiliğinden ortadan kaybolmaz. Mesajların kaybolması o mesajın gönderen kişi tarafından silinmesi ile mümkün olur. Bu da mesajın üzerine tıklayarak herkesten sil seçeneği işaretlenir ve mesaj ortadan kalkar.

Instagram kendiliğinden mesajlar silinir mi?

Mesajlar kendiliğinden silinebilir mi sorusuna bir ihtimal diyerek yanıtlayabiliriz. Olasılığı var ama bazı kişiler farklı amaçlarla sorduklarından buna emin olamayız. Olası aklımıza gelen sebepleri yazmaya çalıştık.

  • Telefonda ön bellek uygulamasından yararlananlar bu uygulamadan WhatsApp' ı seçerek işlem yaptıysa
  • Telefon uygulamalarına giriş instagram' a dokunup ön bellek ve temizle gibi seçenekler kullanıldı ise
  • Silinen kişinin mesajlarını kişi üzerine gelip tüm mesajları sil yapıldıysa
  • Telefonda yeterli yer olmadığından bir uygulama ile seçilerek silinmesi

Silinen mesajlar tekrar nasıl yüklenir?

Mesajı silerken arşive ekle seçeceğine tıklandığı zaman o mesaj sizin listenizden alınarak arşive eklenir. Burada herhangi bir kişi ile yaptığınız konuşmayı silmenizdeki asıl fark arşivlediğiniz bu mesajları istediğiniz zaman geri yükleme fırsatı bulmanızdır. Fakat arşivlenmeyen ve doğrudan silinen mesajların geri yüklenmesi mümkün değildir. Bu nedenler daha sonra okuma ihtiyacı hissedebileceğiniz mesajları arşivleyerek daha sonra ulaşabilirsiniz.

Instagram mesajlar kendiliğinden silinir mi ve geri getirme

Instagram silinen mesajları geri getirme programı

Instagram silinmiş mesajları geri getirme işlemi telefon üzerinden yapılmakta. Yani veri kurtarım işlemi telefonu bilgisayara bağlayarak veri kurtarma programı ile deneme. Kesin geri alınır diyemeyiz. Ama cihazda bazı verilere ulaşmak mümkün.

Alternatif bir başka yöntemde bazı sosyal uygulamalarla kişilerin paylaşımları yer alabiliyor. Sosyal ağları çeken bazı sitelerde dışa açık paylaşımları görmek mümkün.

YORUM EKLE
YORUMLAR