Instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor ne demek

Instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor bir sorun olmadığını belirtelim. Henüz ülkemize açılmayan bu özellik yakında Türk kullanıcılarına açılacak.

Instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor ne demek
müşteri hizmetleri

Instagram müzik özelliği bulunduğun bölgede kullanılamıyor şeklinde bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Yeniliğin kısıtlı şekilde yayınlandığını ve Türkiye kullanıcıları için henüz kullanıma açılmadığını belirtelim. Lakin son gelişmelere göre çok kısa ama kısa bir zamanda açılacak.

Hikayelere müzik ekleme özelliği için çoğu kullanıcı merak etmekte. Arka planda istenilan müziğin çalmasını sağlayan bu yenilik şirketin önemli bir hamlesi olarak görülüyor.

Önceki haberlerimizde nedir ve neden çıkmıyor gibi detayları paylaştık. Bunlardan biri olan instagram müzik çıkmıyor için yapılabilecek adımları sizlere sunduk. Tabi yayınlandıktan sonra eğer sorun çıkarsa işinize yarayacağını düşünmekteyiz.

Instagram bulunduğun bölgede kullanılamıyor gibi bir uyarının ekrana gelmesi için çok sayıda sitede çözüm yazıları yer alıyor. Yakında bunlara gerek kalmayacağını belirtelim. Bazı işlemlerde hesap banlanması, hesabın askıya alınması veya kısıtlanması gibi sıkıntıları doğurduğuyla karşılaşıyoruz. 

İşlemleri yapmadan önce risk' e atabileceğiniz bir hesabınızda işlemleri denemenizi önermekteyiz. Tabi ısrarla denemek istiyorsanız bu özelliği o zaman ikinci önemsiz bir hesapla test edilebilir.

Şunlara dikkat edelim;

  1. Fake bir sayfayla hesabınızı çalabilirler.
  2. Önerilen yöntem sizi geçici kilitlenme ve hesap doğrulanmasına götürebilir.
  3. Profili incelemeye düşürebilir.
  4. Kalıcı veya geçici kapatmaya götürebilir.

Çoğu sitede VPN üzerinden kullanılması önerilmekte. Ama unutmadan kullandığınız VPN' in müzik özelliğini desteklediği ülkelerden biri üzerinden internete çıkışınızı sağlaması gerekiyor.

Instagram müzik bulunduğun bölgede kullanılamıyor ne demek

müşteri hizmetleri