Instagram son görülme nasıl kapatılır açılır

Instagram' a gelen son görülme özelliği ülkemizde ve çok sayıda bölgede aktif hale gelmesiyle hemen arkasından son görülme kapatma işlemi sorulmakta.

Instagram son görülme nasıl kapatılır açılır
müşteri hizmetleri

Instagram' ın yaptığı yeniliklerden biri olan son görülme özelliğinin bazen olumlu bazen olumsuz tarafları olabiliyor. Son görülmeyi kapatmak isteyenler sonrasındaki neden sorusuyla karşılaşabiliyor ve genelde yaptığınız bir işlemin sonuçları olabiliyor. Siz bir şeyi kapatıyorsanız karşıdakilerin de aynı özelliğini göremeyebiliyorsunuz. Bu ağı alan Facebook' un ummadığı kadar büyüdüğü bu ağ bu aralar Reels adlı özelliğiyle ön planda. Yeni özelliğin testlerinde büyük kitlelere ulaşıldığını gören instagram, hızla yeni özelliği kullanıcılarına dağıtmaya devam ediyor.

Uygulamalarda az sayıda bir kullanıcıda görülebilen baze özelliklerin çıkmaması durumu bu özellik içinde geçerli. Açık ama çıkmıyor veya kapalı ama görünüyor gibi şikayetlerle karşılaştığımız oluyor. Bunun içinde aşağıdakilerin incelenmesini önermekteyiz.

Kontrol edeceğiniz kısımlar şöyle olacak:

  • Gizlilikle alakalı ayarın yapılandırılması ve varsa güvenlikle alaklı uygulamanın kapatılması.
  • İlgili seçeneği aç kapa yapılması ve başka telefonla denenmesi.
  • Arkadaşlarınız ve şu kişilerle şeklindeki seçerek test edilmesi.
  • Profilde değişiklik yapılarak deneyebilirsiniz. Eğer değişiklik yapılamıyorsa hesabınızla alakalı bir problem var. Engel veya ysaklama gibi.
  • Ayarlardaki profosyenel hesaba geçiş yaparak sıkıntının çözüme ulaşması sağlanabilir.

Instagram son görülme kapatma

  1. Instagram profil simgesine ve ardından çark' a dokunulacak.
  2. Seçenekler açıldıysa aşağıda "hareket durumunu göster" yanındaki butonla açınız ya da kapatınız.
  3. Uygulamanın üstte bulunan uçurtma işaretine dokunulsun.
  4. Mesajlar bölümündeki kayıtlı kullanıcıların görülmelerine bakılabilir. Görülmeyenler için karşı tarafta da bu özelliğin açık olması gerektiğini belirtelim.

Aşağıdaki görselde de gördüğünüz gibi kişilerin en son aktif olduğunu görebilmeniz içinde sizinde bu özelliğin açık olması gerekiyor. Yaptığımız işlemle aynı zamanda tekrardan son görülmeyi açma işlemini yapabilirsiniz.

Instagram son görülme kapatma açma

Bazı durumlarda işletme hesabının kullanılarak geçici sorunların çözüldüğüne şahit oluyoruz. Bazende uygulamada çıkan bir sürümde hatadan dolayı işlevsel bozukluklar çıkabiliyor. Burada ise önceki sürümlerin kullanılması gerekiyor. En azından sorunsuz bir güncellemenin çıkmasını bekleyene kadar. Bu tüm hesaplarda veya cihazlarda görülmeyebilir.

Hesaplarda şüpheli davranış algılamalarında kısmen hesabın kullanılmasında problemler çıkabiliyor. Böyle durumlarda bekleme veya başka internet ağıyla denenmesi önerilebiliyor. Problemin geliştiriciye iletilmesi için ayarlar kısmını kullanabilirsiniz.

Diğer önemli bir yönteminde Facebook' a bağlanmayla sıkıntılı hesapların düzeldiği görülebiliyor. Bu anlattığımız yöntemlerin geneli hesapta bir tetikleme yaptığını söyleyelim. Şunu vurgulamadan da konuyu sonlandırmak istemedik o da geçici sorunlarda ve sunucularda görülen aksaklıklarda bazılarında veya genelde görülmeme durumları ortaya çıkabilir.

Instagram son görülmeyi kapatma

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 14:30
müşteri hizmetleri
YORUMLAR