Instagram uygulamasında hikayeler gözükmüyor

Ünlü resim paylaşım uygulamasında yaşanan sorunlara çözüm üretmeye devam ediyoruz. Instagram hikayeler görünmüyor dendiğinde yapılması gerekenlere yer verdik.

Andronova

instagram uygulaması 2010 yılının Ekim ayında K.Systrom ve M. Krieger tarafından ilk olarak iOS için geliştirildi. İlk çıktığı dönemlerde yalnızca bu sisteme kurulabilmekteydi. Uygulamanın sahip olduğu özelliklerden dolayı kısa bir sürede mobil cihazlarda en çok kullanılan resim paylaşım platformu oldu. Bu içerikte “instagram hikayeleri göremiyorum” ne yapmalıyım sorusuna yanıt vereceğiz.

Bu ağ o kadar fazla kullanılır oldu ki bugün itibariyle günde 40 milyon resim paylaşımı, saniyede 8600 beğeni ve 1000 yorum yapılmaktadır. Burada sizlere vermiş olduğumuz istatistik bilgiler her geçen gün artmaktadır. San Francisco, California’da yazılan yazılımı şuna itibariyle aylık 90 milyon kişi kullanmaktadır.

instagram uygulamasının kısa sürede bu kadar beğenilmesinin sebeplerinden biride diğer sosyal medya araçları ile entegreli çalışmasıdır. instagramda paylaştığınız bir resmi aynı zamanda Flickr, Twitter, foursquare ve Tumblr gibi uygulamalar üzerinden de paylaşabilirsiniz. 

Bu kadar kullanıcısı olan instagram’ı facebook 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldı. Kısa bir tarihini sizlerle paylaştıktan sonra şimdide haberimizin konusu olan hikayelerinin neden görünmediğini sizlerle paylaşmaya çalışalım. www.andronova.net

Öncelikle şunları bir kontrol edelim;

 1. Bu bir global sorun mu yoksa kullanıcıyla alakalı bir durum mu analiz yapılmalı.
 2. Telefonun kapatılıp denenmesi gerekiyor.
 3. Başka cihaz ve uygulamanın eski versiyonlarında test şart.
 4. Web üzerinden erişimde sorun var mu? 
 5. Facebook hesabınız varsa bunda bir sıkıntı var mı?

Instagram hikayesi neden görünmüyor

Net şu nedenden dolayı hikayeler görünmüyor diyemeyiz. Lakin karşılaştığımız hatalarda yaptığımız denemelerle şekillendirdiğimiz yazımızdaki önerilerin işinizi görebileceğini düşünüyoruz. Şunu da belirtelim ki bu durumun hesabınızla bir alakası olmadığı ve Türkiye genelinde veya bazı yerlerinde ortaya çıkabildiği bir durum olabilir.

Her yıl kesinlikle bu tarz genelde çıkan uygulama hataları oluyor veya sunucularında beklenmedik bir aksaklık. Global olanların dışında bölge bölge karşımıza da çıktığı oluyor. Örnek Konya, İstanbul kullanıcısı hikayeleri görmüyor ama Ankara görebiliyor. Hikaye gözükmüyor mu?

Çıkan hikaye sorununda % olarak analiz ettiğimizde çoğunlukla şirketten kaynaklı sorunların görüldüğü anlaşılıyor.

Instagram uygulamasında hikayeler gözükmüyor

Hikayeler görünmüyor çözümü

instagram uygulamasında paylaşılan hikayeleri aslında görmeniz gerekmektedir. Eğer hikayeler gözükmüyor ise aşağıdaki işlemleri uygulayınız;

 • Tarih ve saat ayarlarını kontrol ediniz. Yanlış ise düzeltiniz.
 • Cep telefonunuzu kapatıp açınız. 
 • Farklı bir internet ağı üzerinden giriş yapıp deneyiniz.
 • Hikayeler görülmüyor bazı durumlarda güncellemeden sonra çıkabiliyor. Eski bir sürümü denemenizde fayda görüyoruz. Denemeniz için apkmirror.com/apk/instagram adresini paylaştık ve isterseniz farklı bir siteden indirebilirsiniz.
 • Farklı bir cep telefonda deneyiniz.
 • Instagram uygulamasında hikayeleriniz görünmüyorsa bu uygulamadan kaynaklanmayabilir. Çünkü eğer uygulama kaynaklı olsa instagram telefonunuzda açılmayacaktır. iOS işletim sistemini kullananlar bu tarz bir sorunla karşılaşırlarsa uygulamanın en son sürümünü telefonlarına yüklesinler.
 • Ayrıca yukarıdaki işlemi yaptığınızda Android işletim sistemine sahip telefonlarda sorun devam ediyorsa ayarlar / uygulama yöneticisi/ instagram adımlarını takip ediniz. Karşınıza gelen ekranda bulunan ön bellek temizleme ve verileri temizleme tuşlarına tıklayarak uygulamayı sıfırlayınız.

ÖZET: Çıkma olasılığının yüksek olduğu durum bulunduğunuz bölge, kullanılan versiyon ve kullanıcıların genelinde yaşanması olarak vurguayabiliriz. Zaten bir problem yaşandığı zamanlarda çoğu ağlarda paylaşımlarla karşılaşacaksınız. Kişinin hesabından alakalıysa bunun testini profilden yapılmasını öneriyoruz. Ekleyeceğiniz bir metin veya değiştirilecek alanlardan sonra kayıt etmeye çalıştığınızda bir sorunla karşılaşıldığını belirten bir mesaj ekrana gelecek.


Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 21:21

Andronova