Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu çözümü

Instagram uygulamasından giriş yaparken "Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu" diyen bir hatanın yüzünden hesaba giremiyorum.

Andronova

Instagram‘ da görülen bazı hatalar için aşağıda anlattığımız çözüm önerileri genel adımlardır. “Üzgünüz isteğiniz ilgili bir sorun oluştu” hatası instagram uygulaması ile hesaba giriş yapıldığında bazı kullanıcılarda çıkmakta. Ama bu sorun sadece uygulama ile giriş yapıldığında görülmekte. Yani Google Chrome veya Safari gibi web tarayıcıları üzerinden instagram hesabına giriş yapıldığında bu sorun çıkmamakta. Tabi bazen her türlü durumda karşımıza çıkabiliyor. Her popüler uygulamanın kronikte olsa bu tarz sıkıntıları oluyor. Biz yer yıl bununla karşılaşıyoruz ve bazen adları değişebiliyor.

Üzgünüz isteğinizle ile ilgili bir sorun oluştu, çoğunlukla uygulamaya gelen bir güncellemeden hemen sonra görülen ve instagram’ a girişte direk ekrana gelerek hesabın açılması engelleyen bir sorun. Bu bazen bir paylaşımda görülebiliyor. Ama genelde girişte çıkmakta ve her yıl hemen hemen görülen bir sorundur. “Yok say” şeklinde bir buton çıkı veriyor ve yine başa dönüyor.

Instagram, Facebook tarafından alındıktan sonra hızlı bir şekilde daha fazla büyüdü. Tabi her alanda büyüme olumlu olduğu kadar olumsuz yanları da olmakta. Bu olumsuzluklardan biri desteğin azalması ve çıkan bazı hataların devam etmesi. Bu aralar sık sık görülen bu hatanın net bir çözümü bulunmuyor. Aşağıda öneri olarak bazı adımlara yer verdik. Bu adımlar denenmiş yöntemlerden bazıları. Bazı kullanıcılarda bu sorun düzelirken bazılarında devam etmekte. 

Bu uyarıyla yanlış hatırlamıyorsak 2016 yılında da karşılaşmıştık. Bazı uyarı mesajları zamanla devam ediyor ama başlıkları değişebiliyor. 2020 Yılına geldik ama hala az sayıda olsa bu sorunla karşılaşanlar var. Yani bu zamana kadar o kadar şikayet gitmiş olmasına rağmen hala net çözülmemesi garip bir durum. 

Hatayla ilk karşılaşanların yapması gerekenler:

 • Öncelikle herkeste veya bazılarında böyle bir problem var mıdır diye araştırınız.
 • Telefonunuz kapatılmalı ve farklı internet bağlantılarıyla da denenmeli.
 • Başka cihazla bakılarak acaba hesapla alakalı mıdır bakmanız gerekir.
 • Telefonunuzun tarih yarının yanlış göstermesi hatalara neden olabilir. 
 • Hesabınıza belki bir yasaklama gelmiş olabilir.

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu çözümü

Instagram bir sorun oluştu çözümü nedir?

Üzgünüz sorunu belki de instagram sunucuları veya Türkiye’ de genelde görülen bir sorun olabilir. Bundan dolayı bir işlem yapmadan önce ilk akla gelmesi gereken acaba sorunun sadece kendisinde olmadığı. Tabi sistemsel olan sorunların dışında çok az sayıdaki kullanıcılarda bu hata hala görülmekte. Testlerde sadece kişi kendi telefonunda bu hatayı aldığını söylüyor. Sonuç telefonun formatlandığında düzeldiği görüldü.

 1. Uygulamanın verilerinin ve önbelleğinin silinmesi ve duruma göre uygulamanın kaldırılması yeniden kurulması.
 2. PC üzerinden kesinlikle test edilmesi şart. Bu telefonun tarayıcısı da olabilir.
 3. Bilgisayardan ulaşanlar için dondurulup sonra açılarak test edilebilir.
 4. Başka bir telefonla erişim varsa profilinizi düzenleyin ve girişte ek yöntem ekleyiniz. Örnek Facebook hesabınızı eklediniz ve cihazınızla hesap girişini Facebook ile yapacaksınız.
 5. Eski instagram uygulama sürümlerinden bir kaçını deneyiniz
 6. Paralle Space” adlı uygulama kullanılarak erişim sağlanabilir. 
 7. Telefonun yazılım (Android / iOS) sürümünün uyumsuz olmasından.
 8. VPN çoğu problemlerde denenlerden biri olmuştur.
 9. Başka bir operatöre geçiş yapanlarda devamlı görülüyorsa eski operatöre dönüş yapılabilir.

Denediniz ve olmadı ise erişim yaptığınız ortamdan instagram’ a sorunu bildirmeye çalışınız. Tabi sıkıntı hesapla alakalı olduğu anlaşıldığında başvurulması gerekebilir. 

Hesabı Facebook’ a bağlayarak çözüm

Boşta olan bir Facebook hesabınızı veya yeni açacağınız Facebook hesabını sorunlu hesaba bağlayarak deneyebilirsiniz. Bu hatayı bazen sadece kullanılan bir cihazda verebiliyor. Başka bir cihazdan bağlama işlemini yapıp sonra sorunu telefondan instagram uygulamasına girerken Facebook ile bağlanmanız yeterli olacak.

Instagram üzgünüz hatası

instagram üzgünüz sorunu

instagram üzgünüz nedir

Bağlarken hatayla karşılaşılma durumu genelde olabiliyor. Tablet gibi başka cihazlarla denenip ve duruma göre sık denemeden ilerleyen bir saatte işlem yapılmalı.

üzgünüz sorun oluştu Android iPhone

Farklı cihazlarda devam eden hata askıda kalıyor gibi bir durum söz konusu. Çözümü sorunun bildirimi veya bilgisayardan erişim oluyorsa uygulama izinleri ve hesabı dondurmadan geçiyor.

Bize göre bu sorun uygulamanın yazılımı tarafında çıkan bir hata. Hesabı dondurdum açmak istediğimde üzgünüz isteğinizle şeklinde diyor diyenler, şifre değiştirdim ve bir sorun oluştu diyenlerde çıkıyor. Yani o an oluşan bir durumda ya kişinin hesabı güvenlik gereği bildirimlere kapanıyor ya da bazı işlevseller askıda kalıyor. 

Çözümü zorlamak için uygulamayı açtığınızda yardım al seçeneğiyle yardım merkezini kullanın.


Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2021, 18:03

Andronova