Instagram vefat eden bir kişinin hesabını kapatma silme

Instagram vefat eden bir kişinin hesabını silmek için başvuru adresi var mıdır? Ölen kişinin instagram hesabı nasıl iptal edilir? Hesap kapatma hesap silme talebi.

Instagram vefat eden bir kişinin hesabını kapatma silme
müşteri hizmetleri

Ölen kişinin Instagram hesabını kapatma, ölen kişinin hesabını kapatmak silmek veya vefat eden kişinin hesabı nasıl kapatılır?.

Vefat etmiş birinin Instagram hesabı anıtlaştırılması veya kapatılması için Instagram ile iletişime geçebilirsiniz. Ölen kişinin birinci dereceden akrabası bu talebi iletebilir. 

Instagram hesabını anıtlaştırmak: Ölen kişinin yakınları vaya arkadaşları Instagram hesabını anıtlaştırabilir. Tabi ölüm ilanını instagram ile paylaşılması gerekiyor. Ölen kişiyi bildirmek için ölüm ilanı, gazete veya resmi bir belgeyi yanında ekleyip talebi gönderiniz. Şunu da eklemek gerekir ölen kişinin instagram hesap şifresini veya bilgilerini aile dahil hiç kimse ile instagram paylaşmaz. Sadece anıtlaştırma ya da instagram hesap silme talebini alır.

Instagram vefat eden bir kişinin hesabını silme

Ölen kişinin anıtlaştırılan instagram hesaplarına giriş yapılmasına izin verilmemektedir. Anıtlaştırılan isntagram hesabında herhangi bir değişikliğe izin verilmez. Beğeniler, takipçiler, etiketler ve yorumlar dahil. Vefat eden kişinin hesabına herkes Instagram Direct ile fotoğraf ve video gönderebilir. Ölen kişinin paylaşımları kalır. Anıtlaştırılan instagram hesapları Paylaş ve Keşfet tarzı herkese açık olmaz.

Ölen kişinin hesabını kapatma başvurusunu sadece aile üyeleri tarafından ya da mahkeme kararıyla alınabilir. Ölen arkadaşımın hesabını kapatmak istiyorum veya kapatamıyoruz diye yazanlara bu şartı dikkate almalarını öneririz.

Instagram vefat eden bir kişinin hesabını kapatma silme

Ölen kişinin Instagram hesabını kapattırmak veya anıtlaştırmak için başvuru adresi. Her hangi bir sorunda önerdiğimiz destek hattı numarasını arayabilirsiniz.

Facebook içinde vefat eden kişinin Facebook hesabını kapatma adresi ve adımlarını inceleyebilirsiniz. Instagram hesabını şikayet ederek kapatma yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 19:27
müşteri hizmetleri