Instagram videolar siliniyor mu

Instagram videolarım kendi kendine siliniyor ya da paylaştığım videolar siliniyor diyeniniz var mı? Biz pek bu şekilde bir hatayla karşılaşmadık. Kendiliğinden video neden silinir?

Instagram videolar siliniyor mu
müşteri hizmetleri

Instagram' ın genel yapısı video ve fotoğrafların paylaşımı gibi görülmekte. Kimse mesajlaşmak için veya görüşlerini iletmek için kullanmamakta. Yani bu platform bir Twitter ya da Facebook değil.

Uzun bir süredir instagram' ın linklere izin vermek için bir güncelleme yapmasını bekliyoruz. Özellikle yayınlanan videolardan ilgili sitenin konusuna ulaşılması için URL bağlantıları desteklemesi gerekiyor. İnsanlar kendi sitelerinde video paylaşmanın sıkıntılarını yaşamamak için YouTube ve buna benzer kanalları tercih etmekte. İşte instagram eğer bağlantılara izin verirse büyük ihtimal kullanıcıları paylaşımdaki adrese kayacağı için istememekte.

Peki zorunlu instagram video paylaşımlarında görülen paylaşılan videonun silinmesine ne diyeceksiniz! Bu ağ kullanıcısına açıklama yapmadan direk işlem yapıyor. Yapıyor yapmasına ama nedenini ya da yapılan işlem bilgisini kullanıcıya iletmiyor. Yani ben ne dersem o olacak zihniyeti bulunuyor.

Instagram videolar neden siliniyor?

Biz silinme olası nedenlerini sıralayacağız. Tabi kesin bundandır diye bir bilgi olmayacağını iletelim. Bizim belirttiğimizden biri veya bir kaçından kaynaklı da olabilir. Öneriler silinen fotoğraflar içinde geçerli. Peki instagram videolar neden silinir?

Tüm işlemlere ilaveten hesap doğrulaması da yapılabilir. Yani hesapta bir şüpheli davranış görülmüşse bundan dolayıda video paylaşım engeli yapılmış olabilir. Uygulamadan hesap kısmında doğrulama talebinden işlem yapınız.

 • Hiç video paylaştıktan sonra instagram' dan bir ikaz aldınız mı?
 • Bir kullanıcı tarafından ikaz geldi mi?
 • Video içeriği yetişkinler için mi?
 • Video içeriği çocuklar için sakıncalı mı?
 • Videoda hayvanlara yönelik eziyet edici görüntüler var mı?
 • Video şiddet içerikli mi?
 • Telif hakkının olduğu görüntüler olabilir mi?
 • Video birden çok yayınlanmış olabilir mi?
 • Videonun başkalarının özel hayatını içeriyor mu?
 • Bir veya birden çok şikayetler videonun kaldırılmasına neden olabilir.
 • Hesabınıza gelen bir ceza nedeniyle beğenme veya video paylaşımı belli bir süreliğine engellenmiş olabilir.

Instagram videolar siliniyor muInstagram videolar neden silinir

Kaldırılan video şikayeti nasıl yapılır?

Video neden kaldırıldığını açıklayan bir yazı tarafınıza ulaşmadı ise instagram uygulamasından sorun bildiriminde bulunabilirsiniz. Bir yazımızda instagram video şikayet etme bilgisine değinmiştik. Bu yazıdaki URL ile talep göndermeye çalışınız.

Instagram video silinme sorunu birde telefon kaynaklı durumlarda olabiliyor. Yani telefonda virüs olabilir ve bu nedenden dolayı direk kaldırılabilir. Yinede çoğunlukla alınan bir ceza kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Video paylaşma cezası için kaç gün sürer veya kaç ay sürer gibi bir bilgiyi net alamazsınız. Eğer size uygulamada uyarı olarak yapılmıyorsa beklemekten başka çareniz yok.

Instagram videolar neden silinir sorunuza hazırladığımız paylaşımımız sizin için yararlı oldu mu?

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 00:04
müşteri hizmetleri